%50,4
AK PARTİ birinci
34.160 geçerli oy · katılım %91,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tekkeköy ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,4 ile birinci; 34.160 geçerli oy, katılım %91,8.
Kayıtlı seçmen 39.174 · Oy kullanan 35.953 (katılım %91,8) · Geçerli 34.160 · Geçersiz 1.793
Tekkeköy Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.221 | %50,4 |
| İYİ | 13.090 | %38,3 |
| CHP | 2.961 | %8,7 |
| SAADET | 442 | %1,3 |
| DP | 99 | %0,3 |
| BTP | 80 | %0,2 |
| DSP | 47 | %0,1 |
Seçilenler
- Hasan Togar · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tekkeköy mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 19 Mayıs Mah. | 22 | 7.365 | %85,9 | AKP | %47,2 |
| 23 Nisan Mah. | 2 | 463 | %89,4 | İYİ | %50,0 |
| Akbaşlar Mah. | 1 | 161 | %93,2 | AKP | %68,1 |
| Altınkaya Mah. | 1 | 234 | %90,2 | İYİ | %53,1 |
| Antyeri Mah. | 1 | 306 | %99,0 | AKP | %92,7 |
| Asarağaç Mah. | 2 | 612 | %95,1 | İYİ | %50,1 |
| Bakacak Mah. | 1 | 259 | %93,8 | AKP | %49,3 |
| Balcalı Mah. | 3 | 756 | %91,0 | AKP | %53,8 |
| Başköy Mah. | 2 | 450 | %93,6 | AKP | %73,9 |
| Beyoğlu Mah. | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %76,3 |
| Büyüklü Mah. | 3 | 899 | %95,4 | AKP | %55,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 448 | %97,3 | İYİ | %41,4 |
| Erenköy Mah. | 1 | 200 | %96,0 | AKP | %56,4 |
| Gökçe Mah. | 3 | 775 | %94,7 | İYİ | %55,6 |
| Gökçedere Mah. | 1 | 197 | %94,4 | AKP | %58,1 |
| Gölceğiz Mah. | 1 | 148 | %96,0 | İYİ | %42,7 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 259 | %93,4 | AKP | %58,3 |
| Hamzalı Mah. | 2 | 434 | %97,0 | AKP | %45,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 616 | %89,5 | İYİ | %35,2 |
| Kababürük Mah. | 2 | 372 | %88,4 | AKP | %55,1 |
| Kahyalı Mah. | 2 | 601 | %93,7 | İYİ | %48,4 |
| Karaoğlan Mah. | 1 | 193 | %96,4 | İYİ | %47,7 |
| Karaperçin Mah. | 1 | 221 | %95,9 | AKP | %52,2 |
| Kargılı Mah. | 1 | 185 | %95,7 | AKP | %79,7 |
| Karışlar Mah. | 2 | 377 | %94,7 | AKP | %65,2 |
| Kerpiçli Mah. | 2 | 407 | %93,9 | AKP | %48,9 |
| Kerimbey Mah. | 2 | 690 | %87,5 | İYİ | %56,3 |
| Kışla Mah. | 2 | 459 | %91,3 | AKP | %59,7 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.735 | %86,3 | AKP | %48,2 |
| Kutlukent Mah. | 2 | 655 | %93,9 | İYİ | %50,4 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 393 | %91,6 | İYİ | %61,4 |
| Kibarlar Mah. | 2 | 573 | %95,3 | AKP | %58,4 |
| Kirazlık Mah. | 4 | 1.173 | %90,3 | AKP | %46,4 |
| Ovabaşı Mah. | 2 | 370 | %97,0 | AKP | %41,8 |
| Pınar Mah. | 2 | 420 | %93,6 | AKP | %56,9 |
| Sanayi Mah. | 2 | 628 | %97,0 | AKP | %45,1 |
| Sarıyurt Mah. | 2 | 582 | %95,0 | AKP | %51,2 |
| Selyeri Mah. | 3 | 724 | %95,0 | İYİ | %50,9 |
| Seymenler Mah. | 1 | 334 | %94,0 | AKP | %73,3 |
| Sıtmasuyu Mah. | 1 | 305 | %93,8 | AKP | %52,4 |
| Yavuzlar Mah. | 3 | 894 | %94,7 | AKP | %51,4 |
| Yaylageriş Mah. | 2 | 636 | %96,1 | AKP | %76,3 |
| Yazılar Mah. | 1 | 317 | %95,0 | AKP | %66,3 |
| Yağbasan Mah. | 2 | 545 | %94,7 | AKP | %73,5 |
| Yeni Büyüklü Mah. | 4 | 1.107 | %95,1 | AKP | %50,5 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 177 | %96,6 | AKP | %69,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 182 | %100,6 | AKP | %58,9 |
| Yeşilalan Mah. | 1 | 96 | %87,5 | AKP | %59,0 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %88,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 363 | %95,6 | AKP | %59,3 |
| Yukarıçinik Mah. | 2 | 376 | %95,2 | İYİ | %49,7 |
| Zafer Mah. | 1 | 315 | %96,5 | AKP | %77,6 |
| Çay Mah. | 4 | 1.340 | %91,2 | AKP | %56,3 |
| Çayırçökek Mah. | 3 | 511 | %97,5 | AKP | %72,3 |
| Çayleyik Mah. | 3 | 808 | %95,7 | İYİ | %45,5 |
| Çınaralan Mah. | 1 | 303 | %95,1 | İYİ | %49,6 |
| Çırakman Mah. | 2 | 598 | %91,0 | İYİ | %52,1 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 339 | %87,6 | AKP | %42,0 |
| Çimenli Mah. | 1 | 217 | %94,0 | AKP | %67,7 |
| Çinik Mah. | 3 | 963 | %94,8 | İYİ | %51,2 |
| İstiklal Mah. | 6 | 1.906 | %90,6 | AKP | %55,9 |
| Şabanoğlu Mah. | 3 | 963 | %90,6 | İYİ | %50,0 |