%42,4
MHP birinci
17.495 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pınarbaşı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %42,4 ile birinci; 17.495 geçerli oy, katılım %88,7.
Kayıtlı seçmen 20.679 · Oy kullanan 18.345 (katılım %88,7) · Geçerli 17.495 · Geçersiz 850
Pınarbaşı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 7.415 | %42,4 |
| CHP | 5.529 | %31,6 |
| İYİ | 3.741 | %21,4 |
| BBP | 646 | %3,7 |
| SAADET | 118 | %0,7 |
| BTP | 46 | %0,3 |
Seçilenler
- Menduh Uzunluoğlu · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pınarbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 17 | %88,2 | MHP | %50,0 |
| Akören Mah. | 1 | 75 | %74,7 | CHP | %76,4 |
| Alagazili Mah. | 1 | 151 | %70,2 | MHP | %35,9 |
| Alamescit Mah. | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %81,8 |
| Altıkesek Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %76,9 |
| Arslanbeyli Mah. | 2 | 514 | %94,0 | MHP | %40,4 |
| Artmak Mah. | 1 | 82 | %98,8 | MHP | %44,6 |
| Avşarpotuklu Mah. | 1 | 59 | %83,1 | İYİ | %63,8 |
| Aygörmez Mah. | 1 | 52 | %100,0 | MHP | %33,3 |
| Aşağıbeyçayırı Mah. | 1 | 90 | %92,2 | CHP | %69,3 |
| Aşağıborandere Mah. | 1 | 75 | %65,3 | CHP | %81,6 |
| Aşağıkaragöz Mah. | 1 | 100 | %81,0 | CHP | %54,1 |
| Aşağıkızılçevlik Mah. | 1 | 133 | %55,6 | CHP | %68,9 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 108 | %91,7 | MHP | %57,0 |
| Beserek Mah. | 1 | 183 | %92,9 | CHP | %65,0 |
| Büyükgümüşgün Mah. | 1 | 186 | %94,1 | CHP | %49,1 |
| Büyükgürleğen Mah. | 1 | 125 | %94,4 | MHP | %70,4 |
| Büyükkabaktepe Mah. | 1 | 156 | %94,9 | MHP | %51,8 |
| Büyükkaramanlı Mah. | 1 | 252 | %92,1 | MHP | %72,4 |
| Büyükkaramuklu Mah. | 1 | 166 | %98,2 | MHP | %47,2 |
| Büyükkömarmut Mah. | 1 | 212 | %89,2 | MHP | %57,2 |
| Büyükpotuklu Mah. | 1 | 174 | %93,7 | CHP | %47,8 |
| Cabe Mah. | 1 | 105 | %86,7 | MHP | %68,6 |
| Cinahmet Mah. | 1 | 46 | %100,0 | MHP | %58,7 |
| Cinliören Mah. | 1 | 47 | %100,0 | CHP | %65,1 |
| Demircili Mah. | 1 | 159 | %96,2 | MHP | %44,3 |
| Demirciören Mah. | 1 | 97 | %96,9 | CHP | %52,9 |
| Devederesi Mah. | 1 | 32 | %93,8 | CHP | %79,3 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 87 | %90,8 | CHP | %70,1 |
| Dilciler Mah. | 1 | 173 | %96,0 | MHP | %49,7 |
| Elmalı Mah. | 1 | 58 | %87,9 | MHP | %46,8 |
| Emeğil Mah. | 1 | 78 | %92,3 | MHP | %56,5 |
| Eskitekke Mah. | 1 | 95 | %99,0 | MHP | %41,5 |
| Eskiyassıpınar Mah. | 1 | 125 | %74,4 | CHP | %95,7 |
| Eğrisöğüt Mah. | 1 | 41 | %90,2 | MHP | %57,6 |
| Fakıekinciliği Mah. | 1 | 22 | %90,9 | MHP | %40,0 |
| Gebelek Mah. | 1 | 167 | %92,2 | CHP | %69,6 |
| Gölcük Mah. | 1 | 110 | %90,0 | MHP | %52,1 |
| Gültepe Mah. | 1 | 178 | %94,4 | İYİ | %52,9 |
| Gümüşgün Mah. | 3 | 872 | %85,9 | MHP | %57,2 |
| Güney Mah. | 2 | 483 | %87,2 | MHP | %57,6 |
| Halitbeyören Mah. | 1 | 140 | %92,9 | CHP | %67,2 |
| Han Mah. | 1 | 81 | %85,2 | İYİ | %79,1 |
| Hasırcı Mah. | 1 | 151 | %94,7 | MHP | %40,7 |
| Hassa Mah. | 1 | 143 | %91,6 | CHP | %49,2 |
| Hayriye Mah. | 1 | 43 | %95,4 | CHP | %82,1 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.754 | %82,7 | MHP | %54,5 |
| Hilmiye Mah. | 1 | 88 | %92,1 | CHP | %70,1 |
| Kadılı Mah. | 1 | 93 | %83,9 | MHP | %58,4 |
| Kaftangiyen Mah. | 1 | 73 | %83,6 | CHP | %85,0 |
| Kaman Mah. | 1 | 230 | %77,8 | İYİ | %37,9 |
| Karaboğaz Mah. | 1 | 101 | %87,1 | CHP | %68,7 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 116 | %90,5 | MHP | %43,7 |
| Karahalka Mah. | 1 | 31 | %71,0 | CHP | %36,4 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 119 | %94,1 | CHP | %71,2 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 107 | %86,0 | MHP | %43,5 |
