%53,3
AK PARTİ birinci
16.722 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürpınar ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,3 ile birinci; 16.722 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 21.826 · Oy kullanan 18.313 (katılım %83,9) · Geçerli 16.722 · Geçersiz 1.591
Gürpınar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.913 | %53,3 |
| HDP | 7.126 | %42,6 |
| CHP | 288 | %1,7 |
| İYİ | 204 | %1,2 |
| SAADET | 147 | %0,9 |
| BTP | 44 | %0,3 |
Seçilenler
- Hayrullah Tanış · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gürpınar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulut Mah. | 1 | 237 | %69,2 | AKP | %49,7 |
| Akdoğu Mah. | 1 | 199 | %54,8 | HDP | %55,9 |
| Akpınar Mah. | 2 | 521 | %88,9 | AKP | %57,1 |
| Alnıak Mah. | 1 | 195 | %88,2 | HDP | %51,4 |
| Arındı Mah. | 1 | 230 | %101,7 | HDP | %56,3 |
| Aşağıkaymaz Mah. | 3 | 737 | %66,5 | AKP | %67,3 |
| Bağrıyanık Mah. | 1 | 315 | %79,7 | AKP | %65,2 |
| Beşbudak Mah. | 1 | 36 | %77,8 | AKP | %84,0 |
| Bozyiğit Mah. | 2 | 515 | %88,4 | AKP | %61,5 |
| Bölmeçalı Mah. | 1 | 284 | %93,7 | AKP | %74,6 |
| Bükeç Mah. | 1 | 24 | %87,5 | HDP | %90,5 |
| Cevizalan Mah. | 1 | 224 | %89,3 | AKP | %53,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 617 | %74,2 | AKP | %67,9 |
| Dağseven Mah. | 1 | 215 | %91,6 | HDP | %90,2 |
| Değirmendüzü Mah. | 1 | 216 | %84,3 | AKP | %52,1 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 132 | %78,0 | HDP | %89,0 |
| Doluçıkın Mah. | 1 | 110 | %63,6 | HDP | %63,6 |
| Dikbıyık Mah. | 1 | 41 | %75,6 | HDP | %57,7 |
| Elaçmaz Mah. | 3 | 818 | %94,9 | HDP | %60,3 |
| Erkaldı Mah. | 2 | 461 | %78,5 | HDP | %66,5 |
| Geziyurt Mah. | 1 | 60 | %75,0 | HDP | %55,8 |
| Geçerli Mah. | 1 | 101 | %63,4 | AKP | %56,5 |
| Gölardı Mah. | 1 | 140 | %68,6 | AKP | %77,4 |
| Güleçler Mah. | 1 | 143 | %102,1 | HDP | %67,5 |
| Günbaşı Mah. | 1 | 280 | %78,9 | AKP | %63,8 |
| Giyimli Mah. | 1 | 191 | %78,5 | HDP | %89,4 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 290 | %89,3 | AKP | %82,6 |
| Hoşab Mah. | 3 | 880 | %80,2 | AKP | %60,5 |
| Işıkpınar Mah. | 1 | 337 | %81,3 | AKP | %71,0 |
| Kalkanlı Mah. | 1 | 20 | %75,0 | HDP | %66,7 |
| Kapçık Mah. | 1 | 26 | %76,9 | HDP | %93,8 |
| Karakoç Mah. | 2 | 408 | %81,4 | AKP | %65,7 |
| Kılıçtutan Mah. | 1 | 21 | %76,2 | CHP | %69,2 |
