Kınık · Belediye başkanı
%53,2
AK PARTİ birinci
19.345 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kınık ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %53,2 ile birinci; 19.345 geçerli oy, katılım %93,3.
Kınık
Kayıtlı seçmen 21.693 · Oy kullanan 20.240 (katılım %93,3) · Geçerli 19.345 · Geçersiz 895
Seçilenler
- Sadık Doğruer · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arpadere Mah. | 1 | 287 | %100,4 | AKP | %85,8 |
| Arpaseki Mah. | 2 | 505 | %97,4 | CHP | %74,8 |
| Aziziye Mah. | 1 | 147 | %95,2 | CHP | %66,1 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.075 | %93,7 | AKP | %59,0 |
| Bademalan Mah. | 1 | 250 | %97,2 | AKP | %75,6 |
| Balaban Mah. | 1 | 139 | %97,1 | AKP | %71,1 |
| Bağalan Mah. | 1 | 326 | %99,1 | CHP | %72,3 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 224 | %92,4 | CHP | %84,3 |
| Cumalı Mah. | 1 | 302 | %94,0 | AKP | %54,4 |
| Değirmencieli Mah. | 1 | 100 | %100,0 | AKP | %58,5 |
| Dündarlı Mah. | 1 | 348 | %95,7 | CHP | %68,4 |
| Elmadere Mah. | 1 | 278 | %99,3 | CHP | %84,4 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.895 | %92,7 | CHP | %66,2 |
| Hamzahocalı Mah. | 1 | 212 | %91,0 | AKP | %62,2 |
| Işıklar Mah. | 1 | 123 | %100,8 | AKP | %70,0 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 133 | %99,3 | AKP | %70,5 |
| Karadere Mah. | 1 | 177 | %100,6 | AKP | %68,9 |
| Karatekeli Mah. | 1 | 88 | %87,5 | CHP | %63,9 |
| Kocaömer Mah. | 1 | 295 | %97,3 | AKP | %69,5 |
| Kodukburun Mah. | 1 | 32 | %106,3 | CHP | %63,6 |
| Köseler Mah. | 1 | 259 | %98,5 | AKP | %83,8 |
| Mıstıklar Mah. | 1 | 179 | %100,6 | AKP | %82,6 |
| Musacalı Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %73,7 |
| Osmaniye Mah. | 7 | 2.072 | %90,8 | AKP | %65,5 |
| Poyracık Mah. | 17 | 4.583 | %91,9 | AKP | %59,5 |
| Sucahlı Mah. | 1 | 185 | %97,8 | AKP | %70,0 |
| Taştepe Mah. | 1 | 324 | %94,1 | CHP | %70,7 |
| Türkcedit Mah. | 6 | 1.480 | %90,0 | AKP | %57,2 |
| Yayakent Mah. | 4 | 1.082 | %90,8 | CHP | %50,7 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 211 | %97,6 | AKP | %86,3 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.430 | %91,5 | CHP | %50,8 |
| Yukarı Mah. | 3 | 652 | %91,0 | AKP | %59,0 |
| Çaltı Mah. | 1 | 229 | %96,1 | CHP | %63,6 |
| Çanköy Mah. | 1 | 244 | %97,1 | AKP | %75,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 124 | %98,4 | AKP | %58,1 |
| Örtülü Mah. | 2 | 517 | %97,7 | AKP | %71,1 |
| İbrahimağa Mah. | 1 | 118 | %100,0 | AKP | %56,3 |