İpekyolu · Belediye başkanı
%54,5
HDP birinci
140.199 geçerli oy · katılım %77,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İpekyolu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında HDP %54,5 ile birinci; 140.199 geçerli oy, katılım %77,7.
İpekyolu
Kayıtlı seçmen 190.922 · Oy kullanan 148.304 (katılım %77,7) · Geçerli 140.199 · Geçersiz 8.105
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 2 | 427 | %81,0 | HDP | %71,1 |
| Alipaşa Mah. | 36 | 12.000 | %76,6 | AKP | %59,2 |
| Arıtoprak Mah. | 2 | 548 | %86,5 | AKP | %66,6 |
| Ağzıkara Mah. | 2 | 674 | %78,5 | AKP | %43,9 |
| Aşağıgölalan Mah. | 1 | 135 | %70,4 | AKP | %63,7 |
| Aşağıçitli Mah. | 1 | 251 | %74,5 | HDP | %47,6 |
| Bahçıvan Mah. | 16 | 5.314 | %72,7 | AKP | %46,5 |
| Baklatepe Mah. | 1 | 238 | %75,6 | HDP | %51,2 |
| Bakraçlı Mah. | 2 | 676 | %85,1 | AKP | %63,0 |
| Beşçatak Mah. | 1 | 215 | %79,1 | AKP | %55,5 |
| Bostaniçi Mah. | 50 | 16.617 | %79,4 | HDP | %69,5 |
| Buzhane Mah. | 8 | 2.498 | %79,3 | HDP | %54,9 |
| Cevdet Paşa Mah. | 37 | 12.608 | %78,0 | HDP | %60,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.841 | %76,7 | HDP | %47,7 |
| Dereüstü Mah. | 1 | 183 | %73,8 | HDP | %50,0 |
| Değirmenarkı Mah. | 1 | 245 | %83,3 | AKP | %54,5 |
| Değirmenköy Mah. | 3 | 921 | %87,8 | HDP | %53,3 |
| Dibekli Mah. | 1 | 214 | %57,5 | HDP | %48,5 |
| Erçek Mah. | 8 | 2.241 | %81,0 | HDP | %47,2 |
| Esenler Mah. | 10 | 3.371 | %82,7 | HDP | %63,6 |
| Gövelek Mah. | 2 | 553 | %95,3 | HDP | %51,6 |
| Hacıbekir Mah. | 32 | 10.768 | %82,0 | HDP | %83,7 |
| Hafiziye Mah. | 25 | 8.477 | %77,1 | AKP | %50,0 |
| Halilağa Mah. | 35 | 11.918 | %77,7 | AKP | %49,6 |
| Hatuniye Mah. | 15 | 5.057 | %78,5 | AKP | %50,5 |
| Ilıkaynak Mah. | 2 | 509 | %67,2 | AKP | %46,9 |
| Irgat Mah. | 1 | 279 | %62,0 | AKP | %58,7 |
| Karagündüz Mah. | 2 | 554 | %68,1 | AKP | %88,7 |
| Karakoç Mah. | 2 | 582 | %74,2 | AKP | %49,9 |
| Karpuzalanı Mah. | 6 | 1.894 | %83,2 | AKP | %51,0 |
| Karşıyaka Mah. | 34 | 11.505 | %80,0 | HDP | %64,0 |
| Kavuncu Mah. | 4 | 1.193 | %87,1 | HDP | %49,6 |
| Kaymaklı Mah. | 2 | 412 | %93,9 | HDP | %57,8 |
| Kevenli Mah. | 11 | 3.594 | %76,1 | HDP | %58,2 |
| Kıratlı Mah. | 2 | 633 | %85,3 | AKP | %62,5 |
| Köşebaşı Mah. | 2 | 360 | %65,8 | AKP | %74,4 |
| Ortanca Mah. | 4 | 1.117 | %57,4 | AKP | %47,3 |
| Sarmaç Mah. | 1 | 286 | %83,6 | AKP | %63,5 |
| Selimbey Mah. | 36 | 12.177 | %74,9 | AKP | %53,2 |
| Serhat Mah. | 19 | 6.524 | %77,9 | HDP | %51,8 |
| Seyit Fehim Arvasi Mah. | 32 | 10.742 | %80,0 | HDP | %71,4 |
| Vali Mithat Bey Mah. | 35 | 11.356 | %72,6 | AKP | %49,8 |
| Yalı Mah. | 17 | 5.499 | %74,0 | HDP | %53,7 |
| Yalınağaç Mah. | 1 | 263 | %85,2 | AKP | %66,2 |
| Yatıksırt Mah. | 2 | 561 | %83,2 | HDP | %63,4 |
| Yeni Mah. | 30 | 10.095 | %80,5 | HDP | %69,7 |
| Yukarıgölalan Mah. | 2 | 352 | %68,8 | HDP | %65,9 |
| Yukarıgüneyce Mah. | 1 | 97 | %65,0 | AKP | %77,4 |
| Çalımlı Mah. | 3 | 633 | %76,8 | HDP | %64,0 |
| Şerefiye Mah. | 26 | 8.715 | %72,7 | AKP | %49,2 |