%34,8
AK PARTİ birinci
45.796 geçerli oy · katılım %77,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muş Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %34,8 ile birinci; 45.796 geçerli oy, katılım %77,5.
Kayıtlı seçmen 62.279 · Oy kullanan 48.245 (katılım %77,5) · Geçerli 45.796 · Geçersiz 2.449
Muş Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.919 | %34,8 |
| HDP | 15.381 | %33,6 |
| BTP | 658 | %1,4 |
| SAADET | 486 | %1,1 |
| CHP | 386 | %0,8 |
| DSP | 166 | %0,4 |
| VATAN | 60 | %0,1 |
| TKP | 39 | %0,1 |
Seçilenler
- Feyat Asya · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.833 · Oy kullanan 1.727 (katılım %94,2) · Geçerli 1.651 · Geçersiz 76
Muş Merkez - Kızılağaç Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| SAADET | 825 | %50,0 |
| AKP | 817 | %49,5 |
| MHP | 9 | %0,6 |
Muş Merkez - Kızılağaç: seçilenler
- Burhan Öğüt · SAADET (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.128 · Oy kullanan 1.814 (katılım %85,2) · Geçerli 1.736 · Geçersiz 78
Muş Merkez - Konukbekler Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 607 | %35,0 |
| İYİ | 589 | %33,9 |
| SAADET | 539 | %31,1 |
| MHP | 1 | %0,1 |
Muş Merkez - Konukbekler: seçilenler
- Bahri Fırat · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.219 · Oy kullanan 1.979 (katılım %89,2) · Geçerli 1.862 · Geçersiz 117
Muş Merkez - Yaygın Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.039 | %55,8 |
| SAADET | 814 | %43,7 |
| MHP | 9 | %0,5 |
Muş Merkez - Yaygın: seçilenler
- Abdulbaki Elpe · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.291 · Oy kullanan 1.202 (katılım %93,1) · Geçerli 1.140 · Geçersiz 62
Muş Merkez - Yeşilova Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 613 | %53,8 |
| AKP | 521 | %45,7 |
| SAADET | 3 | %0,3 |
| MHP | 3 | %0,3 |
Muş Merkez - Yeşilova: seçilenler
- İlhan Çiftçi · İYİ (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.519 · Oy kullanan 1.383 (katılım %91,1) · Geçerli 1.309 · Geçersiz 74
Muş Merkez - Serinova Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| SAADET | 523 | %40,0 |
| İYİ | 390 | %29,8 |
| AKP | 349 | %26,7 |
| BBP | 41 | %3,1 |
| MHP | 6 | %0,5 |
Muş Merkez - Serinova: seçilenler
- Engin Atılgan · SAADET (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.512 · Oy kullanan 3.258 (katılım %92,8) · Geçerli 3.216 · Geçersiz 42
Muş Merkez - Sungu Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.704 | %53,0 |
| BBP | 1.474 | %45,8 |
| MHP | 23 | %0,7 |
| İYİ | 12 | %0,4 |
| SAADET | 3 | %0,1 |
Muş Merkez - Sungu: seçilenler
- Mehmet Salih Gürtürk · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.100 · Oy kullanan 1.013 (katılım %92,1) · Geçerli 991 · Geçersiz 22
Muş Merkez - Kırköy Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 503 | %50,8 |
| AKP | 484 | %48,8 |
| SAADET | 2 | %0,2 |
| CHP | 1 | %0,1 |
| MHP | 1 | %0,1 |
Muş Merkez - Kırköy: seçilenler
- Nahit Dizman · İYİ (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.583 · Oy kullanan 1.418 (katılım %89,6) · Geçerli 1.375 · Geçersiz 43
Muş Merkez - Karaağaçlı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| SAADET | 771 | %56,1 |
| AKP | 590 | %42,9 |
