%51,3
CHP birinci
92.134 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Milas ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %51,3 ile birinci; 92.134 geçerli oy, katılım %88,7.
Kayıtlı seçmen 107.842 · Oy kullanan 95.681 (katılım %88,7) · Geçerli 92.134 · Geçersiz 3.547
Milas Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 47.278 | %51,3 |
| AKP | 41.538 | %45,1 |
| DP | 1.715 | %1,9 |
| DSP | 456 | %0,5 |
| SAADET | 434 | %0,5 |
| BTP | 386 | %0,4 |
| VATAN | 327 | %0,4 |
Seçilenler
- Muhammet Tokat · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Milas mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçavuş Hayıtlı Mah. | 20 | 6.395 | %87,1 | CHP | %58,6 |
| Akkovanlık Mah. | 3 | 756 | %94,3 | AKP | %68,0 |
| Akyol Mah. | 2 | 524 | %95,0 | AKP | %51,0 |
| Akçakaya Mah. | 1 | 249 | %100,0 | CHP | %61,9 |
| Akçalı Mah. | 1 | 286 | %90,6 | AKP | %62,8 |
| Alatepe Mah. | 1 | 279 | %97,1 | CHP | %53,4 |
| Alaçam Mah. | 1 | 286 | %96,5 | CHP | %72,0 |
| Aslanyaka Mah. | 1 | 187 | %93,6 | CHP | %56,1 |
| Avşar Mah. | 1 | 324 | %98,2 | CHP | %49,2 |
| Aydınlıkevler Mah. | 17 | 5.745 | %83,1 | AKP | %50,6 |
| Ağaçlıhüyük Mah. | 3 | 706 | %93,6 | CHP | %50,2 |
| Bafa Mah. | 4 | 1.249 | %90,3 | CHP | %53,0 |
| Baharlı Mah. | 2 | 417 | %95,7 | CHP | %60,6 |
| Bahçe Mah. | 1 | 342 | %95,9 | CHP | %51,3 |
| Bahçeburun Mah. | 2 | 492 | %95,5 | AKP | %55,1 |
| Balcılar Mah. | 2 | 432 | %95,6 | AKP | %53,2 |
| Bayır Mah. | 1 | 255 | %96,1 | CHP | %59,6 |
| Bağdamları Mah. | 2 | 626 | %89,3 | CHP | %53,1 |
| Beyciler Mah. | 1 | 145 | %95,2 | AKP | %63,4 |
| Beçin Mah. | 10 | 3.308 | %89,3 | AKP | %51,0 |
| Bozalan Mah. | 2 | 443 | %89,8 | CHP | %64,1 |
| Bozbük Mah. | 2 | 472 | %74,6 | CHP | %69,7 |
| Boğaziçi Mah. | 6 | 1.990 | %75,3 | CHP | %63,5 |
| Burgaz Mah. | 14 | 4.629 | %85,0 | CHP | %49,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.435 | %86,3 | CHP | %54,1 |
| Damlıboğaz Mah. | 2 | 392 | %97,2 | AKP | %65,2 |
| Danişment Mah. | 1 | 260 | %92,3 | CHP | %54,2 |
| Demirciler Mah. | 1 | 160 | %100,6 | AKP | %62,9 |
| Dere Mah. | 1 | 229 | %92,1 | CHP | %54,0 |
| Derince Mah. | 2 | 493 | %90,9 | CHP | %63,8 |
| Dörttepe Mah. | 4 | 1.167 | %90,8 | CHP | %49,3 |
| Dibekdere Mah. | 1 | 311 | %95,2 | AKP | %65,8 |
| Ekinanbarı Mah. | 3 | 779 | %91,8 | AKP | %48,8 |
| Ekindere Mah. | 1 | 151 | %96,0 | CHP | %52,2 |
| Ekizköy Mah. | 1 | 190 | %101,6 | CHP | %57,5 |
| Ekiztaş Mah. | 2 | 504 | %98,4 | CHP | %53,0 |
| Emek Mah. | 9 | 2.982 | %86,1 | CHP | %49,3 |
| Epçe Mah. | 1 | 158 | %98,7 | AKP | %49,0 |
| Etrenli Mah. | 1 | 105 | %100,0 | CHP | %54,0 |
