%62,8
AK PARTİ birinci
55.190 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Canik ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %62,8 ile birinci; 55.190 geçerli oy, katılım %84,9.
Kayıtlı seçmen 68.370 · Oy kullanan 58.012 (katılım %84,9) · Geçerli 55.190 · Geçersiz 2.822
Canik Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 34.655 | %62,8 |
| İYİ | 14.550 | %26,4 |
| SAADET | 2.768 | %5,0 |
| BBP | 1.329 | %2,4 |
| DSP | 1.134 | %2,1 |
| BTP | 526 | %1,0 |
| DP | 228 | %0,4 |
Seçilenler
- İbrahim Sandıkçı · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Canik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Mah. | 1 | 288 | %97,6 | AKP | %84,4 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 466 | %97,2 | AKP | %74,7 |
| Ambarpınar Mah. | 1 | 323 | %99,1 | AKP | %77,4 |
| Atatürk Mah. | 2 | 579 | %89,1 | AKP | %81,1 |
| Avluca Mah. | 1 | 136 | %91,9 | AKP | %87,4 |
| Başalan Mah. | 3 | 785 | %93,9 | AKP | %80,5 |
| Başkonak Mah. | 1 | 218 | %95,9 | AKP | %63,3 |
| Belediye Evleri Mah. | 18 | 5.937 | %80,9 | AKP | %54,0 |
| Demirci Mah. | 2 | 398 | %95,2 | AKP | %65,6 |
| Dereler Mah. | 3 | 812 | %90,4 | AKP | %75,4 |
| Devgeriş Mah. | 4 | 949 | %86,3 | İYİ | %52,6 |
| Düvecik Mah. | 4 | 933 | %93,1 | AKP | %66,9 |
| Düzardıç Mah. | 3 | 546 | %91,9 | AKP | %85,8 |
| Düzören Mah. | 1 | 225 | %96,9 | AKP | %67,0 |
| Fındıcak Mah. | 1 | 246 | %98,0 | AKP | %74,5 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 29 | 10.081 | %82,3 | AKP | %71,3 |
| Gecehan Mah. | 1 | 220 | %98,2 | AKP | %93,0 |
| Gödekli Mah. | 2 | 638 | %95,6 | AKP | %88,7 |
| Gökçepınar Mah. | 1 | 281 | %87,2 | AKP | %88,4 |
| Gölalan Mah. | 2 | 407 | %93,4 | AKP | %59,2 |
| Gültepe Mah. | 1 | 168 | %98,2 | AKP | %69,1 |
| Gürgenyatak Mah. | 1 | 328 | %93,0 | AKP | %73,6 |
| Hacı İsmail Mah. | 5 | 1.636 | %87,8 | AKP | %63,2 |
| Hacınaipli Mah. | 2 | 590 | %98,1 | AKP | %76,8 |
| Hasköy Mah. | 19 | 6.079 | %83,5 | AKP | %50,6 |
| Hilaltepe Mah. | 1 | 130 | %100,0 | AKP | %80,3 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 279 | %99,3 | AKP | %91,7 |
| Karşıyaka Mah. | 30 | 10.240 | %80,9 | AKP | %56,4 |
| Kaşyayla Mah. | 1 | 265 | %96,6 | AKP | %75,3 |
| Kestanepınar Mah. | 1 | 184 | %81,5 | AKP | %83,3 |
| Kızıloğlak Mah. | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %83,8 |
| Kozlu Mah. | 1 | 229 | %89,1 | İYİ | %51,1 |
| Kuzey Yıldızı Mah. | 19 | 6.287 | %81,8 | AKP | %59,4 |
| Muratlı Mah. | 1 | 234 | %97,9 | AKP | %63,9 |
| Sarıbıyık Mah. | 1 | 219 | %96,4 | AKP | %60,9 |
| Soğuksu Mah. | 8 | 2.487 | %80,1 | AKP | %63,8 |
| Tekkiraz Mah. | 1 | 143 | %97,9 | AKP | %71,3 |
| Teknepınar Mah. | 4 | 1.323 | %88,4 | AKP | %67,6 |
| Toptepe Mah. | 5 | 1.685 | %86,6 | AKP | %54,1 |
| Toygar Mah. | 1 | 150 | %97,3 | AKP | %70,2 |
| Tuzaklı Mah. | 1 | 299 | %93,7 | AKP | %73,1 |
| Uludağ Mah. | 14 | 4.892 | %81,2 | AKP | %65,8 |
| Uluçayır Mah. | 2 | 397 | %96,2 | AKP | %86,2 |
| Yavuz Selim Mah. | 8 | 2.519 | %87,3 | AKP | %46,1 |
| Yayla Mah. | 1 | 333 | %93,4 | AKP | %80,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %84,0 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 511 | %77,1 | AKP | %60,2 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 156 | %100,0 | AKP | %65,3 |
| Çamalan Mah. | 1 | 245 | %94,3 | AKP | %79,8 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 149 | %92,6 | AKP | %78,5 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 257 | %93,8 | AKP | %72,0 |
| İkiyüz Evler Mah. | 3 | 802 | %93,9 | AKP | %51,9 |
| İmamlar Mah. | 2 | 388 | %95,6 | AKP | %86,4 |