%59,7
AK PARTİ birinci
7.756 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ömerli ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %59,7 ile birinci; 7756 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 9.315 · Oy kullanan 8.276 (katılım %88,9) · Geçerli 7.756 · Geçersiz 520
Ömerli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.629 | %59,7 |
| HDP | 2.171 | %28,0 |
| SAADET | 829 | %10,7 |
| İYİ | 53 | %0,7 |
| CHP | 47 | %0,6 |
| BBP | 12 | %0,2 |
| BTP | 8 | %0,1 |
Seçilenler
- Hüsamettin Altındağ · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ömerli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyokuş Mah. | 1 | 55 | %110,9 | AKP | %57,4 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 276 | %87,7 | AKP | %88,8 |
| Anıttepe Mah. | 1 | 195 | %90,3 | SAADET | %50,9 |
| Beşikkaya Mah. | 1 | 195 | %79,0 | AKP | %48,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.575 | %80,3 | AKP | %60,5 |
| Duygulu Mah. | 1 | 41 | %100,0 | HDP | %97,6 |
| Fıstıklı Mah. | 1 | 116 | %96,6 | HDP | %89,2 |
| Göllü Mah. | 1 | 119 | %83,2 | HDP | %79,6 |
| Güzelağaç Mah. | 1 | 88 | %102,3 | HDP | %50,0 |
| Harmankaya Mah. | 1 | 38 | %86,8 | HDP | %87,1 |
| Havuzbaşı Mah. | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %68,4 |
| Işıkdere Mah. | 1 | 26 | %100,0 | HDP | %52,0 |
| Kayabalı Mah. | 1 | 139 | %104,3 | HDP | %72,7 |
| Kayadere Mah. | 1 | 171 | %94,2 | AKP | %80,3 |
| Kayagöze Mah. | 1 | 41 | %119,5 | HDP | %51,2 |
| Kayaüstü Mah. | 1 | 298 | %86,6 | AKP | %96,0 |
| Kaynakkaya Mah. | 1 | 343 | %96,2 | HDP | %66,7 |
| Kocakuyu Mah. | 1 | 202 | %86,1 | AKP | %64,1 |
| Kocasırt Mah. | 1 | 80 | %97,5 | HDP | %58,2 |
| Kovanlı Mah. | 1 | 49 | %85,7 | HDP | %76,9 |
| Kömürlü Mah. | 1 | 35 | %80,0 | HDP | %65,4 |
| Mutluca Mah. | 1 | 19 | %84,2 | AKP | %75,0 |
| Ovabaşı Mah. | 1 | 61 | %114,8 | AKP | %60,3 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 53 | %96,2 | AKP | %96,1 |
| Salihköy Mah. | 1 | 220 | %87,7 | AKP | %89,3 |
| Sulakdere Mah. | 1 | 28 | %146,4 | HDP | %67,5 |
| Sivritepe Mah. | 1 | 54 | %105,6 | HDP | %50,9 |
| Tavuklu Mah. | 1 | 34 | %102,9 | HDP | %59,4 |
| Taşgedik Mah. | 1 | 73 | %105,5 | HDP | %64,9 |
| Taşlıca Mah. | 1 | 74 | %102,7 | AKP | %63,9 |
| Tekkuyu Mah. | 1 | 122 | %100,8 | AKP | %65,0 |
| Tokdere Mah. | 1 | 101 | %95,1 | HDP | %55,8 |
| Topağaç Mah. | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %55,6 |
| Yaylatepe Mah. | 1 | 117 | %109,4 | AKP | %91,4 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.524 | %82,2 | AKP | %71,8 |
| Çalışan Mah. | 1 | 56 | %92,9 | HDP | %50,0 |
| Çatalyurt Mah. | 1 | 48 | %100,0 | AKP | %58,7 |
| Çayıralanı Mah. | 1 | 19 | %110,5 | HDP | %95,0 |
| Çınaraltı Mah. | 2 | 643 | %96,3 | HDP | %52,5 |
| Çimenlik Mah. | 1 | 54 | %122,2 | HDP | %53,3 |
| Öztaş Mah. | 1 | 40 | %110,0 | AKP | %72,1 |
| Ünsallı Mah. | 1 | 76 | %113,2 | HDP | %65,4 |
| İkipınar Mah. | 1 | 177 | %89,3 | HDP | %37,0 |
| İkitepe Mah. | 1 | 53 | %79,3 | HDP | %54,8 |
| Şafak Mah. | 2 | 535 | %89,9 | AKP | %72,5 |