%42,9
AK PARTİ birinci
135.063 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yunusemre ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,9 ile birinci; 135.063 geçerli oy, katılım %86,1.
Kayıtlı seçmen 163.360 · Oy kullanan 140.699 (katılım %86,1) · Geçerli 135.063 · Geçersiz 5.636
Yunusemre Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 57.875 | %42,9 |
| İYİ | 57.854 | %42,8 |
| HDP | 8.062 | %6,0 |
| BBP | 7.175 | %5,3 |
| DP | 1.592 | %1,2 |
| SAADET | 912 | %0,7 |
| DSP | 565 | %0,4 |
| TKP | 424 | %0,3 |
| BTP | 362 | %0,3 |
| VATAN | 242 | %0,2 |
Seçilenler
- Mehmet Çerçi · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yunusemre mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 9 | 2.720 | %84,2 | AKP | %45,1 |
| 75. Yıl Mah. | 18 | 6.074 | %86,1 | İYİ | %54,2 |
| Akgedik Mah. | 5 | 1.739 | %87,7 | AKP | %57,4 |
| Akmescit Mah. | 13 | 4.526 | %86,6 | İYİ | %52,3 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 179 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Asmacık Mah. | 1 | 197 | %99,5 | AKP | %69,1 |
| Atatürk Mah. | 12 | 4.026 | %84,7 | AKP | %50,0 |
| Avdal Mah. | 1 | 84 | %101,2 | AKP | %52,0 |
| Ayni Ali Mah. | 16 | 5.253 | %87,2 | İYİ | %48,3 |
| Barbaros Mah. | 27 | 8.848 | %87,5 | AKP | %58,3 |
| Bağyolu Mah. | 2 | 572 | %88,6 | AKP | %47,7 |
| Beydere Mah. | 1 | 28 | %89,3 | AKP | %66,7 |
| Bostanlar Mah. | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %63,9 |
| Büyüksümbüller Mah. | 1 | 102 | %100,0 | AKP | %75,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.603 | %83,6 | AKP | %39,8 |
| Davutlar Mah. | 1 | 241 | %97,9 | AKP | %64,2 |
| Dazyurt Mah. | 1 | 270 | %98,9 | AKP | %68,5 |
| Demirci Mah. | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %75,5 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 211 | %99,5 | AKP | %91,3 |
| Düzlen Mah. | 2 | 360 | %100,6 | AKP | %75,0 |
| Emlakdere Mah. | 2 | 514 | %91,1 | AKP | %51,5 |
| Evrenos Mah. | 1 | 269 | %94,8 | AKP | %52,1 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.421 | %88,0 | AKP | %54,3 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 29 | %103,5 | AKP | %73,3 |
| Gülbahçe Mah. | 1 | 238 | %91,2 | İYİ | %71,2 |
| Gürle Mah. | 1 | 110 | %100,9 | AKP | %54,6 |
| Güzelyurt Mah. | 42 | 14.434 | %84,7 | İYİ | %60,4 |
| Hafsa Sultan Mah. | 26 | 8.995 | %86,0 | İYİ | %47,9 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 118 | %94,9 | AKP | %59,1 |
| Karaali Mah. | 2 | 533 | %93,8 | AKP | %46,7 |
| Karahüseyinli Mah. | 1 | 29 | %106,9 | AKP | %64,3 |
| Karakılıçlı Mah. | 1 | 294 | %94,9 | AKP | %70,7 |
| Karakoca Mah. | 1 | 225 | %94,2 | AKP | %80,8 |
| Karaveliler Mah. | 1 | 110 | %101,8 | AKP | %62,3 |
| Karayağcıhacılar Mah. | 1 | 30 | %110,0 | İYİ | %54,8 |
| Kayapınar Mah. | 4 | 889 | %95,6 | AKP | %43,4 |
| Kaynak Mah. | 10 | 3.337 | %88,3 | AKP | %47,0 |
