%51,9
AK PARTİ birinci
29.092 geçerli oy · katılım %81,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Araklı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %51,9 ile birinci; 29.092 geçerli oy, katılım %81,6.
Kayıtlı seçmen 37.051 · Oy kullanan 30.245 (katılım %81,6) · Geçerli 29.092 · Geçersiz 1.153
Araklı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.089 | %51,9 |
| SAADET | 6.276 | %21,6 |
| BBP | 4.538 | %15,6 |
| İYİ | 2.655 | %9,1 |
| BTP | 212 | %0,7 |
| DSP | 72 | %0,3 |
Seçilenler
- Recep Çebi · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Araklı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aytaş Mah. | 3 | 582 | %90,6 | AKP | %62,8 |
| Ayvadere Mah. | 3 | 955 | %84,3 | AKP | %48,0 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 134 | %83,6 | AKP | %62,6 |
| Bereketli Mah. | 2 | 565 | %86,2 | AKP | %52,2 |
| Buzluca Mah. | 2 | 366 | %89,6 | AKP | %36,6 |
| Birlik Mah. | 2 | 402 | %86,3 | AKP | %57,5 |
| Değirmencik Mah. | 2 | 616 | %86,0 | AKP | %54,6 |
| Erenler Mah. | 5 | 1.057 | %81,7 | AKP | %65,8 |
| Erikli Mah. | 2 | 692 | %91,6 | AKP | %46,9 |
| Halilli Mah. | 1 | 241 | %65,2 | AKP | %56,7 |
| Hasköy Mah. | 2 | 473 | %91,8 | AKP | %58,9 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.293 | %78,8 | SAADET | %36,8 |
| Kalecik Mah. | 2 | 532 | %87,6 | AKP | %53,5 |
| Karatepe Mah. | 2 | 377 | %92,0 | AKP | %54,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 140 | %68,6 | AKP | %57,5 |
| Kayacık Mah. | 4 | 763 | %84,7 | AKP | %53,1 |
| Kayaiçi Mah. | 3 | 490 | %73,9 | AKP | %85,1 |
| Kaymaklı Mah. | 2 | 415 | %91,8 | AKP | %39,7 |
| Kestanelik Mah. | 3 | 738 | %86,6 | AKP | %63,9 |
| Köprüüstü Mah. | 2 | 270 | %83,7 | AKP | %76,9 |
| Kükürtlü Mah. | 1 | 287 | %84,3 | AKP | %32,6 |
| Merkez Mah. | 22 | 6.463 | %74,4 | AKP | %45,7 |
| Merkezköy Mah. | 2 | 241 | %73,0 | AKP | %61,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 279 | %81,7 | AKP | %44,4 |
| Pervane Mah. | 4 | 903 | %82,6 | AKP | %43,2 |
| Sulakyurt Mah. | 1 | 74 | %86,5 | AKP | %78,1 |
| Sularbaşı Mah. | 1 | 207 | %90,3 | AKP | %91,2 |
| Taşgeçit Mah. | 6 | 826 | %78,9 | AKP | %71,4 |
| Taştepe Mah. | 5 | 1.405 | %84,2 | AKP | %69,6 |
| Taşönü Mah. | 2 | 504 | %88,9 | SAADET | %49,2 |
| Turnalı Mah. | 2 | 459 | %81,7 | AKP | %71,2 |
| Türkeli Mah. | 3 | 829 | %85,5 | BBP | %40,0 |
| Yalıboyu Mah. | 3 | 730 | %88,4 | AKP | %38,9 |
| Yassıkaya Mah. | 1 | 220 | %75,0 | AKP | %54,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 341 | %85,3 | AKP | %50,0 |
| Yeşilce Mah. | 3 | 929 | %91,1 | SAADET | %44,4 |
| Yeşilköy Mah. | 3 | 797 | %79,1 | AKP | %68,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 5 | 1.621 | %85,6 | AKP | %46,1 |
| Yıldızlı Mah. | 2 | 437 | %89,9 | AKP | %48,6 |
| Yolgören Mah. | 13 | 3.141 | %76,1 | AKP | %45,6 |
| Yoncalı Mah. | 2 | 425 | %91,5 | AKP | %48,4 |
| Yüceyurt Mah. | 3 | 993 | %86,9 | AKP | %47,4 |
| Yiğitözü Mah. | 4 | 977 | %79,4 | AKP | %52,5 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 519 | %83,6 | AKP | %52,8 |
| Çamlıktepe Mah. | 3 | 697 | %84,8 | AKP | %58,6 |
| Çankaya Mah. | 1 | 308 | %59,4 | AKP | %90,2 |
| Çukurçayır Mah. | 2 | 388 | %77,8 | AKP | %77,1 |
| Çiftepınar Mah. | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %71,9 |
| Özgen Mah. | 3 | 589 | %71,8 | AKP | %45,2 |
| İyisu Mah. | 1 | 249 | %85,5 | AKP | %71,1 |