Seydikemer · Belediye başkanı
%50,8
AK PARTİ birinci
41.979 geçerli oy · katılım %93,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seydikemer ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,8 ile birinci; 41.979 geçerli oy, katılım %93,4.
Seydikemer
Kayıtlı seçmen 47.824 · Oy kullanan 44.667 (katılım %93,4) · Geçerli 41.979 · Geçersiz 2.688
Seçilenler
- Yakup Otgöz · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaçat Mah. | 3 | 774 | %95,5 | AKP | %57,4 |
| Arsaköy Mah. | 4 | 1.132 | %92,2 | AKP | %50,3 |
| Arifler Mah. | 1 | 215 | %99,1 | AKP | %51,8 |
| Atlıdere Mah. | 2 | 664 | %95,5 | İYİ | %51,5 |
| Bayırköy Mah. | 2 | 688 | %94,0 | AKP | %65,7 |
| Bağlıağaç Mah. | 3 | 758 | %97,4 | AKP | %74,8 |
| Bekçiler Mah. | 3 | 906 | %94,8 | AKP | %60,3 |
| Belen Mah. | 2 | 495 | %91,5 | İYİ | %48,2 |
| Boğalar Mah. | 1 | 339 | %91,5 | AKP | %66,6 |
| Boğaziçi Mah. | 2 | 444 | %93,7 | AKP | %57,1 |
| Ceylan Mah. | 5 | 1.213 | %92,3 | AKP | %54,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.925 | %89,9 | AKP | %44,6 |
| Demirler Mah. | 2 | 472 | %93,4 | İYİ | %44,2 |
| Dereköy Mah. | 3 | 590 | %92,7 | AKP | %57,5 |
| Dodurga Mah. | 2 | 441 | %96,2 | AKP | %65,2 |
| Dont Mah. | 2 | 435 | %97,2 | CHP | %40,2 |
| Doğanlar Mah. | 2 | 425 | %94,8 | AKP | %52,0 |
| Döğer Mah. | 3 | 796 | %96,7 | AKP | %50,7 |
| Eşen Mah. | 7 | 2.050 | %85,7 | AKP | %43,2 |
| Gerişburnu Mah. | 4 | 1.380 | %93,0 | AKP | %50,7 |
| Gölbent Mah. | 4 | 1.076 | %93,5 | AKP | %49,5 |
| Güneşli Mah. | 4 | 1.061 | %95,9 | AKP | %54,7 |
| Girmeler Mah. | 3 | 789 | %93,2 | AKP | %48,0 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 294 | %99,0 | AKP | %50,9 |
| Kabaağaç Mah. | 3 | 723 | %92,5 | AKP | %43,5 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.244 | %91,7 | AKP | %57,8 |
| Karadere Mah. | 7 | 2.152 | %91,9 | AKP | %51,0 |
| Karaköy Mah. | 3 | 763 | %94,2 | AKP | %47,4 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 237 | %99,2 | AKP | %62,8 |
| Kayacık Mah. | 3 | 746 | %94,5 | İYİ | %49,4 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 802 | %94,5 | CHP | %53,9 |
| Kıncılar Mah. | 3 | 715 | %94,0 | İYİ | %49,4 |
| Kınık Mah. | 2 | 487 | %98,8 | AKP | %47,6 |
| Korubükü Mah. | 2 | 632 | %96,5 | AKP | %48,3 |
| Kumluova Mah. | 6 | 1.960 | %92,2 | AKP | %50,2 |
| Menekşe Mah. | 3 | 1.001 | %91,1 | İYİ | %46,3 |
| Minare Mah. | 1 | 198 | %96,5 | İYİ | %42,5 |
| Ortaköy Mah. | 3 | 1.014 | %93,6 | İYİ | %47,0 |
| Paşalı Mah. | 2 | 475 | %95,4 | AKP | %45,5 |
| Sahilceylan Mah. | 3 | 710 | %91,7 | AKP | %61,4 |
| Sarıyer Mah. | 1 | 216 | %91,7 | AKP | %55,0 |
| Seki Mah. | 3 | 777 | %89,2 | AKP | %40,8 |
| Seydiler Mah. | 2 | 498 | %94,8 | İYİ | %53,6 |
| Söğütlüdere Mah. | 2 | 468 | %94,2 | AKP | %64,0 |
| Temel Mah. | 2 | 358 | %95,5 | İYİ | %44,3 |
| Uğurlu Mah. | 2 | 504 | %93,3 | İYİ | %48,1 |
| Yakabağ Mah. | 2 | 438 | %92,0 | İYİ | %43,2 |
| Yakaköy Mah. | 5 | 1.277 | %93,7 | AKP | %70,1 |
| Yayla Eldirek Mah. | 2 | 467 | %94,9 | AKP | %60,4 |
| Yayla Gökben Mah. | 1 | 304 | %97,4 | AKP | %57,0 |
| Yayla Karaçulha Mah. | 3 | 708 | %95,9 | AKP | %61,8 |
| Yaylapatlangıç Mah. | 2 | 381 | %98,2 | AKP | %51,1 |
| Zorlar Mah. | 4 | 1.192 | %93,5 | AKP | %49,0 |
| Çaltılar Mah. | 2 | 476 | %94,8 | AKP | %74,2 |
| Çaltıözü Mah. | 3 | 711 | %94,8 | AKP | %46,2 |
| Çamurköy Mah. | 2 | 662 | %94,0 | AKP | %70,4 |
| Çatak Mah. | 2 | 363 | %94,2 | AKP | %55,6 |
| Çayan Mah. | 1 | 290 | %95,9 | AKP | %48,8 |
| Çaykenarı Mah. | 3 | 838 | %93,8 | AKP | %48,4 |
| Çobanlar Mah. | 2 | 699 | %94,4 | AKP | %49,0 |
| Çobanisa Mah. | 1 | 325 | %94,5 | AKP | %40,1 |
| Çukurincir Mah. | 2 | 534 | %97,2 | AKP | %55,8 |
| Çökek Mah. | 1 | 235 | %97,0 | AKP | %61,7 |
| Ören Mah. | 4 | 1.255 | %92,4 | AKP | %47,4 |
| İzzettinköy Mah. | 2 | 627 | %93,6 | AKP | %53,5 |