İkizce · Belediye başkanı
%74,4
MHP birinci
10.802 geçerli oy · katılım %91,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İkizce ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %74,4 ile birinci; 10.802 geçerli oy, katılım %91,8.
İkizce
Kayıtlı seçmen 12.624 · Oy kullanan 11.582 (katılım %91,8) · Geçerli 10.802 · Geçersiz 780
Seçilenler
- Osman Kaygı · MHP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağcaalan Mah. | 1 | 204 | %92,2 | MHP | %77,7 |
| Aşağı Karlıtepe Mah. | 2 | 368 | %92,7 | MHP | %85,1 |
| Aşağı Kaynartaş Mah. | 3 | 595 | %89,4 | MHP | %70,2 |
| Başönü Mah. | 1 | 175 | %94,3 | MHP | %67,6 |
| Beylerce Mah. | 1 | 285 | %93,0 | MHP | %71,4 |
| Bolluk Mah. | 4 | 528 | %88,6 | MHP | %68,1 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 151 | %90,7 | MHP | %74,8 |
| Devecik Mah. | 2 | 659 | %90,0 | MHP | %91,5 |
| Dumantepe Mah. | 1 | 209 | %95,7 | MHP | %91,6 |
| Düzmeşe Mah. | 2 | 339 | %95,0 | MHP | %86,7 |
| Düzpelit Mah. | 1 | 249 | %92,4 | MHP | %82,1 |
| Diyek Mah. | 2 | 398 | %93,5 | MHP | %86,5 |
| Enağızlı Mah. | 3 | 841 | %93,8 | MHP | %60,4 |
| Esentepe Mah. | 1 | 168 | %94,1 | MHP | %82,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 360 | %93,1 | MHP | %65,2 |
| Gaziler Mah. | 1 | 184 | %100,0 | MHP | %75,3 |
| Kale Mah. | 1 | 115 | %77,4 | MHP | %83,9 |
| Kervansaray Mah. | 1 | 243 | %93,4 | MHP | %62,5 |
| Kocaman Mah. | 1 | 333 | %95,2 | MHP | %70,3 |
| Kurtköy Mah. | 1 | 126 | %94,4 | MHP | %86,7 |
| Kurtluca Mah. | 1 | 286 | %92,0 | MHP | %60,0 |
| Kiraztepe Mah. | 2 | 449 | %92,2 | MHP | %82,7 |
| Merkez Mah. | 4 | 935 | %85,1 | MHP | %73,3 |
| Seymenli Mah. | 3 | 683 | %92,8 | MHP | %71,0 |
| Tombaşlı Mah. | 2 | 440 | %90,2 | MHP | %86,6 |
| Yenice Mah. | 2 | 499 | %93,8 | MHP | %92,5 |
| Yoğunoluk Mah. | 3 | 841 | %88,1 | MHP | %74,6 |
| Yukarı Karlıtepe Mah. | 1 | 262 | %94,7 | MHP | %68,4 |
| Yukarı Kaynartaş Mah. | 2 | 426 | %94,4 | MHP | %62,6 |
| Yunuskırığı Mah. | 1 | 188 | %94,7 | MHP | %89,4 |
| Özpınar Mah. | 2 | 377 | %95,8 | MHP | %80,1 |
| Şentepe Mah. | 3 | 708 | %91,7 | MHP | %51,0 |