%51,5
AK PARTİ birinci
14.656 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kavak ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %51,5 ile birinci; 14.656 geçerli oy, katılım %91,9.
Kayıtlı seçmen 17.106 · Oy kullanan 15.727 (katılım %91,9) · Geçerli 14.656 · Geçersiz 1.071
Kavak Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.547 | %51,5 |
| İYİ | 6.305 | %43,0 |
| SAADET | 115 | %0,8 |
| BTP | 114 | %0,8 |
| DP | 112 | %0,8 |
| DSP | 49 | %0,3 |
Seçilenler
- İbrahim Sarıcaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kavak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 19 Mayıs Mah. | 4 | 1.152 | %90,0 | AKP | %48,8 |
| Ahurlu Mah. | 1 | 119 | %89,1 | AKP | %57,3 |
| Akbelen Mah. | 1 | 288 | %93,1 | AKP | %74,5 |
| Alagömlek Mah. | 1 | 146 | %96,6 | İYİ | %54,2 |
| Alaçam Mah. | 1 | 140 | %82,9 | AKP | %85,1 |
| Atayurt Mah. | 1 | 87 | %85,1 | İYİ | %56,5 |
| Azaklı Mah. | 1 | 180 | %90,0 | AKP | %61,2 |
| Ağcakise Mah. | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %61,4 |
| Aşağıçirişli Mah. | 1 | 139 | %92,8 | İYİ | %50,4 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.125 | %90,0 | AKP | %48,4 |
| Bayındır Mah. | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %58,3 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 119 | %100,0 | İYİ | %60,2 |
| Başalan Mah. | 1 | 178 | %85,4 | AKP | %79,3 |
| Bekdemir Mah. | 1 | 212 | %83,0 | AKP | %61,2 |
| Belalan Mah. | 1 | 82 | %68,3 | AKP | %69,8 |
| Beybesli Mah. | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %65,4 |
| Beyköy Mah. | 1 | 141 | %96,5 | AKP | %70,9 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 148 | %96,0 | AKP | %72,7 |
| Bükceğiz Mah. | 1 | 40 | %82,5 | İYİ | %37,5 |
| Büyükçukur Mah. | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %47,8 |
| Celallı Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %51,4 |
| Demirci Mah. | 1 | 114 | %99,1 | İYİ | %57,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 138 | %93,5 | AKP | %62,6 |
| Değirmencili Mah. | 1 | 46 | %87,0 | İYİ | %48,7 |
| Doruk Mah. | 1 | 148 | %90,5 | AKP | %57,5 |
| Duman Mah. | 1 | 113 | %90,3 | AKP | %58,2 |
| Dura Mah. | 1 | 166 | %95,2 | AKP | %60,4 |
| Divanbaşı Mah. | 1 | 141 | %95,7 | AKP | %49,6 |
| Emirli Mah. | 1 | 149 | %100,7 | AKP | %59,9 |
| Germiyan Mah. | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %84,6 |
| Göçebe Mah. | 1 | 132 | %95,5 | AKP | %63,7 |
| Güneyce Mah. | 1 | 70 | %101,4 | AKP | %58,5 |
| Hacılı Mah. | 1 | 136 | %95,6 | İYİ | %56,9 |
| Ilıcaköy Mah. | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %56,8 |
| Kapuhayat Mah. | 1 | 23 | %73,9 | AKP | %6,3 |
| Karaaslan Mah. | 1 | 131 | %96,2 | İYİ | %56,4 |
| Karacalar Mah. | 1 | 101 | %83,2 | AKP | %71,6 |
| Karadağ Mah. | 1 | 72 | %91,7 | İYİ | %64,6 |
| Karantu Mah. | 1 | 191 | %99,0 | AKP | %57,4 |
| Karapınar Mah. | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %58,3 |
