%42,9
AK PARTİ birinci
38.811 geçerli oy · katılım %86,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ceylanpınar ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,9 ile birinci; 38.811 geçerli oy, katılım %86,4.
Kayıtlı seçmen 47.562 · Oy kullanan 41.082 (katılım %86,4) · Geçerli 38.811 · Geçersiz 2.271
Ceylanpınar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.633 | %42,9 |
| DP | 11.031 | %28,4 |
| HDP | 9.865 | %25,4 |
| SAADET | 592 | %1,5 |
| CHP | 280 | %0,7 |
| İYİ | 279 | %0,7 |
| BBP | 82 | %0,2 |
| BTP | 49 | %0,1 |
Seçilenler
- Abdullah Aksak · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ceylanpınar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 10 | 3.276 | %82,4 | AKP | %47,3 |
| Adnan Menderes Mah. | 5 | 1.589 | %84,6 | AKP | %50,9 |
| Akbulut Mah. | 1 | 319 | %93,1 | AKP | %60,0 |
| Aktepe Mah. | 3 | 756 | %91,8 | DP | %36,5 |
| Alaca Mah. | 1 | 167 | %88,6 | HDP | %68,5 |
| Altınköy Mah. | 1 | 150 | %88,7 | AKP | %54,6 |
| Avcılı Mah. | 2 | 506 | %88,1 | DP | %33,4 |
| Aydın Mah. | 1 | 128 | %97,7 | HDP | %67,2 |
| Aydoğdu Mah. | 2 | 522 | %89,1 | DP | %79,5 |
| Aşağıdoruklu Mah. | 2 | 539 | %96,3 | AKP | %63,3 |
| Aşağıdurmuş Mah. | 2 | 501 | %92,6 | AKP | %66,2 |
| Aşağıkarataş Mah. | 2 | 419 | %89,0 | AKP | %77,2 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.264 | %86,6 | AKP | %42,6 |
| Boğalı Mah. | 1 | 264 | %73,1 | AKP | %74,3 |
| Büyükyenice Mah. | 3 | 826 | %91,9 | DP | %46,8 |
| Büyükyıldız Mah. | 1 | 335 | %85,4 | DP | %54,7 |
| Büyükçaylı Mah. | 7 | 2.234 | %82,6 | DP | %68,5 |
| Ceylan Mah. | 2 | 418 | %99,5 | DP | %72,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.448 | %85,9 | AKP | %41,8 |
| Damlacık Mah. | 2 | 587 | %94,6 | HDP | %43,8 |
| Düzova Mah. | 4 | 1.236 | %87,1 | HDP | %61,6 |
| Dikili Mah. | 1 | 322 | %95,0 | AKP | %93,5 |
| Ensar Mah. | 14 | 4.231 | %84,8 | DP | %41,6 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 6 | 1.818 | %85,5 | AKP | %45,2 |
| Gültepe Mah. | 1 | 158 | %86,7 | HDP | %80,0 |
| Gümüş Mah. | 2 | 587 | %92,2 | AKP | %45,9 |
| Han Mah. | 1 | 236 | %82,6 | AKP | %38,1 |
| Işıklar Mah. | 2 | 539 | %92,2 | AKP | %47,4 |
| Maden Mah. | 2 | 396 | %90,4 | DP | %73,0 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 4 | 1.182 | %84,2 | HDP | %48,0 |
| Mevlana Mah. | 4 | 1.247 | %81,2 | AKP | %41,5 |
| Muratlı Mah. | 5 | 1.449 | %91,3 | DP | %58,4 |
| Saraççeşme Mah. | 3 | 1.022 | %94,3 | AKP | %46,9 |
| Selahaddin Eyyübi Mah. | 7 | 2.125 | %86,4 | HDP | %43,5 |
| Seydo Atilla Mah. | 8 | 2.588 | %83,4 | AKP | %40,7 |
| Tekinler Mah. | 1 | 195 | %83,6 | HDP | %50,9 |
| Turgut Özal Mah. | 5 | 1.579 | %86,6 | AKP | %44,8 |
| Ulucami Mah. | 5 | 1.419 | %82,2 | AKP | %60,5 |
| Yalçınkaya Mah. | 2 | 512 | %86,7 | HDP | %72,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 166 | %85,5 | AKP | %46,2 |
| Yenişehir Mah. | 6 | 1.662 | %81,7 | AKP | %50,9 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 488 | %87,1 | HDP | %44,3 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 119 | %99,2 | AKP | %88,0 |
| Yukarıdoruklu Mah. | 1 | 220 | %81,4 | HDP | %82,7 |
| Yukarıdurmuş Mah. | 3 | 734 | %96,2 | AKP | %53,5 |
| Yukarıesence Mah. | 1 | 114 | %99,1 | HDP | %55,9 |
| Yukarıkarataş Mah. | 2 | 450 | %85,6 | DP | %42,9 |
| Yukarıtaşlıdere Mah. | 1 | 224 | %74,6 | AKP | %42,2 |
| Yüksektepe Mah. | 1 | 264 | %88,6 | AKP | %65,3 |
| Özbek Mah. | 3 | 1.032 | %85,8 | AKP | %67,3 |