| Kırkgeçit Mah. | 1 | 345 | %79,7 | AKP | %62,1 |
| Koyunyatağı Mah. | 2 | 430 | %86,1 | AKP | %64,7 |
| Koçgüden Mah. | 1 | 223 | %89,7 | AKP | %67,7 |
| Kuşdağı Mah. | 1 | 302 | %94,0 | AKP | %65,8 |
| Mollahüseyin Mah. | 1 | 201 | %91,5 | AKP | %84,0 |
| Murataldı Mah. | 1 | 247 | %88,7 | HDP | %70,8 |
| Ongun Mah. | 1 | 201 | %96,5 | AKP | %57,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 278 | %92,5 | HDP | %53,9 |
| Otbiçer Mah. | 2 | 488 | %89,1 | AKP | %48,6 |
| Oğuldamı Mah. | 2 | 368 | %82,3 | HDP | %53,4 |
| Parmakkapı Mah. | 2 | 520 | %84,8 | AKP | %54,9 |
| Sakalar Mah. | 2 | 397 | %86,9 | HDP | %52,9 |
| Sapakonak Mah. | 1 | 108 | %100,0 | AKP | %70,8 |
| Savacık Mah. | 1 | 317 | %89,3 | AKP | %67,0 |
| Sevindik Mah. | 2 | 486 | %72,2 | AKP | %49,4 |
| Sıcaksu Mah. | 1 | 57 | %84,2 | HDP | %93,6 |
| Sütlüce Mah. | 1 | 202 | %82,2 | AKP | %71,3 |
| Taşdöndüren Mah. | 1 | 153 | %66,7 | HDP | %66,7 |
| Taşlıyazı Mah. | 1 | 42 | %116,7 | AKP | %70,5 |
| Tepegören Mah. | 1 | 75 | %96,0 | HDP | %58,7 |
| Topsakal Mah. | 2 | 427 | %82,4 | HDP | %81,0 |
| Topyıldız Mah. | 1 | 119 | %84,0 | HDP | %57,5 |
| Topçudeğirmeni Mah. | 1 | 123 | %78,1 | HDP | %70,5 |
| Tutak Mah. | 1 | 63 | %87,3 | HDP | %62,5 |
| Tutmaç Mah. | 3 | 732 | %88,0 | AKP | %73,2 |
| Umut Mah. | 1 | 169 | %94,7 | AKP | %64,6 |
| Uzungedik Mah. | 1 | 335 | %84,5 | HDP | %77,3 |
| Yalınca Mah. | 1 | 80 | %85,0 | AKP | %84,9 |
| Yaramış Mah. | 2 | 522 | %86,4 | HDP | %76,0 |
| Yatağan Mah. | 2 | 467 | %77,7 | AKP | %71,9 |
| Yedisalkım Mah. | 1 | 266 | %68,4 | AKP | %67,4 |
| Yolaşan Mah. | 2 | 522 | %88,9 | AKP | %70,6 |
| Yoldüştü Mah. | 1 | 295 | %73,9 | AKP | %65,2 |
| Yukarıkaymaz Mah. | 2 | 397 | %86,9 | AKP | %67,0 |
| Yurtbaşı Mah. | 1 | 239 | %89,5 | HDP | %64,1 |
| Zernek Mah. | 1 | 95 | %80,0 | AKP | %85,7 |
| Çakınlı Mah. | 1 | 264 | %83,0 | AKP | %63,3 |
| Çatakdibi Mah. | 1 | 97 | %63,9 | HDP | %81,0 |
| Çavuştepe Mah. | 2 | 364 | %90,9 | AKP | %52,5 |
| Çepkenli Mah. | 1 | 108 | %59,3 | HDP | %80,3 |
| Çörekli Mah. | 1 | 299 | %85,6 | HDP | %63,9 |
| Örmeli Mah. | 2 | 465 | %89,0 | AKP | %61,4 |
| Öveçli Mah. | 3 | 527 | %93,2 | AKP | %64,5 |
| Özlüce Mah. | 1 | 95 | %90,5 | HDP | %79,5 |
| Üçdoğan Mah. | 1 | 20 | %70,0 | HDP | %54,6 |
| Üçgen Mah. | 1 | 272 | %89,3 | AKP | %54,0 |