%52,9
CHP birinci
7.165 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arapgir ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %52,9 ile birinci; 7165 geçerli oy, katılım %85,6.
Kayıtlı seçmen 8.699 · Oy kullanan 7.449 (katılım %85,6) · Geçerli 7.165 · Geçersiz 284
Arapgir Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.793 | %52,9 |
| AKP | 3.025 | %42,2 |
| BBP | 291 | %4,1 |
| SAADET | 35 | %0,5 |
| BTP | 21 | %0,3 |
Seçilenler
- Haluk Cömertoğlu · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arapgir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 180 | %73,9 | AKP | %59,4 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 94 | %95,7 | CHP | %97,8 |
| Aşağıulupınar Mah. | 1 | 71 | %104,2 | CHP | %50,0 |
| Aşağıyenice Mah. | 1 | 121 | %91,7 | CHP | %81,7 |
| Aşağıçörenge Mah. | 1 | 171 | %87,1 | CHP | %56,6 |
| Berenge Mah. | 1 | 255 | %83,1 | AKP | %53,0 |
| Bostancık Mah. | 2 | 281 | %84,3 | AKP | %54,1 |
| Boğazlı Mah. | 1 | 101 | %95,1 | CHP | %93,6 |
| Budak Mah. | 1 | 134 | %93,3 | AKP | %76,7 |
| Cömertli Mah. | 1 | 93 | %86,0 | CHP | %61,0 |
| Deregezen Mah. | 1 | 104 | %79,8 | CHP | %76,9 |
| Düzce Mah. | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %78,1 |
| Eskiarapgir Mah. | 1 | 85 | %68,2 | AKP | %61,4 |
| Esikli Mah. | 1 | 108 | %88,0 | AKP | %65,2 |
| Eğnir Mah. | 1 | 99 | %87,9 | CHP | %89,5 |
| Gebeli Mah. | 1 | 42 | %92,9 | CHP | %59,5 |
| Göz Mah. | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %50,0 |
| Gözeli Mah. | 1 | 60 | %91,7 | CHP | %96,2 |
| Günyüzü Mah. | 1 | 103 | %92,2 | CHP | %94,5 |
| Hezenek Mah. | 1 | 111 | %74,8 | AKP | %67,1 |
| Hocaali Mah. | 1 | 199 | %83,4 | CHP | %61,0 |
| Kayakesen Mah. | 1 | 91 | %81,3 | CHP | %60,8 |
| Kaynak Mah. | 1 | 130 | %72,3 | CHP | %48,9 |
| Kazanç Mah. | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %78,9 |
| Kılıçlı Mah. | 1 | 238 | %89,5 | CHP | %50,0 |
| Konducak Mah. | 1 | 207 | %89,9 | AKP | %56,1 |
| Koru Mah. | 2 | 356 | %87,6 | AKP | %72,3 |
| Köseoğlu Mah. | 1 | 152 | %96,7 | CHP | %49,7 |
| Mehmetakif Mah. | 4 | 1.263 | %80,6 | AKP | %50,3 |
| Meşeli Mah. | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %50,0 |
| Onar Mah. | 1 | 180 | %82,2 | CHP | %87,7 |
| Ormansırtı Mah. | 1 | 90 | %85,6 | AKP | %62,3 |
| Osmanpaşa Mah. | 1 | 66 | %86,4 | AKP | %57,4 |
| Pacalı Mah. | 1 | 202 | %96,5 | CHP | %52,1 |
| Pirali Mah. | 1 | 46 | %100,0 | CHP | %55,6 |
| Sekizsu Mah. | 1 | 35 | %108,6 | CHP | %50,0 |
| Selamlı Mah. | 1 | 45 | %93,3 | AKP | %97,6 |
| Serge Mah. | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %88,9 |
| Suceyin Mah. | 1 | 163 | %82,8 | CHP | %96,9 |
| Sugeçti Mah. | 1 | 38 | %81,6 | CHP | %80,0 |
| Sinikli Mah. | 1 | 124 | %94,4 | CHP | %56,5 |
| Sipahiuşağı Mah. | 1 | 89 | %95,5 | CHP | %52,6 |
| Tarhan Mah. | 1 | 66 | %48,5 | AKP | %71,9 |
| Taşdelen Mah. | 1 | 109 | %92,7 | CHP | %93,0 |
| Taşdibek Mah. | 1 | 45 | %73,3 | CHP | %86,2 |
| Ulaçlı Mah. | 1 | 67 | %82,1 | CHP | %86,5 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 119 | %90,8 | AKP | %70,8 |
| Yazılı Mah. | 1 | 154 | %92,9 | CHP | %73,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 766 | %78,2 | CHP | %47,2 |
| Yeşilyayla Mah. | 1 | 64 | %92,2 | CHP | %89,8 |
| Yukarıulupınar Mah. | 1 | 66 | %97,0 | CHP | %54,1 |
| Yukarıyabanlı Mah. | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %91,8 |
| Yukarıyenice Mah. | 1 | 129 | %85,3 | CHP | %64,4 |
| Yukarıçörenge Mah. | 1 | 213 | %88,3 | CHP | %60,0 |
| Zöhrap Mah. | 1 | 77 | %75,3 | CHP | %71,4 |
| Çakırsu Mah. | 1 | 113 | %95,6 | CHP | %88,6 |
| Çarşı Mah. | 1 | 136 | %87,5 | AKP | %49,1 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 24 | %66,7 | CHP | %100,0 |
| Çobanlı Mah. | 1 | 73 | %98,6 | CHP | %66,2 |
| Çimen Mah. | 1 | 28 | %107,1 | CHP | %89,7 |
| Çiğnir Mah. | 1 | 119 | %79,8 | CHP | %97,7 |
| Şağıluşağı Mah. | 1 | 35 | %94,3 | AKP | %72,4 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 90 | %88,9 | CHP | %55,8 |