| MHP | 10 | %0,7 |
| İYİ | 4 | %0,3 |
Muş Merkez - Karaağaçlı: seçilenler
- Suphi Özbayam · SAADET (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muş Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Milli İrade Mah. | 13 | 4.152 | %78,0 | HDP | %49,6 |
| Bağlar Mah. | 4 | 1.379 | %80,9 | AKP | %40,2 |
| Dere Mah. | 10 | 3.164 | %78,1 | AKP | %27,3 |
| Güzeltepe Mah. | 5 | 1.597 | %82,8 | AKP | %68,7 |
| Hürriyet Mah. | 23 | 7.699 | %76,2 | AKP | %41,6 |
| Kale Mah. | 5 | 1.556 | %85,7 | AKP | %40,9 |
| Karaağaçlı-Bağlar Mah. | 2 | 666 | %92,0 | SAADET | %82,5 |
| Karaağaçlı-Kültür Mah. | 3 | 773 | %87,1 | AKP | %66,5 |
| Karaağaçlı-Çubuklu Mah. | 1 | 144 | %91,7 | SAADET | %53,5 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.312 | %76,5 | AKP | %42,4 |
| Kırköy-Bahçelievler Mah. | 2 | 474 | %92,2 | İYİ | %65,3 |
| Kırköy-Düz Mah. | 1 | 137 | %89,8 | AKP | %69,4 |
| Kırköy-Kültür Mah. | 1 | 163 | %90,2 | AKP | %76,8 |
| Kırköy-Yeni Mah. | 1 | 326 | %93,9 | İYİ | %51,7 |
| Kızılağaç-Fetullahağa Mah. | 2 | 700 | %91,0 | AKP | %61,7 |
| Kızılağaç-Kültür Mah. | 2 | 435 | %95,2 | SAADET | %55,1 |
| Kızılağaç-Yeşilyurt Mah. | 2 | 698 | %96,9 | SAADET | %58,7 |
| Konukbekler-Körpeağaç Mah. | 2 | 492 | %86,4 | AKP | %58,0 |
| Konukbekler-Minare Mah. | 2 | 532 | %87,2 | AKP | %56,6 |
| Konukbekler-Yeroluk Mah. | 2 | 644 | %84,2 | SAADET | %62,5 |
| Konukbekler-Şirinevler Mah. | 2 | 460 | %83,3 | İYİ | %67,3 |
| Kültür Mah. | 19 | 6.063 | %74,6 | AKP | %30,9 |
| Muratpaşa Mah. | 16 | 5.051 | %79,4 | AKP | %44,5 |
| Minare Mah. | 2 | 369 | %75,6 | AKP | %39,3 |
| Saray Mah. | 21 | 6.802 | %77,1 | HDP | %35,1 |
| Serinova-Aydıngün Mah. | 1 | 177 | %91,5 | SAADET | %40,3 |
| Serinova-Bakırcılar Mah. | 1 | 116 | %92,2 | SAADET | %53,1 |
| Serinova-Hürriyet Mah. | 2 | 599 | %90,7 | SAADET | %49,0 |
| Serinova-Karşıyaka Mah. | 2 | 482 | %88,6 | AKP | %43,4 |
| Serinova-Çağdaş Mah. | 1 | 145 | %99,3 | SAADET | %50,0 |
| Sunay Mah. | 19 | 6.311 | %74,9 | AKP | %35,2 |
| Sungu-Bahçelievler Mah. | 3 | 848 | %91,4 | AKP | %62,9 |
| Sungu-Hürriyet Mah. | 4 | 1.156 | %92,0 | BBP | %50,6 |
| Sungu-Kültür Mah. | 3 | 834 | %94,7 | BBP | %53,7 |
| Sungu-Şehit Naim Çiftçi Mah. | 1 | 258 | %91,1 | BBP | %53,4 |
| Sungu-Şehit Yücel Kurtoğlu Mah. | 2 | 416 | %94,7 | AKP | %67,6 |
| Sütlüce Mah. | 7 | 2.380 | %80,0 | HDP | %47,4 |
| Yaygın-Bahçelievler Mah. | 2 | 415 | %89,9 | AKP | %51,8 |
| Yaygın-Dagarası Mah. | 2 | 394 | %89,1 | AKP | %97,3 |
| Yaygın-Kardesler Mah. | 2 | 369 | %89,7 | SAADET | %50,9 |
| Yaygın-Karsıyaka Mah. | 1 | 68 | %98,5 | SAADET | %77,4 |
| Yaygın-Merkez Mah. | 2 | 415 | %89,6 | AKP | %54,1 |
| Yaygın-Yeni Mah. | 2 | 558 | %86,9 | SAADET | %59,7 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.526 | %76,3 | HDP | %43,0 |
| Yeşilce Mah. | 3 | 984 | %85,0 | HDP | %40,7 |
| Yeşilova-Bahçelievler Mah. | 2 | 456 | %93,0 | İYİ | %64,4 |
| Yeşilova-Kültür Mah. | 2 | 473 | %93,5 | AKP | %60,9 |
| Yeşilova-Yeni Mah. | 2 | 362 | %92,8 | İYİ | %59,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 17 | 5.674 | %77,6 | HDP | %43,7 |
| Zafer Mah. | 10 | 3.260 | %77,2 | AKP | %36,2 |