%51,6
AK PARTİ birinci
58.212 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nevşehir Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %51,6 ile birinci; 58.212 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 70.906 · Oy kullanan 60.003 (katılım %84,6) · Geçerli 58.212 · Geçersiz 1.791
Nevşehir Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 30.024 | %51,6 |
| MHP | 19.983 | %34,3 |
| İYİ | 5.980 | %10,3 |
| SAADET | 1.216 | %2,1 |
| BBP | 771 | %1,3 |
| DSP | 112 | %0,2 |
| TKP | 81 | %0,1 |
| BTP | 45 | %0,1 |
Seçilenler
- Rasim Arı · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıNevşehir Merkez - Sulusaray
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.627 · Oy kullanan 1.513 (katılım %93,0) · Geçerli 1.448 · Geçersiz 65
Nevşehir Merkez - Sulusaray Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 856 | %59,1 |
| MHP | 560 | %38,7 |
| CHP | 27 | %1,9 |
| SAADET | 5 | %0,4 |
Nevşehir Merkez - Sulusaray: seçilenler
- Bayram Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.927 · Oy kullanan 1.858 (katılım %96,4) · Geçerli 1.783 · Geçersiz 75
Nevşehir Merkez - Kavak Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 931 | %52,2 |
| AKP | 845 | %47,4 |
| SAADET | 7 | %0,4 |
Nevşehir Merkez - Kavak: seçilenler
- Feridun Bağcı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.897 · Oy kullanan 1.771 (katılım %93,4) · Geçerli 1.693 · Geçersiz 78
Nevşehir Merkez - Göreme Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 843 | %49,8 |
| AKP | 834 | %49,3 |
| SAADET | 16 | %1,0 |
Nevşehir Merkez - Göreme: seçilenler
- Ömer Eren · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.675 · Oy kullanan 1.569 (katılım %93,7) · Geçerli 1.480 · Geçersiz 89
Nevşehir Merkez - Çat Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 747 | %50,5 |
| MHP | 720 | %48,7 |
| SAADET | 13 | %0,9 |
Nevşehir Merkez - Çat: seçilenler
- İbrahim Ertürk · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıNevşehir Merkez - Uçhisar
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.505 · Oy kullanan 2.168 (katılım %86,6) · Geçerli 2.090 · Geçersiz 78
Nevşehir Merkez - Uçhisar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 809 | %38,7 |
| MHP | 705 | %33,7 |
| İYİ | 529 | %25,3 |
| SAADET | 1 | %0,1 |
Nevşehir Merkez - Uçhisar: seçilenler
- Osman Süslü · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.388 · Oy kullanan 2.980 (katılım %88,0) · Geçerli 2.850 · Geçersiz 130
Nevşehir Merkez - Nar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.252 | %43,9 |
| MHP | 543 | %19,1 |
| CHP | 236 | %8,3 |
| BBP | 47 | %1,7 |
| SAADET | 26 | %0,9 |
Nevşehir Merkez - Nar: seçilenler
- Süleyman Özçelik · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıNevşehir Merkez - Kaymaklı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.307 · Oy kullanan 3.076 (katılım %93,0) · Geçerli 2.950 · Geçersiz 126
Nevşehir Merkez - Kaymaklı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.670 | %56,6 |
| AKP | 1.235 | %41,9 |
| DSP | 27 | %0,9 |
| SAADET | 18 | %0,6 |
