%32,8
CHP birinci
23.806 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %32,8 ile birinci; 23.806 geçerli oy, katılım %88,2.
Kayıtlı seçmen 27.971 · Oy kullanan 24.677 (katılım %88,2) · Geçerli 23.806 · Geçersiz 871
Akçadağ Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 7.818 | %32,8 |
| AKP | 7.195 | %30,2 |
| BTP | 572 | %2,4 |
| SAADET | 166 | %0,7 |
Seçilenler
- Ali Kazgan · BAĞIMSIZ
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akçadağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaray Mah. | 1 | 348 | %94,0 | AKP | %36,4 |
| Aksüt Mah. | 1 | 122 | %80,3 | CHP | %42,9 |
| Aktepe Mah. | 5 | 1.459 | %85,1 | AKP | %40,6 |
| Altunlu Mah. | 1 | 241 | %91,3 | CHP | %92,5 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 201 | %92,5 | AKP | %17,3 |
| Ancar Mah. | 3 | 868 | %94,1 | AKP | %21,6 |
| Aydınlar Mah. | 3 | 458 | %91,9 | AKP | %49,1 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 330 | %93,9 | AKP | %48,7 |
| Bahri Mah. | 6 | 1.335 | %88,5 | AKP | %48,7 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 302 | %91,4 | CHP | %93,4 |
| Bağköy Mah. | 2 | 356 | %94,7 | AKP | %45,1 |
| Başpınar Mah. | 3 | 769 | %85,2 | AKP | %39,4 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 161 | %90,1 | CHP | %69,9 |
| Bölüklü Mah. | 1 | 309 | %90,6 | CHP | %39,3 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 209 | %86,1 | AKP | %39,3 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 291 | %87,3 | CHP | %83,5 |
| Darıca Mah. | 1 | 271 | %71,6 | CHP | %84,7 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 478 | %87,7 | CHP | %95,1 |
| Demirciler Mah. | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %36,1 |
| Develi Mah. | 2 | 619 | %89,5 | AKP | %43,6 |
| Doğanlar Mah. | 3 | 866 | %91,9 | AKP | %59,7 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 56 | %53,6 | CHP | %17,2 |
| Doğu Mah. | 5 | 1.414 | %85,5 | AKP | %46,2 |
| Durulova Mah. | 1 | 210 | %86,2 | CHP | %90,5 |
| Dutlu Mah. | 1 | 64 | %78,1 | CHP | %89,1 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 135 | %71,9 | CHP | %70,8 |
| Esenbey Mah. | 2 | 478 | %90,6 | AKP | %37,5 |
| Esenli Mah. | 1 | 211 | %95,7 | AKP | %21,5 |
| Eğin Mah. | 2 | 455 | %95,0 | CHP | %40,0 |
| Fatih Mah. | 1 | 69 | %97,1 | AKP | %4,8 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 422 | %94,3 | CHP | %43,3 |
| Güneşli Mah. | 1 | 229 | %91,7 | CHP | %69,1 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 240 | %96,3 | CHP | %79,5 |
| Hançerli Mah. | 1 | 144 | %78,5 | CHP | %92,7 |
| Hartut Mah. | 2 | 441 | %94,8 | AKP | %31,6 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 189 | %79,9 | CHP | %54,7 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 275 | %67,3 | AKP | %52,3 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 343 | %95,3 | AKP | %31,7 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 119 | %84,0 | CHP | %89,8 |
| Karamağara Mah. | 1 | 174 | %96,6 | AKP | %42,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 309 | %96,1 | CHP | %88,7 |
| Kasımuşağı Mah. | 2 | 428 | %90,4 | CHP | %54,6 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 183 | %86,9 | AKP | %45,5 |
| Keklikpınarı Mah. | 2 | 477 | %92,9 | AKP | %12,2 |
| Keller Mah. | 1 | 110 | %92,7 | CHP | %92,7 |
| Kepez Mah. | 1 | 339 | %70,8 | CHP | %95,7 |
| Kolköy Mah. | 1 | 299 | %93,7 | AKP | %31,4 |
| Kotangölü Mah. | 1 | 336 | %92,3 | AKP | %31,4 |
| Kozluca Mah. | 3 | 708 | %86,7 | AKP | %50,7 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 84 | %64,3 | AKP | %58,5 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 131 | %90,8 | CHP | %85,7 |
| Kültür Mah. | 4 | 848 | %87,4 | CHP | %36,3 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 234 | %90,2 | AKP | %37,0 |
| Levent Mah. | 2 | 351 | %95,7 | AKP | %34,3 |
| Mezra Mah. | 1 | 246 | %95,9 | AKP | %41,1 |
| Muratlı Mah. | 1 | 108 | %88,9 | AKP | %78,9 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 330 | %90,0 | AKP | %29,1 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 120 | %80,8 | CHP | %84,0 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 306 | %94,8 | AKP | %23,1 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 128 | %89,1 | CHP | %83,2 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %14,6 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 252 | %85,7 | AKP | %29,4 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 236 | %59,8 | CHP | %98,6 |
| Taşevler Mah. | 2 | 444 | %75,9 | AKP | %35,3 |
| Taşolar Mah. | 1 | 229 | %91,7 | AKP | %54,8 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 210 | %96,7 | AKP | %32,7 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 347 | %93,4 | AKP | %40,6 |
| Yaylımlı Mah. | 2 | 380 | %84,7 | CHP | %88,9 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 545 | %91,4 | AKP | %53,4 |
| Yukarıörükçü Mah. | 2 | 429 | %89,3 | AKP | %22,0 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 121 | %90,9 | CHP | %66,1 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 143 | %66,4 | AKP | %87,4 |
| Çevirme Mah. | 1 | 57 | %50,9 | CHP | %58,6 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 252 | %92,1 | AKP | %36,2 |
| Ören Mah. | 6 | 1.368 | %83,3 | CHP | %90,3 |
| İkinciler Mah. | 2 | 469 | %89,6 | CHP | %92,1 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 633 | %93,1 | AKP | %55,5 |