%48,4
CHP birinci
111.742 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Atakum ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %48,4 ile birinci; 111.742 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 138.261 · Oy kullanan 115.569 (katılım %83,6) · Geçerli 111.742 · Geçersiz 3.827
Atakum Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 54.127 | %48,4 |
| AKP | 53.022 | %47,5 |
| SAADET | 2.372 | %2,1 |
| BTP | 1.114 | %1,0 |
| DP | 561 | %0,5 |
| DSP | 546 | %0,5 |
Seçilenler
- Cemil Deveci · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Atakum mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akalan Mah. | 2 | 387 | %96,6 | AKP | %74,8 |
| Aksu Mah. | 1 | 318 | %89,3 | AKP | %76,6 |
| Alanlı Mah. | 3 | 1.033 | %87,3 | CHP | %48,4 |
| Aslandamı Mah. | 1 | 175 | %97,7 | AKP | %71,9 |
| Atatepe Mah. | 6 | 2.063 | %84,3 | CHP | %48,5 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %87,7 |
| Balaç Mah. | 3 | 876 | %91,1 | AKP | %54,6 |
| Beypınar Mah. | 2 | 436 | %93,6 | AKP | %71,2 |
| Büyükkolpınar Mah. | 3 | 872 | %91,7 | AKP | %56,0 |
| Büyükoyumca Mah. | 11 | 3.543 | %85,6 | CHP | %50,0 |
| Camii Mah. | 4 | 1.099 | %90,9 | AKP | %71,7 |
| Cumhurıyet Mah. | 58 | 19.521 | %81,8 | CHP | %53,4 |
| Denizevleri Mah. | 7 | 2.444 | %76,8 | CHP | %60,1 |
| Elmaçukuru Mah. | 2 | 390 | %94,1 | AKP | %80,5 |
| Erikli Mah. | 2 | 447 | %89,0 | AKP | %85,9 |
| Esenevler Mah. | 39 | 13.493 | %82,5 | CHP | %50,1 |
| Güneyköy Mah. | 1 | 169 | %99,4 | AKP | %68,2 |
| Güzelyalı Mah. | 7 | 2.413 | %78,7 | CHP | %68,2 |
| Güzelyurt Mah. | 4 | 1.304 | %91,7 | AKP | %65,7 |
| Kabadüz Mah. | 1 | 340 | %90,0 | AKP | %89,0 |
| Kamalı Mah. | 2 | 699 | %93,7 | AKP | %73,5 |
| Karakavuk Mah. | 1 | 297 | %94,6 | AKP | %80,5 |
| Karaoyumca Mah. | 1 | 336 | %93,2 | AKP | %68,7 |
| Kasnakçımermer Mah. | 1 | 231 | %96,1 | AKP | %74,9 |
| Kayagüney Mah. | 3 | 713 | %94,5 | AKP | %81,8 |
| Kesili Mah. | 1 | 141 | %96,5 | AKP | %79,2 |
| Kulacadağ Mah. | 2 | 504 | %96,8 | AKP | %72,3 |
| Kurugökçe Mah. | 2 | 535 | %91,8 | AKP | %78,1 |
| Körfez Mah. | 16 | 5.517 | %77,9 | CHP | %50,9 |
| Köseli Mah. | 1 | 253 | %99,6 | AKP | %64,0 |
| Küçükkolpınar Mah. | 11 | 3.606 | %83,9 | CHP | %50,0 |
| Mevlana Mah. | 28 | 9.714 | %82,4 | CHP | %51,4 |
| Meyvalı Mah. | 2 | 384 | %95,3 | AKP | %78,3 |
| Mimarsinan Mah. | 46 | 15.354 | %82,7 | CHP | %56,9 |
| Sarayköy Mah. | 1 | 143 | %99,3 | AKP | %66,4 |
| Sarıışık Mah. | 1 | 341 | %95,6 | AKP | %70,9 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 344 | %95,1 | AKP | %59,7 |
| Sarıyusuf Mah. | 1 | 224 | %99,6 | AKP | %80,5 |
| Taflan Merkez Mah. | 3 | 791 | %90,3 | AKP | %77,0 |
| Yalı Mah. | 2 | 631 | %90,2 | AKP | %53,4 |
| Yenimahalle Mah. | 87 | 29.634 | %82,0 | CHP | %50,8 |
| Yeşildere Mah. | 6 | 1.998 | %84,6 | AKP | %47,8 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 508 | %95,1 | AKP | %85,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 4 | 1.244 | %86,8 | AKP | %64,6 |
| Yukarıaksu Mah. | 1 | 267 | %98,1 | AKP | %64,5 |
| Çakırlar Mah. | 2 | 353 | %96,6 | AKP | %57,6 |
| Çakırlar Yalı Mah. | 6 | 1.881 | %87,4 | AKP | %66,0 |
| Çamlıyazı Mah. | 1 | 292 | %92,8 | AKP | %64,4 |
| Çatmaoluk Mah. | 1 | 322 | %97,5 | AKP | %77,3 |
| Çobanlı Mah. | 5 | 1.437 | %84,7 | CHP | %61,1 |
| Çobanözü Mah. | 1 | 249 | %92,8 | AKP | %65,3 |
| Özören Mah. | 2 | 425 | %92,9 | AKP | %75,5 |
| İncesu Mah. | 2 | 481 | %98,3 | AKP | %55,1 |
| İncesu Yalı Mah. | 4 | 1.184 | %82,5 | CHP | %51,9 |
| İstiklal Mah. | 17 | 5.740 | %81,9 | AKP | %48,2 |
| Şenyurt Mah. | 1 | 96 | %92,7 | AKP | %58,9 |