| Karayusuflu Mah. | 1 | 131 | %84,7 | İYİ | %52,3 |
| Karlı Mah. | 1 | 113 | %90,3 | AKP | %54,0 |
| Kartepe Mah. | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %47,9 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 73 | %93,2 | AKP | %59,0 |
| Kayaköy Mah. | 1 | 187 | %90,9 | AKP | %67,9 |
| Kazancı Mah. | 1 | 195 | %98,5 | AKP | %45,6 |
| Kethüda Mah. | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %55,4 |
| Kozansıkı Mah. | 1 | 97 | %93,8 | AKP | %57,0 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 140 | %99,3 | AKP | %57,7 |
| Kuzalan Mah. | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %67,8 |
| Köseli Mah. | 1 | 260 | %91,9 | AKP | %64,6 |
| Küçükçukur Mah. | 1 | 85 | %92,9 | AKP | %52,6 |
| Mahmutbeyli Mah. | 1 | 221 | %93,7 | İYİ | %60,7 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 229 | %94,3 | İYİ | %53,6 |
| Mehmetpaşa Mah. | 2 | 498 | %90,4 | İYİ | %56,2 |
| Mert Mah. | 1 | 100 | %100,0 | AKP | %71,6 |
| Muhsinli Mah. | 1 | 128 | %97,7 | AKP | %64,8 |
| Muratbeyli Mah. | 1 | 124 | %88,7 | İYİ | %55,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %54,0 |
| Saralan Mah. | 1 | 138 | %94,9 | AKP | %72,0 |
| Seyitali Mah. | 1 | 160 | %86,3 | AKP | %72,7 |
| Sıralı Mah. | 1 | 18 | %83,3 | İYİ | %57,1 |
| Soğuksu Mah. | 2 | 621 | %84,9 | İYİ | %57,8 |
| Susuz Mah. | 1 | 49 | %102,0 | AKP | %61,7 |
| Tabaklı Mah. | 1 | 136 | %88,2 | İYİ | %60,7 |
| Talışman Mah. | 1 | 89 | %86,5 | AKP | %68,5 |
| Tatarmuslu Mah. | 1 | 178 | %100,0 | AKP | %52,4 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 162 | %97,5 | İYİ | %62,3 |
| Tepecik Mah. | 1 | 185 | %93,0 | İYİ | %56,5 |
| Toptepe Mah. | 1 | 64 | %101,6 | AKP | %49,2 |
| Yaşar Doğu Mah. | 9 | 2.973 | %90,8 | AKP | %48,7 |
| Yenicami Mah. | 2 | 351 | %92,0 | İYİ | %61,6 |
| Yenigün Mah. | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %54,9 |
| Yeralan Mah. | 1 | 97 | %86,6 | AKP | %61,5 |
| Yosunlu Mah. | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %70,0 |
| Yukarı Dereköy Mah. | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %48,7 |
| Yukarıçirişli Mah. | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %52,6 |
| Çakallı Mah. | 2 | 368 | %90,2 | İYİ | %49,0 |
| Çalbaşı Mah. | 1 | 108 | %94,4 | İYİ | %64,3 |
| Çarıklıbaşı Mah. | 1 | 31 | %93,6 | İYİ | %68,0 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 47 | %97,9 | AKP | %47,8 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %54,9 |
| Çukurbük Mah. | 1 | 222 | %87,4 | AKP | %51,1 |
| Çivril Mah. | 1 | 71 | %87,3 | İYİ | %59,7 |
| Çiçekyazı Mah. | 1 | 133 | %92,5 | AKP | %57,8 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %67,4 |
| Üçhanlar Mah. | 1 | 41 | %102,4 | İYİ | %54,1 |
| İdrisli Mah. | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %67,0 |
| İkizdere Mah. | 1 | 53 | %94,3 | AKP | %63,3 |
| Şeyhli Mah. | 1 | 114 | %98,3 | AKP | %48,1 |
| Şeyhresul Mah. | 1 | 277 | %93,9 | AKP | %62,8 |