Turgutlu · Belediye başkanı
%37,2
CHP birinci
99.227 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turgutlu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %37,2 ile birinci; 99.227 geçerli oy, katılım %87,3.
Turgutlu
Kayıtlı seçmen 118.265 · Oy kullanan 103.283 (katılım %87,3) · Geçerli 99.227 · Geçersiz 4.056
Seçilenler
- Çetin Akın · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 12 | 4.163 | %85,0 | CHP | %44,2 |
| Akköy Mah. | 1 | 64 | %100,0 | MHP | %54,0 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 595 | %95,0 | MHP | %39,2 |
| Albayrak Mah. | 11 | 3.579 | %86,4 | BBP | %35,5 |
| Altay Mah. | 11 | 3.800 | %86,6 | MHP | %41,1 |
| Atatürk Mah. | 18 | 6.223 | %87,2 | CHP | %41,1 |
| Avşar Mah. | 6 | 1.910 | %92,5 | MHP | %57,2 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 198 | %96,5 | MHP | %76,3 |
| Aşağıbozkır Mah. | 1 | 191 | %99,0 | MHP | %72,6 |
| Baktırlı Mah. | 1 | 158 | %100,0 | MHP | %73,2 |
| Bozkır Mah. | 1 | 149 | %101,3 | CHP | %47,6 |
| Bozkurt Mah. | 6 | 2.035 | %88,4 | MHP | %37,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 32 | 10.580 | %83,9 | CHP | %49,7 |
| Dalbahçe Mah. | 2 | 600 | %94,3 | MHP | %67,9 |
| Dağyeniköy Mah. | 1 | 146 | %102,1 | MHP | %61,4 |
| Derbent Mah. | 5 | 1.486 | %88,2 | MHP | %57,4 |
| Ergenekon Mah. | 21 | 6.871 | %85,8 | CHP | %44,1 |
| Gökgedik Mah. | 1 | 180 | %100,6 | MHP | %48,9 |
| Güney Mah. | 1 | 218 | %97,7 | MHP | %64,3 |
| Hacıisalar Mah. | 1 | 267 | %101,1 | MHP | %63,2 |
| Irlamaz Mah. | 2 | 398 | %89,7 | CHP | %45,6 |
| Kabaçınar Mah. | 1 | 236 | %94,5 | MHP | %73,2 |
| Karaköy Mah. | 1 | 249 | %96,0 | MHP | %61,8 |
| Karaoluk Mah. | 1 | 138 | %94,9 | BBP | %64,2 |
| Kayrak Mah. | 1 | 318 | %99,1 | MHP | %72,5 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.681 | %88,2 | MHP | %41,4 |
| Kurudere Mah. | 1 | 165 | %97,6 | MHP | %59,3 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 317 | %97,8 | MHP | %51,9 |
| Musacalı Mah. | 2 | 539 | %93,7 | BBP | %41,2 |
| Musalaryeniköy Mah. | 1 | 258 | %94,2 | CHP | %41,6 |
| Mustafa Kemal Mah. | 17 | 5.889 | %85,9 | CHP | %46,0 |
| Osmancık Mah. | 1 | 190 | %101,6 | MHP | %60,6 |
| Sarıbey Mah. | 2 | 477 | %98,5 | BBP | %63,9 |
| Selvilitepe Mah. | 32 | 10.791 | %87,1 | MHP | %46,3 |
| Subaşı Mah. | 13 | 4.310 | %85,8 | CHP | %42,6 |
| Sinirli Mah. | 1 | 220 | %93,6 | CHP | %43,9 |
| Sivrice Mah. | 1 | 100 | %103,0 | MHP | %51,1 |
| Temrek Mah. | 1 | 81 | %87,7 | CHP | %63,8 |
| Turan Mah. | 9 | 3.107 | %84,7 | MHP | %40,3 |
| Turgutlar Mah. | 8 | 2.527 | %88,1 | MHP | %43,6 |
| Urganlı Mah. | 11 | 3.364 | %89,1 | CHP | %40,6 |
| Yakuplar Mah. | 1 | 163 | %81,0 | MHP | %47,1 |
| Yayla Mah. | 1 | 167 | %100,6 | MHP | %69,5 |
| Yedi Eylül Mah. | 21 | 7.281 | %86,0 | MHP | %39,4 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.173 | %86,6 | CHP | %40,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 306 | %97,4 | CHP | %57,3 |
| Yıldırım Mah. | 16 | 5.207 | %85,8 | MHP | %38,4 |
| Yılmazlar Mah. | 11 | 3.830 | %87,8 | MHP | %40,3 |
| Yunusdere Mah. | 1 | 154 | %98,7 | MHP | %76,2 |
| Yiğitler Mah. | 5 | 1.656 | %84,5 | MHP | %42,5 |
| Çampınar Mah. | 1 | 268 | %91,8 | MHP | %36,0 |
| Çatalköprü Mah. | 2 | 358 | %99,2 | MHP | %50,9 |
| Çepnibektaş Mah. | 1 | 332 | %88,9 | CHP | %83,0 |
| Çepnidere Mah. | 3 | 1.018 | %93,7 | CHP | %93,5 |
| Çıkrıkçı Mah. | 2 | 680 | %93,7 | MHP | %44,2 |
| Ören Mah. | 1 | 346 | %93,4 | MHP | %63,6 |
| Özyurt Mah. | 5 | 1.414 | %88,3 | MHP | %41,1 |
| İstasyonaltı Mah. | 10 | 3.467 | %87,1 | CHP | %64,0 |
| İstiklal Mah. | 7 | 2.203 | %88,4 | MHP | %40,6 |
| İzzettin Mah. | 2 | 448 | %95,5 | MHP | %54,7 |
| Şehitler Mah. | 21 | 7.026 | %87,3 | MHP | %42,5 |