%52,9
CHP birinci
86.491 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ödemiş ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %52,9 ile birinci; 86.491 geçerli oy, katılım %86,8.
Kayıtlı seçmen 103.370 · Oy kullanan 89.750 (katılım %86,8) · Geçerli 86.491 · Geçersiz 3.259
Ödemiş Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 45.783 | %52,9 |
| AKP | 38.570 | %44,6 |
| DP | 915 | %1,1 |
| SAADET | 558 | %0,7 |
| DSP | 361 | %0,4 |
| VATAN | 211 | %0,2 |
| BTP | 93 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Eriş · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ödemiş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncılar Mah. | 4 | 1.313 | %81,4 | CHP | %62,5 |
| Alaşarlı Mah. | 2 | 374 | %86,6 | CHP | %51,4 |
| Anafartalar Mah. | 21 | 6.615 | %83,4 | CHP | %61,2 |
| Artıcak Mah. | 1 | 91 | %103,3 | AKP | %78,9 |
| Atatürk Mah. | 22 | 6.930 | %83,6 | CHP | %65,6 |
| Bademli Mah. | 6 | 2.071 | %85,9 | CHP | %55,2 |
| Balabanlı Mah. | 3 | 722 | %91,1 | CHP | %52,7 |
| Bayırlı Mah. | 2 | 243 | %96,3 | AKP | %82,4 |
| Bebekler Mah. | 1 | 159 | %98,7 | AKP | %74,1 |
| Bengisu Mah. | 12 | 3.763 | %84,9 | CHP | %49,5 |
| Beyazıtlar Mah. | 1 | 192 | %96,9 | AKP | %52,5 |
| Bıçakçı Mah. | 4 | 1.398 | %93,9 | CHP | %51,5 |
| Bozcayaka Mah. | 2 | 436 | %92,0 | CHP | %51,3 |
| Bozdağ Mah. | 2 | 567 | %86,6 | CHP | %68,1 |
| Bucak Mah. | 1 | 295 | %98,6 | AKP | %68,9 |
| Bülbüller Mah. | 1 | 103 | %101,9 | AKP | %59,1 |
| Büyükavulcuk Mah. | 1 | 234 | %93,2 | CHP | %51,9 |
| Birgi Mah. | 5 | 1.599 | %88,4 | CHP | %51,5 |
| Cevizalan Mah. | 1 | 176 | %96,6 | AKP | %57,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.270 | %83,1 | CHP | %57,5 |
| Demircili Mah. | 3 | 733 | %92,9 | CHP | %54,2 |
| Demirdere Mah. | 2 | 382 | %95,8 | AKP | %69,6 |
| Dereuzunyer Mah. | 1 | 119 | %99,2 | AKP | %74,4 |
| Dolaylar Mah. | 1 | 224 | %96,0 | AKP | %50,3 |
| Emmioğlu Mah. | 5 | 1.625 | %83,1 | AKP | %49,4 |
| Emirli Mah. | 3 | 847 | %84,3 | AKP | %54,1 |
| Ertuğrul Mah. | 2 | 530 | %91,5 | AKP | %61,1 |
| Gereli Mah. | 3 | 812 | %91,6 | CHP | %59,4 |
| Gerçekli Mah. | 2 | 461 | %96,5 | CHP | %61,4 |
| Gölcük Mah. | 4 | 1.197 | %90,3 | CHP | %66,2 |
| Güney Mah. | 2 | 357 | %93,3 | AKP | %89,0 |
| Günlüce Mah. | 3 | 1.014 | %91,0 | AKP | %66,9 |
| Hacıhasan Mah. | 1 | 199 | %99,0 | AKP | %76,6 |
| Hamam Mah. | 2 | 477 | %86,2 | AKP | %85,0 |
| Horzum Mah. | 2 | 538 | %96,5 | AKP | %74,6 |
| Hürriyet Mah. | 13 | 4.248 | %83,6 | CHP | %52,0 |
| Işık Mah. | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %78,1 |
| Karadoğan Mah. | 2 | 486 | %92,6 | CHP | %48,8 |
| Karakova Mah. | 1 | 105 | %83,8 | CHP | %51,2 |
| Kayaköy Mah. | 4 | 1.066 | %92,4 | AKP | %51,4 |
| Kaymakçı Mah. | 13 | 3.633 | %83,4 | CHP | %59,5 |
| Kazanlı Mah. | 2 | 434 | %94,7 | CHP | %58,7 |
| Kemenler Mah. | 1 | 290 | %95,5 | CHP | %54,7 |
| Kemer Mah. | 1 | 220 | %99,6 | AKP | %78,3 |
| Kerpiçlik Mah. | 1 | 215 | %87,4 | AKP | %62,9 |