| Eğridere Mah. | 1 | 146 | %95,9 | CHP | %63,6 |
| Fesleğen Mah. | 2 | 546 | %98,2 | AKP | %69,4 |
| Firuzpaşa Gazipaşa Mah. | 4 | 901 | %87,4 | CHP | %54,1 |
| Gökbel Mah. | 1 | 260 | %98,1 | CHP | %53,2 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 233 | %96,6 | CHP | %48,4 |
| Göldere Mah. | 1 | 167 | %97,6 | CHP | %57,4 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 235 | %86,8 | AKP | %53,6 |
| Güllük Mah. | 13 | 4.413 | %78,5 | CHP | %53,9 |
| Gümüşlük Mah. | 8 | 2.783 | %85,7 | CHP | %53,8 |
| Güneş Mah. | 2 | 691 | %86,0 | AKP | %55,1 |
| Günlük Mah. | 1 | 100 | %103,0 | AKP | %74,5 |
| Gürceğiz Mah. | 1 | 123 | %100,0 | CHP | %64,4 |
| Gürçamlar Mah. | 1 | 318 | %94,0 | CHP | %59,1 |
| Hacı İlyas Mah. | 9 | 3.079 | %85,9 | CHP | %56,6 |
| Hacıabti Mah. | 10 | 3.357 | %86,1 | AKP | %49,7 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 150 | %100,7 | AKP | %57,5 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 256 | %93,4 | CHP | %53,0 |
| Hüsamlar Mah. | 1 | 21 | %90,5 | AKP | %47,4 |
| Hisarbaşı-Hoca Bedrettin Mah. | 2 | 520 | %86,5 | CHP | %59,8 |
| Hisarcık Mah. | 1 | 215 | %96,3 | CHP | %50,8 |
| Kafaca Mah. | 2 | 622 | %97,9 | AKP | %58,2 |
| Kalem Mah. | 2 | 420 | %92,9 | AKP | %61,1 |
| Kalınağıl Mah. | 1 | 230 | %93,9 | CHP | %51,7 |
| Kandak Mah. | 1 | 175 | %97,7 | CHP | %60,6 |
| Kapıkırı Mah. | 1 | 238 | %96,6 | AKP | %52,3 |
| Karacaağaç Mah. | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %49,4 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 546 | %95,6 | CHP | %80,7 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 353 | %96,9 | AKP | %81,5 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 214 | %94,9 | CHP | %66,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 262 | %96,6 | CHP | %61,3 |
| Kargıcak Mah. | 1 | 157 | %94,3 | AKP | %53,5 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 169 | %98,8 | CHP | %58,0 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 171 | %98,8 | AKP | %79,5 |
| Kayabükü Mah. | 1 | 170 | %98,2 | AKP | %55,7 |
| Kayadere Mah. | 1 | 243 | %99,6 | AKP | %50,9 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 597 | %92,0 | CHP | %60,9 |
| Kemikler Mah. | 2 | 517 | %92,5 | CHP | %66,7 |
| Ketendere Mah. | 2 | 598 | %96,8 | AKP | %60,6 |
| Kılavuz Mah. | 1 | 145 | %97,9 | CHP | %49,3 |
| Kırcağız Mah. | 4 | 1.171 | %92,7 | CHP | %48,9 |
| Kısırlar Mah. | 2 | 415 | %98,3 | CHP | %53,0 |
| Kıyıkışlacık Mah. | 4 | 1.399 | %81,2 | CHP | %57,9 |
| Kızılağaç Mah. | 1 | 94 | %98,9 | CHP | %55,4 |
| Kızılcakuyu Mah. | 1 | 175 | %99,4 | CHP | %59,1 |
| Kızılcayıkık Mah. | 2 | 504 | %95,4 | CHP | %50,0 |
