%42,3
AK PARTİ birinci
19.455 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niksar ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,3 ile birinci; 19.455 geçerli oy, katılım %84,9.
Kayıtlı seçmen 24.062 · Oy kullanan 20.420 (katılım %84,9) · Geçerli 19.455 · Geçersiz 965
Niksar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.237 | %42,3 |
| İYİ | 5.797 | %29,8 |
| MHP | 5.232 | %26,9 |
| SAADET | 143 | %0,7 |
| BTP | 23 | %0,1 |
Seçilenler
- Özdilek Özcan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.565 · Oy kullanan 1.478 (katılım %94,4) · Geçerli 1.439 · Geçersiz 39
Niksar - Gürçeşme Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 768 | %53,4 |
| MHP | 666 | %46,3 |
| SAADET | 5 | %0,4 |
Niksar - Gürçeşme: seçilenler
- Mehmet Çorak · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.042 · Oy kullanan 1.898 (katılım %93,0) · Geçerli 1.753 · Geçersiz 145
Niksar - Yolkonak Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 658 | %37,5 |
| AKP | 543 | %31,0 |
| BBP | 293 | %16,7 |
| MHP | 246 | %14,0 |
| SAADET | 13 | %0,7 |
Niksar - Yolkonak: seçilenler
- Nurettin Dinç · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.884 · Oy kullanan 1.672 (katılım %88,8) · Geçerli 1.519 · Geçersiz 153
Niksar - Gökçeli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 929 | %61,2 |
| MHP | 578 | %38,1 |
| SAADET | 12 | %0,8 |
Niksar - Gökçeli: seçilenler
- Mustafa Koyuncu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.160 · Oy kullanan 1.852 (katılım %85,7) · Geçerli 1.795 · Geçersiz 57
Niksar - Yazıcık Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 731 | %40,7 |
| VATAN | 674 | %37,6 |
| DSP | 374 | %20,8 |
| AKP | 8 | %0,5 |
| SAADET | 7 | %0,4 |
| MHP | 1 | %0,1 |
Niksar - Yazıcık: seçilenler
- Tuncer Uzunoğlu · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.118 · Oy kullanan 1.859 (katılım %87,8) · Geçerli 1.777 · Geçersiz 82
Niksar - Serenli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.123 | %63,2 |
| AKP | 628 | %35,3 |
| SAADET | 26 | %1,5 |
Niksar - Serenli: seçilenler
- Nurettin Keleş · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niksar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 4 | 1.338 | %84,6 | AKP | %45,3 |
| Akpınar Mah. | 1 | 259 | %93,1 | AKP | %38,4 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 354 | %98,3 | AKP | %46,4 |
| Ayvaz Mah. | 3 | 861 | %81,5 | AKP | %36,5 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.254 | %83,5 | AKP | %45,8 |
| Bağlar Mah. | 5 | 1.668 | %83,6 | İYİ | %40,9 |
| Bengiler Mah. | 4 | 1.124 | %80,8 | AKP | %42,2 |
| Cedit Mah. | 4 | 1.241 | %85,9 | AKP | %41,3 |
| Cepnibey Mah. | 1 | 320 | %87,2 | AKP | %43,2 |
| Dönekse Mah. | 2 | 536 | %95,0 | İYİ | %74,8 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.805 | %82,9 | AKP | %52,7 |
| G.Osmanpaşa Mah. | 5 | 1.596 | %83,8 | AKP | %40,1 |
| Gaziahmet Mah. | 2 | 517 | %88,0 | MHP | %39,5 |
| Gökçeli-Bahçelievler Mah. | 2 | 374 | %89,6 | AKP | %57,7 |
| Gökçeli-Ballıca Mah. | 1 | 141 | %93,6 | AKP | %69,4 |
| Gökçeli-Gözpınar Mah. | 2 | 495 | %90,5 | AKP | %60,7 |
| Gökçeli-Yakınca Mah. | 2 | 363 | %89,8 | AKP | %74,1 |
| Gökçeli-Yeni Mah. | 2 | 511 | %84,3 | AKP | %52,0 |
| Gürçeşme-Buz Mah. | 1 | 283 | %95,4 | MHP | %81,9 |
| Gürçeşme-Eskidir Mah. | 2 | 444 | %92,3 | AKP | %58,9 |
| Gürçeşme-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 470 | %95,3 | AKP | %64,7 |
| Gürçeşme-Yapraklı Mah. | 2 | 368 | %95,1 | AKP | %60,4 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 141 | %88,7 | AKP | %61,9 |
| Hayderbey Mah. | 1 | 294 | %90,1 | İYİ | %65,5 |
| Kayapaşa Mah. | 5 | 1.523 | %84,2 | AKP | %41,5 |
| Kılıçarslan Mah. | 2 | 432 | %82,6 | AKP | %41,9 |
| Kırkkızlar Mah. | 4 | 1.054 | %86,5 | AKP | %41,5 |
| Kumçiftlik Mah. | 1 | 215 | %96,3 | AKP | %64,4 |
| Kültür Mah. | 6 | 1.836 | %81,5 | İYİ | %39,0 |
| Melikgazi Mah. | 3 | 877 | %88,0 | AKP | %48,0 |
| Serenli-Ayvaköy Mah. | 2 | 427 | %91,8 | MHP | %60,3 |
| Serenli-Beyazıt Mah. | 2 | 406 | %86,0 | MHP | %76,0 |
| Serenli-Fatih Mah. | 2 | 630 | %87,0 | MHP | %60,6 |
| Serenli-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 487 | %84,4 | MHP | %53,5 |
| Serenli-Tamlar Mah. | 1 | 168 | %94,6 | MHP | %75,2 |
| Yazıcık-Kültür Mah. | 3 | 852 | %85,9 | CHP | %53,0 |
| Yazıcık-Yeni Mah. | 2 | 626 | %83,9 | VATAN | %44,4 |
| Yazıcık-Yeşilçam Mah. | 1 | 154 | %93,5 | VATAN | %47,8 |
| Yazıcık-Şafak Mah. | 2 | 528 | %85,4 | CHP | %42,0 |
| Yolkonak-Hasyer Mah. | 2 | 533 | %95,7 | BBP | %36,4 |
| Yolkonak-Katipgölü Mah. | 1 | 292 | %90,1 | CHP | %46,2 |
| Yolkonak-Merkez Mah. | 2 | 613 | %93,8 | CHP | %45,0 |
| Yolkonak-Yeşilyurt Mah. | 2 | 604 | %91,1 | CHP | %41,7 |
| Yusufşah Mah. | 2 | 593 | %83,5 | İYİ | %37,0 |
| Çengelli Mah. | 1 | 150 | %95,3 | İYİ | %38,0 |
| İsmetpaşa Mah. | 6 | 2.054 | %84,2 | AKP | %52,7 |
| Şair Emrah Mah. | 3 | 1.020 | %86,8 | AKP | %43,8 |