%48,5
AK PARTİ birinci
121.517 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Süleymanpaşa ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,5 ile birinci; 121.517 geçerli oy, katılım %84,4.
Kayıtlı seçmen 147.810 · Oy kullanan 124.795 (katılım %84,4) · Geçerli 121.517 · Geçersiz 3.278
Süleymanpaşa Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 58.966 | %48,5 |
| CHP | 57.952 | %47,7 |
| SAADET | 1.243 | %1,0 |
| DSP | 1.034 | %0,9 |
| HDP | 964 | %0,8 |
| BBP | 520 | %0,4 |
| DP | 500 | %0,4 |
| VATAN | 203 | %0,2 |
| BTP | 135 | %0,1 |
Seçilenler
- Cüneyt Yüksel · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Süleymanpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100. Yıl Mah. | 72 | 24.489 | %85,8 | CHP | %53,1 |
| Ahmedikli Mah. | 1 | 157 | %97,5 | AKP | %58,3 |
| Ahmetçe Mah. | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %66,2 |
| Akçahalil Mah. | 1 | 154 | %99,4 | AKP | %53,3 |
| Altınova Mah. | 28 | 9.238 | %80,3 | AKP | %48,5 |
| Araphacı Mah. | 1 | 122 | %100,0 | AKP | %67,0 |
| Avşar Mah. | 1 | 35 | %97,1 | CHP | %44,1 |
| Aydoğdu Mah. | 25 | 8.350 | %83,0 | AKP | %64,9 |
| Aşağıkılıçlı Mah. | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %67,2 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.455 | %81,1 | CHP | %59,2 |
| Banarlı Mah. | 3 | 717 | %88,6 | AKP | %67,0 |
| Barbaros Mah. | 12 | 4.108 | %80,2 | AKP | %48,9 |
| Bıyıkali Mah. | 2 | 584 | %93,0 | AKP | %82,6 |
| Dedecik Mah. | 1 | 301 | %99,0 | AKP | %53,5 |
| Demirli Mah. | 1 | 123 | %96,8 | CHP | %53,5 |
| Değirmenaltı Mah. | 5 | 1.632 | %79,5 | CHP | %64,7 |
| Doğrukaracamurat Mah. | 1 | 127 | %97,6 | CHP | %56,5 |
| Ertuğrul Mah. | 8 | 2.475 | %80,4 | CHP | %59,0 |
| Evciler Mah. | 1 | 95 | %99,0 | CHP | %59,1 |
| Ferhadanlı Mah. | 3 | 847 | %93,6 | CHP | %56,4 |
| Gazioğlu Mah. | 1 | 277 | %96,4 | CHP | %76,5 |
| Generli Mah. | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %59,5 |
| Gündüzlü Mah. | 4 | 1.077 | %51,4 | AKP | %49,5 |
| Güveçli Mah. | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %60,0 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 204 | %98,0 | AKP | %67,4 |
| Husunlu Mah. | 1 | 259 | %97,3 | AKP | %53,7 |
| Hürriyet Mah. | 57 | 19.143 | %83,9 | CHP | %63,4 |
| Işıklar Mah. | 1 | 298 | %97,7 | CHP | %55,4 |
| Karabezirgan Mah. | 1 | 127 | %96,9 | CHP | %48,3 |
| Karacakılavuz Mah. | 7 | 2.358 | %93,0 | AKP | %57,1 |
| Karadeniz Mah. | 9 | 2.893 | %81,9 | AKP | %68,8 |
| Karaevli Mah. | 1 | 341 | %91,2 | CHP | %56,4 |
| Karahalil Mah. | 1 | 95 | %83,2 | CHP | %53,2 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 155 | %91,6 | AKP | %69,5 |
| Karansıllı Mah. | 1 | 67 | %100,0 | CHP | %51,5 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 107 | %95,3 | AKP | %66,3 |
| Kayı Mah. | 1 | 261 | %94,6 | CHP | %55,3 |
| Kazandere Mah. | 1 | 183 | %85,8 | CHP | %68,0 |
| Kaşıkçı Mah. | 2 | 681 | %95,3 | CHP | %71,0 |
| Kılavuzlu Mah. | 1 | 154 | %95,5 | CHP | %93,8 |
| Kınıklar Mah. | 1 | 113 | %100,0 | AKP | %61,1 |
| Kumbağ Mah. | 6 | 1.990 | %79,2 | CHP | %49,1 |
| Köseilyas Mah. | 1 | 244 | %90,6 | CHP | %68,5 |
| Mahramlı Mah. | 1 | 103 | %98,1 | CHP | %61,2 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 703 | %84,6 | CHP | %66,0 |
| Naipköy Mah. | 2 | 477 | %91,0 | AKP | %59,3 |
| Nusratfakı Mah. | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %52,8 |
| Nusratlı Mah. | 1 | 209 | %94,3 | AKP | %61,1 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 140 | %95,0 | CHP | %82,4 |
| Ortaca Mah. | 1 | 291 | %91,4 | AKP | %51,0 |
| Ortacami Mah. | 33 | 11.021 | %82,4 | CHP | %49,8 |
| Oruçbeyli Mah. | 1 | 161 | %96,3 | CHP | %69,3 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 311 | %93,3 | AKP | %59,6 |
| Otmanlı Mah. | 1 | 95 | %97,9 | CHP | %70,5 |
| Oğuzlu Mah. | 1 | 94 | %101,1 | AKP | %66,3 |
| Selçuk Mah. | 1 | 337 | %97,0 | CHP | %60,8 |
| Semetli Mah. | 1 | 239 | %93,3 | CHP | %46,4 |
| Seymenli Mah. | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %72,8 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %52,4 |
| Taşumurca Mah. | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %54,4 |
| Yavuz Mah. | 19 | 6.337 | %82,7 | CHP | %50,4 |
| Yayabaşı Mah. | 1 | 120 | %96,7 | AKP | %61,4 |
| Yazır Mah. | 1 | 133 | %97,0 | CHP | %64,5 |
| Yağcı Mah. | 2 | 473 | %95,1 | AKP | %66,3 |
| Yenice Mah. | 1 | 247 | %100,8 | AKP | %53,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 144 | %98,6 | AKP | %57,5 |
| Yukarıkılıçlı Mah. | 1 | 173 | %92,5 | AKP | %60,5 |
| Yuva Mah. | 1 | 57 | %103,5 | AKP | %79,7 |
| Zafer Mah. | 17 | 5.689 | %81,9 | AKP | %55,7 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 116 | %89,7 | AKP | %79,6 |
| Çınarlı Mah. | 53 | 17.923 | %87,5 | AKP | %61,8 |
| İnecik Mah. | 2 | 601 | %85,0 | CHP | %51,5 |
| İstiklal Mah. | 44 | 14.855 | %82,7 | AKP | %50,4 |