| Keçili Köy Mah. | 4 | 1.278 | %89,4 | İYİ | %48,3 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %92,2 |
| Kocakoru Mah. | 1 | 29 | %110,3 | AKP | %74,2 |
| Koruköy Mah. | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %63,1 |
| Kozaklar Mah. | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %61,5 |
| Kuyualan Mah. | 11 | 3.814 | %85,9 | İYİ | %47,9 |
| Küçükbelen Mah. | 1 | 144 | %93,1 | AKP | %65,6 |
| Küçüksümbüller Mah. | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %71,2 |
| Lalapaşa Mah. | 7 | 2.282 | %85,1 | AKP | %46,1 |
| Laleli Mah. | 12 | 3.939 | %85,2 | İYİ | %56,9 |
| Maldan Mah. | 2 | 628 | %97,8 | AKP | %67,6 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 20 | 6.708 | %84,7 | HDP | %58,0 |
| Merkez Efendi Mah. | 25 | 8.423 | %84,3 | İYİ | %55,6 |
| Mesir Mah. | 13 | 4.045 | %87,6 | İYİ | %55,7 |
| Mollasüleymanlı Mah. | 1 | 25 | %104,0 | AKP | %70,8 |
| Muradiye Mah. | 39 | 13.270 | %80,4 | İYİ | %46,6 |
| Mutlu Mah. | 10 | 3.134 | %84,8 | İYİ | %46,2 |
| Müslih Mah. | 1 | 140 | %100,0 | AKP | %72,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 179 | %100,6 | AKP | %60,5 |
| Osmancalı Mah. | 2 | 354 | %96,6 | AKP | %51,1 |
| Otmanlar Mah. | 1 | 128 | %95,3 | AKP | %62,3 |
| Pelitalan Mah. | 3 | 798 | %96,4 | AKP | %62,5 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 121 | %101,7 | AKP | %74,4 |
| Recepli Mah. | 2 | 372 | %96,8 | AKP | %87,5 |
| Sakallı Mah. | 1 | 162 | %98,2 | AKP | %65,8 |
| Sarıahmetli Mah. | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %76,2 |
| Sarınasuhlar Mah. | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %54,0 |
| Sarma Mah. | 1 | 299 | %98,0 | AKP | %61,0 |
| Seyitli Mah. | 2 | 499 | %99,4 | AKP | %84,5 |
| Spil Mah. | 5 | 1.535 | %85,5 | AKP | %40,8 |
| Sümbültepe Mah. | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %51,2 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 204 | %100,5 | AKP | %79,9 |
| Tevfikiye Mah. | 25 | 8.283 | %85,0 | İYİ | %52,6 |
| Topçuasım Mah. | 15 | 4.973 | %86,3 | İYİ | %51,6 |
| Turgutalp Mah. | 1 | 198 | %94,4 | AKP | %58,1 |
| Türkmen Mah. | 1 | 167 | %100,6 | AKP | %69,5 |
| Uncubozköy Mah. | 22 | 7.364 | %84,8 | İYİ | %59,0 |
| Uzunburun Mah. | 1 | 130 | %100,8 | İYİ | %52,6 |
| Uzunlar Mah. | 1 | 153 | %98,0 | AKP | %54,3 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 157 | %98,1 | AKP | %69,0 |
| Yağcılar Mah. | 3 | 785 | %96,2 | AKP | %55,3 |
| Yenimahalle Mah. | 31 | 10.500 | %84,8 | AKP | %49,7 |
| Yuntdağıköseler Mah. | 1 | 181 | %97,2 | AKP | %82,1 |
| Yuntdağyenice Mah. | 2 | 388 | %93,0 | AKP | %87,4 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 434 | %94,7 | AKP | %53,0 |
| Örencik Mah. | 1 | 326 | %100,0 | AKP | %56,2 |
| Örselli Mah. | 1 | 170 | %99,4 | AKP | %87,5 |
| Üçpınar Mah. | 4 | 1.081 | %92,2 | İYİ | %49,4 |
| İlyasçılar Mah. | 1 | 122 | %95,9 | AKP | %74,6 |
| Şamar Mah. | 1 | 107 | %101,9 | İYİ | %64,8 |