Erenler · Belediye başkanı
%65,5
AK PARTİ birinci
49.723 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erenler ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %65,5 ile birinci; 49.723 geçerli oy, katılım %84,3.
Erenler
Kayıtlı seçmen 61.148 · Oy kullanan 51.548 (katılım %84,3) · Geçerli 49.723 · Geçersiz 1.825
Seçilenler
- Fevzi Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alancuma Mah. | 1 | 239 | %85,8 | AKP | %71,5 |
| Bağlar Mah. | 22 | 7.417 | %83,4 | AKP | %65,2 |
| Bekirpaşa Mah. | 3 | 737 | %92,7 | AKP | %65,0 |
| Büyükesence Mah. | 3 | 757 | %94,2 | AKP | %68,0 |
| Değirmendere Mah. | 3 | 960 | %93,1 | AKP | %83,4 |
| Dilmen Mah. | 26 | 8.926 | %81,5 | AKP | %56,1 |
| Ekinli Mah. | 4 | 1.304 | %91,3 | AKP | %81,6 |
| Emirler Mah. | 1 | 345 | %95,1 | AKP | %67,7 |
| Epçeller Mah. | 1 | 347 | %93,1 | AKP | %67,0 |
| Erenler Mah. | 24 | 8.336 | %81,7 | AKP | %59,3 |
| Hacıoğlu Mah. | 17 | 5.672 | %80,2 | AKP | %64,9 |
| Hasanbey Mah. | 2 | 504 | %95,8 | AKP | %78,8 |
| Horozlar Mah. | 1 | 256 | %93,4 | AKP | %64,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 595 | %94,0 | AKP | %83,6 |
| Kamışlı Mah. | 3 | 723 | %92,0 | AKP | %67,1 |
| Kayalarmemduhiye Mah. | 3 | 848 | %85,0 | AKP | %51,7 |
| Kayalarreşitbey Mah. | 2 | 666 | %91,0 | AKP | %69,7 |
| Kozluk Mah. | 2 | 500 | %96,8 | AKP | %81,8 |
| Küpçüler Mah. | 13 | 4.548 | %80,3 | AKP | %65,2 |
| Küçükesence Mah. | 2 | 639 | %92,6 | AKP | %73,3 |
| Merkez Yeni Mah. | 10 | 3.226 | %78,8 | AKP | %68,5 |
| Merkez Yeşiltepe Mah. | 9 | 2.954 | %84,5 | AKP | %62,5 |
| Nakışlar Mah. | 2 | 437 | %90,4 | AKP | %69,5 |
| Pirahmetler Mah. | 2 | 520 | %93,1 | AKP | %67,7 |
| Sarıcalar Mah. | 2 | 465 | %95,3 | AKP | %72,4 |
| Tabakhane Mah. | 12 | 4.089 | %80,1 | AKP | %64,5 |
| Tepe Mah. | 2 | 390 | %96,2 | AKP | %79,3 |
| Tuapsalar Mah. | 2 | 469 | %94,0 | AKP | %80,9 |
| Yazılı Mah. | 3 | 932 | %93,2 | AKP | %75,9 |
| Çaybaşıyeniköy Mah. | 6 | 1.863 | %91,1 | AKP | %80,0 |
| Çaykışla Mah. | 3 | 1.014 | %92,2 | AKP | %72,8 |
| Şeyhköy Mah. | 2 | 380 | %91,1 | AKP | %66,1 |
| Şükriye Mah. | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %71,4 |