%46,2
AK PARTİ birinci
98.775 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şehzadeler ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %46,2 ile birinci; 98.775 geçerli oy, katılım %86,3.
Kayıtlı seçmen 120.879 · Oy kullanan 104.253 (katılım %86,3) · Geçerli 98.775 · Geçersiz 5.478
Şehzadeler Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 45.676 | %46,2 |
| İYİ | 43.635 | %44,2 |
| HDP | 5.070 | %5,1 |
| DP | 2.262 | %2,3 |
| SAADET | 715 | %0,7 |
| DSP | 482 | %0,5 |
| BTP | 253 | %0,3 |
| VATAN | 240 | %0,2 |
| TKP | 236 | %0,2 |
Seçilenler
- Ömer Faruk Çelik · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şehzadeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Anafartalar Mah. | 7 | 2.405 | %84,0 | İYİ | %66,5 |
| 2.Anafartalar Mah. | 13 | 4.337 | %81,4 | İYİ | %61,9 |
| Adakale Mah. | 9 | 2.802 | %84,9 | İYİ | %47,1 |
| Adnan Menderes Mah. | 9 | 3.082 | %86,3 | AKP | %61,4 |
| Ahmet Bedevi Mah. | 9 | 2.811 | %88,0 | AKP | %46,4 |
| Akıncılar Mah. | 8 | 2.526 | %84,8 | İYİ | %53,1 |
| Akpınar Mah. | 13 | 4.238 | %88,4 | AKP | %61,3 |
| Alaybey Mah. | 20 | 6.708 | %84,7 | İYİ | %48,0 |
| Arda Mah. | 11 | 3.831 | %86,4 | AKP | %49,6 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 101 | %91,1 | İYİ | %57,3 |
| Aşağıçobanisa Mah. | 7 | 2.316 | %89,6 | İYİ | %52,9 |
| Bayındırlık Mah. | 6 | 1.781 | %86,5 | AKP | %68,6 |
| Belenyenice Mah. | 1 | 170 | %94,7 | AKP | %69,3 |
| Dere Mah. | 4 | 1.186 | %87,7 | AKP | %54,4 |
| Dilşikar Mah. | 12 | 3.922 | %84,1 | AKP | %50,2 |
| Dinçer Mah. | 7 | 2.360 | %81,5 | İYİ | %50,1 |
| Ege Mah. | 11 | 3.512 | %85,4 | AKP | %52,8 |
| Gediz Mah. | 3 | 822 | %90,4 | AKP | %69,6 |
| Gökbel Mah. | 1 | 271 | %95,6 | AKP | %91,7 |
| Göktaşlı Mah. | 9 | 2.824 | %84,3 | AKP | %53,3 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 142 | %93,7 | AKP | %65,4 |
| Hacıhaliller Mah. | 3 | 855 | %93,5 | İYİ | %53,3 |
| Halıtlı Mah. | 2 | 418 | %93,3 | AKP | %67,1 |
| Hamzabeyli Mah. | 2 | 573 | %93,9 | İYİ | %57,3 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 98 | %102,0 | AKP | %72,3 |
| Kalemli Mah. | 1 | 295 | %97,3 | AKP | %79,9 |
| Karaağaçlı Mah. | 6 | 1.794 | %91,0 | AKP | %51,4 |
| Karaoğlanlı Mah. | 5 | 1.475 | %90,2 | İYİ | %47,8 |
| Karayenice Mah. | 2 | 383 | %96,1 | AKP | %75,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 12 | 3.903 | %86,0 | HDP | %41,2 |
| Kağan Mah. | 1 | 210 | %97,6 | AKP | %76,9 |
| Kırançiftliği Mah. | 1 | 87 | %101,2 | İYİ | %49,4 |
| Kocatepe Mah. | 4 | 1.091 | %89,0 | AKP | %64,9 |
| Kuşlubahçe Mah. | 11 | 3.522 | %85,5 | İYİ | %49,9 |
| Mimarsinan Mah. | 9 | 3.028 | %83,9 | İYİ | %58,1 |
| Nurlupınar Mah. | 5 | 1.642 | %86,6 | AKP | %65,0 |
| Nişancıpaşa Mah. | 8 | 2.789 | %85,8 | İYİ | %51,0 |
| Peker Mah. | 17 | 5.762 | %83,4 | İYİ | %60,0 |
| Sakarya Mah. | 12 | 3.980 | %85,2 | İYİ | %58,3 |
| Sancaklıbozköy Mah. | 5 | 1.628 | %92,1 | AKP | %53,4 |
| Sancaklıkayadibi Mah. | 1 | 112 | %102,7 | AKP | %55,1 |
| Sancaklıuzunçınar Mah. | 1 | 110 | %99,1 | AKP | %50,0 |
| Sancaklıçeşmebaşı Mah. | 1 | 189 | %97,9 | AKP | %66,9 |
| Sancaklıiğdecik Mah. | 3 | 832 | %94,6 | AKP | %53,2 |
| Sarıalan Mah. | 1 | 170 | %94,7 | AKP | %67,1 |
| Saruhan Mah. | 6 | 2.091 | %86,8 | AKP | %54,9 |
| Selimşahlar Mah. | 4 | 1.350 | %87,9 | AKP | %53,2 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 135 | %99,3 | AKP | %48,8 |
| Tepecik Mah. | 1 | 239 | %98,7 | AKP | %63,8 |
| Tunca Mah. | 8 | 2.481 | %85,0 | İYİ | %49,2 |
| Turgut Özal Mah. | 7 | 2.022 | %86,7 | HDP | %40,9 |
| Tilkisüleymaniye Mah. | 2 | 400 | %97,3 | İYİ | %49,3 |
| Utku Mah. | 7 | 2.194 | %84,6 | İYİ | %58,3 |
| Veziroğlu Mah. | 1 | 256 | %94,9 | AKP | %59,7 |
| Yarhasanlar Mah. | 21 | 7.303 | %84,8 | İYİ | %53,6 |
| Yeniharmandalı Mah. | 1 | 230 | %97,0 | İYİ | %53,9 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 945 | %94,4 | İYİ | %88,4 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 592 | %92,6 | AKP | %54,9 |
| Yukarıçobanisa Mah. | 1 | 347 | %94,8 | AKP | %54,7 |
| Çamköy Mah. | 1 | 128 | %96,1 | AKP | %57,9 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.094 | %82,5 | İYİ | %47,3 |
| Çavuşoğlu Mah. | 1 | 264 | %83,7 | İYİ | %43,1 |
| Çerkezmahmudiye Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %50,7 |
| Çınarlıkuyu Mah. | 3 | 752 | %86,6 | AKP | %59,4 |
| İbrahimçelebi Mah. | 8 | 2.656 | %84,0 | İYİ | %51,5 |
| İshakçelebı Mah. | 4 | 1.128 | %85,8 | AKP | %67,2 |
| Şehitler Mah. | 21 | 7.106 | %86,0 | İYİ | %47,4 |