Saruhanlı · Belediye başkanı
%56,0
CHP birinci
36.912 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Saruhanlı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %56,0 ile birinci; 36.912 geçerli oy, katılım %91,4.
Saruhanlı
Kayıtlı seçmen 42.703 · Oy kullanan 39.013 (katılım %91,4) · Geçerli 36.912 · Geçersiz 2.101
Seçilenler
- Zeki Bilgin · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adiloba Mah. | 2 | 578 | %91,4 | AKP | %60,5 |
| Alibeyli Mah. | 3 | 842 | %93,5 | CHP | %64,9 |
| Apak Mah. | 1 | 290 | %94,1 | AKP | %86,3 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.692 | %88,2 | CHP | %64,1 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 142 | %95,1 | AKP | %74,6 |
| Azimli Mah. | 2 | 470 | %94,3 | CHP | %77,8 |
| Bahadır Mah. | 1 | 160 | %94,4 | CHP | %51,8 |
| Bedeller Mah. | 1 | 195 | %99,5 | CHP | %54,0 |
| Büyükbelen Mah. | 6 | 1.967 | %92,3 | CHP | %51,2 |
| Cengiz Topel Mah. | 10 | 3.264 | %87,0 | CHP | %62,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.664 | %87,8 | CHP | %60,7 |
| Develi Mah. | 2 | 565 | %95,6 | AKP | %51,8 |
| Dilek Mah. | 5 | 1.599 | %92,8 | CHP | %76,0 |
| Gökçeköy Mah. | 4 | 1.181 | %96,9 | CHP | %63,7 |
| Gözlet Mah. | 1 | 246 | %100,0 | AKP | %63,3 |
| Gümülceli Mah. | 3 | 1.032 | %93,3 | AKP | %54,5 |
| Hacımusa Mah. | 1 | 127 | %100,0 | CHP | %56,9 |
| Hacırahmanlı Mah. | 7 | 2.239 | %91,9 | CHP | %70,5 |
| Halitpaşa Mah. | 6 | 2.070 | %92,4 | AKP | %49,6 |
| Hatıplar Mah. | 1 | 304 | %97,0 | AKP | %74,7 |
| Heybeli Mah. | 2 | 360 | %92,5 | AKP | %68,7 |
| Kayışlar Mah. | 2 | 382 | %91,9 | CHP | %56,1 |
| Kemiklidere Mah. | 2 | 614 | %96,3 | CHP | %81,4 |
| Kepenekli Mah. | 1 | 212 | %98,1 | AKP | %73,0 |
| Koldere Mah. | 8 | 2.548 | %89,8 | CHP | %54,5 |
| Koyuncu Mah. | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %50,0 |
| Kumkuyucak Mah. | 2 | 468 | %85,5 | CHP | %73,3 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.390 | %88,1 | CHP | %62,6 |
| Lütfiye Mah. | 2 | 571 | %93,9 | CHP | %51,8 |
| Mütevelli Mah. | 6 | 1.940 | %89,6 | AKP | %51,8 |
| Nuriye Mah. | 3 | 869 | %89,9 | CHP | %67,5 |
| Paşaköy Mah. | 4 | 1.318 | %90,9 | AKP | %56,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %71,3 |
| Sarısığırlı Mah. | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %61,3 |
| Sarıçam Mah. | 1 | 243 | %93,4 | CHP | %49,8 |
| Saruhan Mah. | 4 | 1.123 | %88,3 | CHP | %59,6 |
| Seyitoba Mah. | 1 | 310 | %98,7 | AKP | %54,4 |
| Taşdibi Mah. | 2 | 543 | %96,7 | AKP | %64,8 |
| Tirkeş Mah. | 3 | 786 | %95,9 | CHP | %66,4 |
| Yılmaz Mah. | 2 | 466 | %94,4 | CHP | %53,8 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 241 | %95,4 | CHP | %50,0 |
| Çaltepe Mah. | 1 | 244 | %97,5 | AKP | %81,7 |
| Çamlıyurt Mah. | 1 | 146 | %100,7 | AKP | %64,5 |
| Çerkez Osmaniye Mah. | 1 | 138 | %92,0 | AKP | %66,4 |
| Çınaroba Mah. | 1 | 216 | %98,2 | AKP | %62,1 |
| Çullugörece Mah. | 2 | 435 | %93,3 | AKP | %61,6 |
| İshakçelebi Mah. | 4 | 1.169 | %92,0 | CHP | %61,3 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.145 | %89,7 | CHP | %59,6 |
| Şatırlar Mah. | 1 | 183 | %98,4 | AKP | %57,2 |
| Şehitler Mah. | 3 | 751 | %93,5 | AKP | %52,9 |