| Konak Mah. | 1 | 141 | %100,0 | AKP | %79,4 |
| Koru Mah. | 4 | 1.330 | %93,5 | CHP | %54,9 |
| Korucuk Mah. | 1 | 243 | %98,8 | CHP | %53,0 |
| Kultak Mah. | 1 | 313 | %97,1 | AKP | %50,0 |
| Kurudere Mah. | 1 | 137 | %97,1 | AKP | %58,0 |
| Kuzyaka Mah. | 2 | 492 | %91,1 | CHP | %73,3 |
| Köşk Mah. | 1 | 191 | %93,7 | CHP | %59,7 |
| Küçükdibekdere Mah. | 2 | 668 | %93,1 | AKP | %68,4 |
| Menteş Mah. | 2 | 633 | %92,9 | CHP | %52,2 |
| Meşelik Mah. | 5 | 1.436 | %86,2 | CHP | %50,1 |
| Narhisar Mah. | 1 | 276 | %95,3 | CHP | %56,4 |
| Olukbaşı Mah. | 1 | 107 | %102,8 | AKP | %54,4 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 525 | %97,7 | AKP | %65,7 |
| Ovakışlacık Mah. | 3 | 740 | %92,2 | CHP | %52,8 |
| Pınararası Mah. | 1 | 156 | %100,6 | AKP | %49,3 |
| Pınarcık Mah. | 2 | 618 | %92,1 | CHP | %79,9 |
| Pinar Mah. | 2 | 428 | %93,5 | CHP | %49,9 |
| Sakarkaya Mah. | 4 | 1.151 | %91,5 | AKP | %84,5 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 238 | %101,3 | AKP | %51,1 |
| Savran Mah. | 1 | 312 | %98,7 | AKP | %50,3 |
| Sek Mah. | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %47,5 |
| Selimiye Mah. | 12 | 3.630 | %88,2 | CHP | %48,9 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 333 | %96,1 | AKP | %50,2 |
| Tuzabat Mah. | 2 | 418 | %96,9 | CHP | %53,1 |
| Türkevleri Mah. | 2 | 660 | %93,6 | CHP | %59,2 |
| Ulaş Mah. | 1 | 235 | %97,0 | CHP | %66,5 |
| Yaka Mah. | 1 | 303 | %93,1 | CHP | %66,8 |
| Yaşyer Mah. | 1 | 309 | %95,2 | CHP | %54,2 |
| Yoğunoluk Mah. | 1 | 216 | %92,6 | AKP | %62,9 |
| Yusufca Mah. | 1 | 179 | %97,2 | CHP | %63,9 |
| Çakıralan Mah. | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %53,2 |
| Çallı Mah. | 1 | 291 | %99,0 | AKP | %60,9 |
| Çamköy Mah. | 2 | 661 | %95,5 | CHP | %70,1 |
| Çamlıbelen Mah. | 1 | 128 | %99,2 | CHP | %56,1 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 213 | %94,8 | CHP | %50,3 |
| Çamlıyurt Mah. | 1 | 216 | %99,5 | AKP | %66,7 |
| Çamovalı Mah. | 2 | 624 | %97,6 | CHP | %51,8 |
| Çandır Mah. | 1 | 192 | %99,0 | AKP | %48,6 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 121 | %95,9 | AKP | %50,0 |
| Çomakdağkızılağaç Mah. | 2 | 698 | %97,3 | AKP | %51,7 |
| Çukur Mah. | 2 | 353 | %100,0 | AKP | %67,4 |
| Çökertme Mah. | 1 | 331 | %95,5 | CHP | %68,7 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 397 | %97,2 | AKP | %48,2 |
| Ören Mah. | 8 | 2.475 | %85,1 | CHP | %63,0 |
| İsmet Paşa Mah. | 24 | 8.124 | %85,4 | CHP | %55,9 |
| İçme Mah. | 2 | 382 | %96,6 | AKP | %58,5 |
| Şenköy Mah. | 1 | 247 | %96,4 | CHP | %50,0 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.728 | %85,9 | CHP | %54,4 |