| Kızılca Mah. | 1 | 141 | %101,4 | AKP | %63,4 |
| Kızılcaavlu Mah. | 2 | 418 | %82,8 | AKP | %55,1 |
| Kışla Mah. | 1 | 115 | %90,4 | CHP | %55,0 |
| Konaklı Mah. | 4 | 1.390 | %89,4 | CHP | %82,6 |
| Kurucuova Mah. | 3 | 741 | %94,1 | CHP | %63,7 |
| Kutlubeyler Mah. | 1 | 146 | %100,0 | CHP | %63,8 |
| Kuvvetli Mah. | 4 | 1.272 | %87,9 | AKP | %57,7 |
| Köfündere Mah. | 1 | 250 | %98,0 | AKP | %50,7 |
| Köseler Mah. | 2 | 390 | %94,9 | AKP | %60,1 |
| Küre Mah. | 2 | 387 | %95,9 | AKP | %71,5 |
| Küçükavulcuk Mah. | 2 | 422 | %92,9 | CHP | %53,0 |
| Küçükören Mah. | 1 | 338 | %93,8 | AKP | %60,2 |
| Mescitli Mah. | 2 | 605 | %91,1 | CHP | %62,0 |
| Meşrutiyet Mah. | 3 | 818 | %84,8 | CHP | %52,1 |
| Mursallı Mah. | 1 | 252 | %92,9 | AKP | %68,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 5 | 1.439 | %85,5 | AKP | %54,0 |
| Ocaklı Mah. | 2 | 372 | %94,6 | CHP | %67,4 |
| Orhangazi Mah. | 1 | 229 | %98,3 | AKP | %63,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 112 | %95,5 | CHP | %63,1 |
| Ovacık Mah. | 1 | 157 | %97,5 | AKP | %70,3 |
| Ovakent Mah. | 7 | 2.124 | %82,3 | CHP | %72,7 |
| Oğuzlar Mah. | 1 | 108 | %96,3 | AKP | %46,2 |
| Pirinççi Mah. | 2 | 376 | %95,2 | CHP | %50,4 |
| Sekiköy Mah. | 2 | 351 | %96,3 | AKP | %59,3 |
| Seyrekli Mah. | 2 | 526 | %93,9 | CHP | %51,2 |
| Suçıktı Mah. | 1 | 114 | %96,5 | AKP | %72,7 |
| Süleyman Demirel Mah. | 19 | 6.411 | %85,4 | CHP | %58,3 |
| Süleymanlar Mah. | 1 | 46 | %106,5 | AKP | %71,4 |
| Tekke Mah. | 2 | 499 | %96,2 | AKP | %76,7 |
| Tosunlar Mah. | 1 | 197 | %94,9 | AKP | %85,2 |
| Türkmen Mah. | 11 | 3.614 | %86,3 | AKP | %56,8 |
| Türkönü Mah. | 1 | 290 | %96,2 | AKP | %55,1 |
| Umurbey Mah. | 7 | 2.382 | %83,6 | CHP | %53,8 |
| Uzundere Mah. | 1 | 179 | %97,2 | AKP | %60,3 |
| Veliler Mah. | 1 | 162 | %100,6 | AKP | %57,7 |
| Yeniceköy Mah. | 2 | 679 | %90,6 | AKP | %67,1 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 778 | %92,2 | CHP | %60,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 165 | %97,6 | AKP | %65,1 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 127 | %100,8 | AKP | %88,9 |
| Yolüstü Mah. | 3 | 1.043 | %90,1 | CHP | %56,9 |
| Yusufdere Mah. | 2 | 327 | %93,6 | AKP | %64,4 |
| Zafer Mah. | 24 | 7.673 | %83,7 | CHP | %56,5 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 305 | %92,1 | CHP | %58,0 |
| Çamyayla Mah. | 2 | 361 | %91,7 | CHP | %51,5 |
| Çayır Mah. | 2 | 464 | %96,8 | AKP | %85,5 |
| Çaylı Mah. | 4 | 1.313 | %92,5 | CHP | %51,7 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 96 | %100,0 | AKP | %61,5 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 249 | %98,0 | AKP | %71,9 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 204 | %97,1 | CHP | %60,2 |
| Üç Eylül Mah. | 12 | 3.631 | %83,7 | CHP | %52,3 |
| Üçkonak Mah. | 2 | 458 | %93,5 | CHP | %61,0 |
| İlkkurşun Mah. | 1 | 190 | %89,0 | CHP | %56,7 |
| İnönü Mah. | 22 | 6.949 | %83,1 | CHP | %56,5 |
| Şirinköy Mah. | 1 | 153 | %100,0 | AKP | %53,2 |