Nevşehir Merkez - Kaymaklı: seçilenler
- Harun Çekiç · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.832 · Oy kullanan 1.706 (katılım %93,1) · Geçerli 1.577 · Geçersiz 129
Nevşehir Merkez - Göre Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 816 | %51,7 |
| MHP | 751 | %47,6 |
| SAADET | 10 | %0,6 |
Nevşehir Merkez - Göre: seçilenler
- Mustafa Topçu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nevşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 23 | 7.708 | %83,8 | AKP | %45,5 |
| 20 Temmuz Mah. | 4 | 1.286 | %86,2 | AKP | %53,9 |
| 2000 Evler Mah. | 26 | 8.787 | %80,9 | AKP | %43,7 |
| 350 Evler Mah. | 8 | 2.567 | %83,8 | AKP | %50,7 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.340 | %84,3 | AKP | %51,1 |
| Bekdik Mah. | 20 | 6.810 | %86,6 | AKP | %63,8 |
| Camicedit Mah. | 1 | 127 | %89,0 | AKP | %53,2 |
| Cevher Dudayev Mah. | 22 | 7.454 | %86,7 | AKP | %50,9 |
| Emek Mah. | 8 | 2.477 | %83,9 | AKP | %45,5 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.793 | %85,6 | AKP | %48,7 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.321 | %84,6 | AKP | %52,0 |
| Göre-Afetevleri Mah. | 4 | 1.122 | %91,9 | MHP | %50,4 |
| Göre-Kasapoğlu Mah. | 3 | 710 | %95,1 | AKP | %56,1 |
| Göreme-Aydınlı-Orta Mah. | 3 | 784 | %94,3 | AKP | %49,7 |
| Göreme-İsali-Gaferli-Avcılar Mah. | 4 | 1.113 | %92,7 | MHP | %50,0 |
| Güzelyurt Mah. | 35 | 11.848 | %84,0 | AKP | %46,2 |
| Hacırüştü Mah. | 2 | 419 | %93,8 | AKP | %60,3 |
| Herikli Mah. | 2 | 396 | %86,9 | AKP | %54,3 |
| Kapucubaşı Mah. | 2 | 460 | %77,8 | AKP | %54,2 |
| Karasoku Mah. | 2 | 438 | %82,9 | AKP | %56,9 |
| Kavak-Aşağı Mah. | 4 | 1.063 | %96,0 | MHP | %50,9 |
| Kavak-Yukarı Mah. | 3 | 864 | %97,0 | MHP | %53,8 |
| Kaymaklı-Bekirağa Mah. | 3 | 878 | %92,6 | MHP | %53,2 |
| Kaymaklı-Camikebir Mah. | 6 | 2.007 | %93,1 | MHP | %57,0 |
| Kaymaklı-Hatipoğlu Mah. | 2 | 422 | %93,6 | MHP | %62,1 |
| Kıratlıoğlu Mah. | 7 | 2.139 | %87,0 | AKP | %58,0 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 12 | 4.035 | %86,2 | AKP | %64,4 |
| Nar-Aşağı Mah. | 2 | 700 | %84,7 | AKP | %37,1 |
| Nar-Baş Mah. | 4 | 1.115 | %86,9 | AKP | %46,7 |
| Nar-Orta Mah. | 2 | 471 | %92,4 | AKP | %50,9 |
| Nar-Yeni Mah. | 4 | 1.102 | %89,2 | AKP | %42,3 |
| Raşitbey Mah. | 1 | 171 | %84,8 | AKP | %52,5 |
| Sulusaray-Cumhuriyet Mah. | 3 | 797 | %94,1 | AKP | %66,7 |
| Sulusaray-Sultan Aladdin Mah. | 1 | 291 | %89,4 | AKP | %49,6 |
| Sulusaray-Yeni Mah. | 2 | 539 | %93,3 | AKP | %52,6 |
| Sümer Mah. | 10 | 3.402 | %87,9 | AKP | %65,3 |
| Uçhisar-Aşağı Mah. | 2 | 609 | %92,6 | MHP | %33,9 |
| Uçhisar-Tekelli Mah. | 1 | 344 | %91,6 | AKP | %38,3 |
| Uçhisar-Yukarı Mah. | 6 | 1.552 | %83,1 | AKP | %41,3 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.687 | %79,8 | AKP | %42,5 |
| Çat-15 Temmuz Mah. | 2 | 583 | %93,1 | AKP | %54,1 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 2 | 564 | %94,5 | MHP | %55,1 |
| Çat-İstiklal Mah. | 2 | 528 | %93,4 | AKP | %53,6 |
| İbrahimpaşa Mah. | 4 | 1.241 | %85,3 | AKP | %63,9 |