Bodrum · Belediye başkanı
%45,7
CHP birinci
99.987 geçerli oy · katılım %79,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bodrum ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %45,7 ile birinci; 99.987 geçerli oy, katılım %79,6.
Bodrum
Kayıtlı seçmen 129.113 · Oy kullanan 102.717 (katılım %79,6) · Geçerli 99.987 · Geçersiz 2.730
Seçilenler
- Ahmet Aras · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyarlar Mah. | 11 | 3.661 | %73,4 | CHP | %54,4 |
| Akçaalan Mah. | 18 | 6.101 | %82,4 | İYİ | %37,9 |
| Bahçelievler Mah. | 12 | 4.058 | %75,4 | CHP | %47,1 |
| Bahçeyaka Mah. | 2 | 521 | %88,3 | CHP | %46,6 |
| Bitez Mah. | 22 | 7.596 | %77,6 | CHP | %50,3 |
| Cevat Şakir Mah. | 11 | 3.725 | %80,0 | CHP | %42,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.874 | %80,4 | CHP | %54,9 |
| Dağbelen Mah. | 2 | 461 | %92,4 | CHP | %43,8 |
| Dereköy Mah. | 3 | 891 | %82,0 | CHP | %47,0 |
| Dirmil Mah. | 13 | 4.412 | %76,4 | CHP | %42,2 |
| Eskiçeşme Mah. | 10 | 3.425 | %77,3 | CHP | %47,7 |
| Farilya Mah. | 7 | 2.214 | %80,6 | CHP | %36,8 |
| Geriş Mah. | 8 | 2.509 | %73,9 | CHP | %50,3 |
| Gökpınar Mah. | 1 | 170 | %97,7 | AKP | %40,7 |
| Gölbaşı Mah. | 4 | 1.221 | %85,8 | İYİ | %40,2 |
| Gölköy Mah. | 6 | 1.882 | %82,0 | CHP | %41,2 |
| Gümbet Mah. | 7 | 2.414 | %65,7 | CHP | %44,4 |
| Gümüşlük Mah. | 9 | 2.919 | %81,0 | CHP | %56,3 |
| Gündoğan Mah. | 9 | 2.981 | %73,3 | CHP | %51,7 |
| Gürece Mah. | 2 | 565 | %86,0 | CHP | %45,0 |
| Güvercinlik Mah. | 4 | 1.111 | %79,7 | CHP | %52,3 |
| Karabağ Mah. | 14 | 4.673 | %78,5 | CHP | %45,6 |
| Karaova Mah. | 6 | 1.879 | %87,2 | İYİ | %41,0 |
| Kemer Mah. | 1 | 313 | %97,1 | İYİ | %65,3 |
| Kızılağaç Mah. | 6 | 1.765 | %85,3 | CHP | %40,5 |
| Konacık Mah. | 10 | 3.284 | %80,9 | İYİ | %45,1 |
| Koyunbaba Mah. | 5 | 1.709 | %69,9 | CHP | %58,3 |
| Kumbahçe Mah. | 11 | 3.715 | %77,9 | CHP | %49,0 |
| Kumköy Mah. | 1 | 316 | %92,1 | CHP | %55,0 |
| Küçükbük Mah. | 3 | 929 | %73,1 | CHP | %52,3 |
| Mazıköy Mah. | 5 | 905 | %94,8 | İYİ | %43,4 |
| Mumcular Mah. | 4 | 1.239 | %85,4 | CHP | %41,3 |
| Müskebi Mah. | 16 | 5.555 | %83,1 | CHP | %46,0 |
| Peksimet Mah. | 5 | 1.602 | %74,8 | CHP | %51,9 |
| Pınarlıbelen Mah. | 3 | 783 | %96,3 | İYİ | %47,8 |
| Sazköy Mah. | 2 | 542 | %95,0 | İYİ | %43,9 |
| Tepecik (KARAOVA) Mah. | 1 | 277 | %96,0 | İYİ | %54,4 |
| Tepecik Mah. | 3 | 741 | %81,2 | CHP | %57,2 |
| Torba Mah. | 5 | 1.728 | %70,0 | CHP | %53,2 |
| Turgutreis Mah. | 13 | 4.388 | %73,2 | CHP | %56,6 |
| Türkbükü Mah. | 6 | 2.004 | %76,4 | CHP | %42,9 |
| Türkkuyusu Mah. | 4 | 1.243 | %81,5 | CHP | %51,3 |
| Umurca Mah. | 13 | 4.206 | %81,3 | CHP | %47,8 |
| Yahşi Mah. | 6 | 2.100 | %74,6 | CHP | %61,3 |
| Yakaköy Mah. | 4 | 1.370 | %87,5 | CHP | %55,0 |
| Yalıkavak Mah. | 14 | 4.636 | %79,3 | CHP | %49,6 |
| Yeniköy (KARAOVA) Mah. | 2 | 605 | %89,9 | İYİ | %47,0 |
| Yeniköy Mah. | 8 | 2.650 | %79,0 | CHP | %50,8 |
| Yokuşbaşı Mah. | 9 | 3.023 | %80,5 | CHP | %44,7 |
| Çamarası Mah. | 1 | 332 | %95,5 | İYİ | %55,8 |
| Çamlık Mah. | 1 | 335 | %96,7 | İYİ | %47,7 |
| Çarşı Mah. | 7 | 2.430 | %82,1 | CHP | %55,2 |
| Çırkan Mah. | 24 | 8.002 | %82,0 | İYİ | %42,3 |
| Çömlekçi Mah. | 2 | 592 | %95,6 | CHP | %46,6 |
| Çiftlik Mah. | 6 | 1.878 | %85,6 | CHP | %44,5 |
| İslamhaneleri Mah. | 8 | 2.653 | %77,6 | CHP | %45,4 |