Osmaniye Merkez · Belediye başkanı
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiOsmaniye Merkez ilçesi
%54,4
MHP birinci
113.490 geçerli oy · katılım %79,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Osmaniye Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %54,4 ile birinci; 113.490 geçerli oy, katılım %79,8.
Osmaniye Merkez
Kayıtlı seçmen 150.217 · Oy kullanan 119.922 (katılım %79,8) · Geçerli 113.490 · Geçersiz 6.432
Seçilenler
- Kadir Kara · MHP (Cumhur İttifakı)
Osmaniye Merkez - Cevdetiye
Osmaniye Merkez - Cevdetiye: seçilenler
- Mehmet Özer · İYİ (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 14 | 4.764 | %81,0 | MHP | %45,2 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 4 | 1.117 | %88,5 | MHP | %58,5 |
| Ali Bekirli Mah. | 10 | 3.393 | %82,5 | MHP | %56,8 |
| Alibeyli Mah. | 10 | 3.180 | %77,2 | MHP | %42,3 |
| Baş Mah. | 8 | 2.675 | %77,6 | MHP | %53,2 |
| Cevdetiye-Cumhuriyet Mah. | 2 | 537 | %94,4 | İYİ | %30,8 |
| Cevdetiye-Karataş Mah. | 3 | 704 | %95,9 | İYİ | %40,8 |
| Cevdetiye-Kocatepe Mah. | 2 | 438 | %96,6 | AKP | %36,7 |
| Cevdetiye-Yeşiltepe Mah. | 2 | 649 | %90,6 | AKP | %42,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.279 | %80,6 | MHP | %55,9 |
| Dr.İhsan Göknal Mah. | 7 | 2.118 | %81,7 | MHP | %62,9 |
| Dumlupınar Mah. | 8 | 2.573 | %85,3 | MHP | %61,8 |
| Esenevler Mah. | 17 | 5.790 | %77,1 | MHP | %39,8 |
| Eyüp Sultan Mah. | 19 | 6.499 | %78,2 | MHP | %53,3 |
| Fakıuşağı Mah. | 16 | 5.399 | %74,4 | MHP | %44,0 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.028 | %79,5 | MHP | %59,2 |
| Gebeli Mah. | 10 | 3.230 | %84,0 | MHP | %65,7 |
| Hacı Osmanlı Mah. | 9 | 2.846 | %78,9 | MHP | %47,6 |
| Haraz Mah. | 6 | 2.027 | %88,8 | MHP | %62,4 |
| Karacay Mah. | 14 | 4.583 | %83,4 | MHP | %67,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 10 | 3.229 | %82,0 | MHP | %61,0 |
| Kurtuluş Mah. | 13 | 4.459 | %78,5 | MHP | %55,8 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 25 | 8.547 | %77,6 | MHP | %53,0 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 24 | 8.040 | %79,4 | MHP | %68,8 |
| Mevlana Mah. | 10 | 3.178 | %82,9 | MHP | %58,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 26 | 8.769 | %77,1 | MHP | %52,4 |
| Rahime Hatun Mah. | 24 | 8.130 | %80,5 | MHP | %50,0 |
| Raufbey Mah. | 29 | 9.982 | %75,7 | MHP | %46,3 |
| Rızaiye Mah. | 13 | 4.081 | %80,6 | MHP | %63,9 |
| Selimiye Mah. | 9 | 2.836 | %81,4 | MHP | %60,0 |
| Ulaşlı Mah. | 9 | 2.878 | %84,5 | MHP | %55,1 |
| Vatan Mah. | 5 | 1.649 | %81,4 | MHP | %60,6 |
| Yaverpaşa Mah. | 3 | 753 | %93,6 | MHP | %66,8 |
| Yedi Ocak Mah. | 19 | 6.329 | %79,3 | MHP | %48,9 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.867 | %84,4 | MHP | %62,5 |
| Yeşil Yurt Mah. | 6 | 1.842 | %76,1 | MHP | %63,2 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 14 | 4.888 | %79,4 | MHP | %55,2 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 3.711 | %82,6 | MHP | %43,5 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.302 | %79,5 | MHP | %55,8 |
| Şirinevler Mah. | 4 | 1.246 | %84,8 | MHP | %55,6 |