Derik · Belediye başkanı
%69,3
HDP birinci
28.763 geçerli oy · katılım %85,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Derik ilçesinde Belediye başkanı oylamasında HDP %69,3 ile birinci; 28.763 geçerli oy, katılım %85,0.
Derik
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adak Mah. | 1 | 311 | %100,3 | AKP | %53,2 |
| Adakent Mah. | 1 | 162 | %92,0 | HDP | %72,7 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 50 | %84,0 | HDP | %76,2 |
| Akıncılar Mah. | 2 | 387 | %87,6 | AKP | %67,5 |
| Akçay Mah. | 2 | 355 | %73,8 | HDP | %74,1 |
| Alagöz Mah. | 1 | 73 | %90,4 | AKP | %75,8 |
| Alanlı Mah. | 2 | 438 | %86,8 | HDP | %84,1 |
| Alibey Mah. | 2 | 375 | %89,3 | HDP | %64,2 |
| Ambarlı Mah. | 2 | 554 | %87,4 | HDP | %76,4 |
| Atlı Mah. | 4 | 1.086 | %85,6 | HDP | %98,0 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 196 | %94,9 | HDP | %72,9 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 1.848 | %81,9 | HDP | %74,1 |
| Ballı Mah. | 1 | 217 | %94,5 | AKP | %98,5 |
| Balova Mah. | 1 | 196 | %71,4 | HDP | %77,4 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 324 | %69,8 | HDP | %58,4 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 272 | %86,8 | HDP | %48,3 |
| Başaran Mah. | 1 | 121 | %100,8 | AKP | %66,4 |
| Beşbudak Mah. | 2 | 474 | %85,9 | HDP | %89,1 |
| Boyaklı Mah. | 4 | 1.091 | %88,5 | HDP | %82,1 |
| Bozbayır Mah. | 1 | 226 | %76,1 | HDP | %59,6 |
| Bozok Mah. | 2 | 511 | %86,7 | HDP | %75,1 |
| Burçköy Mah. | 1 | 195 | %82,1 | AKP | %62,7 |
| Böğrek Mah. | 1 | 94 | %93,6 | HDP | %48,3 |
| Cevizpınar Mah. | 10 | 3.384 | %79,0 | HDP | %80,1 |
| Dağ Mah. | 2 | 596 | %86,2 | HDP | %79,3 |
| Demirli Mah. | 2 | 560 | %96,8 | HDP | %64,9 |
| Denktaş Mah. | 1 | 102 | %86,3 | HDP | %75,6 |
| Derinsu Mah. | 3 | 774 | %93,9 | HDP | %60,0 |
| Doğancı Mah. | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %76,0 |
| Dumanlı Mah. | 1 | 324 | %67,9 | HDP | %78,9 |
| Dumluca Mah. | 1 | 330 | %83,3 | HDP | %63,6 |
| Düztaş Mah. | 2 | 516 | %78,1 | HDP | %89,3 |
| Dikmen Mah. | 1 | 329 | %52,6 | AKP | %78,7 |
| Göktaş Mah. | 2 | 592 | %84,1 | AKP | %52,0 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 204 | %85,8 | HDP | %62,1 |
| Hayırlı Mah. | 1 | 287 | %96,2 | AKP | %59,1 |
| Hisaraltı Mah. | 2 | 474 | %84,2 | HDP | %78,7 |
| Ilıca Mah. | 1 | 171 | %93,0 | AKP | %66,9 |
| Issız Mah. | 1 | 156 | %100,0 | AKP | %69,7 |
| Kale Mah. | 14 | 4.034 | %77,9 | HDP | %75,0 |
| Kanatlı Mah. | 1 | 81 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Karaburun Mah. | 1 | 71 | %93,0 | HDP | %93,9 |
| Karataş Mah. | 1 | 302 | %96,7 | AKP | %59,5 |
| Kayacık Mah. | 1 | 34 | %117,7 | AKP | %94,9 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 417 | %96,2 | HDP | %64,7 |
| Konak Mah. | 1 | 233 | %92,7 | HDP | %91,1 |
| Konuk Mah. | 1 | 113 | %90,3 | HDP | %69,6 |
| Kovalı Mah. | 3 | 803 | %88,0 | HDP | %99,6 |
| Kovanlı Mah. | 3 | 722 | %90,3 | HDP | %80,9 |
| Koçyiğit Mah. | 2 | 430 | %83,7 | AKP | %55,9 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 63 | %92,1 | AKP | %72,7 |
| Kutluca Mah. | 2 | 379 | %96,8 | HDP | %88,2 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 222 | %80,6 | HDP | %90,4 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %66,7 |
| Köseveli Mah. | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %92,7 |
| Küçükpınar Mah. | 1 | 293 | %90,1 | HDP | %85,1 |
| Meşeli Mah. | 1 | 185 | %85,4 | AKP | %52,4 |
| Ortaca Mah. | 1 | 76 | %82,9 | HDP | %90,0 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 42 | %69,1 | AKP | %51,7 |
| Pirinçli Mah. | 4 | 1.144 | %90,1 | AKP | %58,3 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 204 | %88,7 | HDP | %87,4 |
| Subaşı Mah. | 1 | 313 | %98,7 | AKP | %98,4 |
| Söğütözü Mah. | 2 | 600 | %91,3 | HDP | %88,1 |
| Taşıt Mah. | 1 | 49 | %102,0 | HDP | %70,0 |
| Tepebağ Mah. | 4 | 1.089 | %82,8 | HDP | %88,3 |
| Yazıcık Mah. | 1 | 230 | %97,0 | AKP | %78,3 |
| Yukarımezra Mah. | 1 | 167 | %92,8 | HDP | %78,4 |
| Zeytinpınar Mah. | 3 | 975 | %81,9 | HDP | %83,4 |
| Çadırlı Mah. | 2 | 557 | %91,4 | HDP | %78,5 |
| Çataltepe Mah. | 2 | 492 | %97,0 | HDP | %86,9 |
| Çayköy Mah. | 1 | 262 | %93,5 | HDP | %90,4 |
| Çağıl Mah. | 2 | 426 | %81,7 | HDP | %81,3 |
| Çukursu Mah. | 1 | 257 | %76,3 | AKP | %67,5 |
| Üçkuyu Mah. | 1 | 144 | %87,5 | HDP | %54,3 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 105 | %97,1 | CHP | %65,6 |
| İncesu Mah. | 1 | 291 | %43,6 | HDP | %79,8 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 350 | %98,9 | HDP | %52,3 |
| Şerefli Mah. | 1 | 305 | %89,8 | AKP | %56,5 |