| Kavlaklar Mah. | 1 | 91 | %95,6 | CHP | %47,0 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 188 | %94,2 | MHP | %69,1 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 163 | %62,6 | İYİ | %41,8 |
| Kayaönü Mah. | 1 | 245 | %82,0 | MHP | %55,1 |
| Kaynar Mah. | 2 | 303 | %80,9 | CHP | %67,7 |
| Kazancık Mah. | 1 | 127 | %92,9 | CHP | %98,3 |
| Kerimoğlu Mah. | 2 | 369 | %87,0 | MHP | %48,5 |
| Kılıçkışla Mah. | 1 | 124 | %97,6 | MHP | %78,3 |
| Kılıçmehmet Mah. | 1 | 92 | %85,9 | MHP | %55,1 |
| Kırkgeçit Mah. | 1 | 269 | %99,3 | MHP | %85,8 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 41 | %90,2 | CHP | %60,0 |
| Kızıldere Mah. | 1 | 104 | %73,1 | İYİ | %63,2 |
| Kızılhan Mah. | 1 | 143 | %95,1 | MHP | %77,8 |
| Kızılören Mah. | 1 | 157 | %89,2 | İYİ | %39,7 |
| Kurbağalık Mah. | 1 | 76 | %76,3 | CHP | %78,6 |
| Kurttepe Mah. | 1 | 94 | %91,5 | İYİ | %46,8 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 110 | %93,6 | CHP | %85,4 |
| Köşkerli Mah. | 1 | 10 | %110,0 | MHP | %100,0 |
| Küçükkömarmut Mah. | 1 | 143 | %95,1 | CHP | %35,1 |
| Küçükpotuklu Mah. | 1 | 62 | %80,7 | CHP | %60,0 |
| Malakköy Mah. | 1 | 208 | %91,8 | CHP | %60,5 |
| Melikgazi Mah. | 1 | 67 | %101,5 | İYİ | %39,4 |
| Methiye Mah. | 1 | 163 | %89,0 | CHP | %71,1 |
| Olukkaya Mah. | 1 | 124 | %92,7 | İYİ | %41,7 |
| Oruçoğlu Mah. | 1 | 39 | %87,2 | İYİ | %68,8 |
| Panlı Mah. | 1 | 147 | %89,8 | CHP | %57,3 |
| Pazarsu Mah. | 1 | 54 | %100,0 | CHP | %76,9 |
| Pazarören Mah. | 3 | 668 | %89,7 | MHP | %41,7 |
| Paşalı Mah. | 1 | 187 | %97,9 | MHP | %51,8 |
| Pulpınar Mah. | 1 | 58 | %96,6 | MHP | %42,3 |
| Saçayağı Mah. | 1 | 89 | %92,1 | CHP | %61,0 |
| Saçlı Mah. | 1 | 118 | %97,5 | MHP | %43,0 |
| Serinyurt Mah. | 1 | 84 | %85,7 | MHP | %43,3 |
| Solaklar Mah. | 1 | 162 | %82,1 | MHP | %59,1 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 54 | %72,2 | MHP | %47,4 |
| Tahtaköprü Mah. | 1 | 45 | %91,1 | CHP | %75,6 |
| Taşlıgeçit Mah. | 1 | 30 | %80,0 | CHP | %87,5 |
| Taşlıoğlu Mah. | 1 | 56 | %94,6 | MHP | %38,8 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 104 | %91,4 | CHP | %74,7 |
| Tersakan Mah. | 1 | 88 | %96,6 | CHP | %76,3 |
| Toybuk Mah. | 1 | 255 | %94,5 | MHP | %68,0 |
| Tözgün Mah. | 1 | 250 | %96,8 | MHP | %53,5 |
| Uzunpınar Mah. | 1 | 148 | %95,3 | CHP | %52,6 |
| Uzunyol Mah. | 1 | 176 | %86,4 | CHP | %45,5 |
| Yahyabey Mah. | 1 | 127 | %95,3 | CHP | %80,3 |
| Yarımtepe Mah. | 1 | 103 | %94,2 | İYİ | %48,9 |
| Yağlıpınar Mah. | 1 | 80 | %82,5 | CHP | %60,6 |
| Yenicami Mah. | 4 | 1.235 | %81,9 | MHP | %42,4 |
| Yeniocak Mah. | 2 | 429 | %84,6 | MHP | %50,6 |
| Yeregeçen Mah. | 1 | 57 | %91,2 | MHP | %37,3 |
| Yukarıbeyçayırı Mah. | 1 | 107 | %96,3 | MHP | %68,4 |
| Yukarıborandere Mah. | 4 | 494 | %96,8 | MHP | %66,5 |
| Yukarıkaragöz Mah. | 2 | 210 | %87,6 | İYİ | %65,7 |
| Yukarıkızılçevlik Mah. | 1 | 35 | %94,3 | CHP | %83,9 |
| Yusuflar Mah. | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %54,6 |
| Çakılkaya Mah. | 2 | 364 | %94,2 | İYİ | %40,8 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 63 | %90,5 | MHP | %78,2 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 53 | %83,0 | CHP | %86,1 |
| Çördüklü Mah. | 1 | 190 | %96,8 | İYİ | %43,7 |
| Örenşehir Bucak Merkezi Mah. | 1 | 116 | %84,5 | CHP | %70,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 83 | %81,9 | CHP | %91,0 |
| İnliören Mah. | 1 | 100 | %96,0 | CHP | %60,6 |
| İnönü Mah. | 2 | 515 | %89,9 | CHP | %43,9 |
| İğdelipayaslı Mah. | 1 | 111 | %87,4 | MHP | %58,6 |
| Şabanlı Mah. | 2 | 490 | %91,6 | İYİ | %43,2 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 84 | %88,1 | CHP | %64,4 |