%45,7
CHP birinci
67.766 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemalpaşa ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %45,7 ile birinci; 67.766 geçerli oy, katılım %88,8.
Kayıtlı seçmen 78.621 · Oy kullanan 69.824 (katılım %88,8) · Geçerli 67.766 · Geçersiz 2.058
Kemalpaşa Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 30.970 | %45,7 |
| AKP | 30.197 | %44,6 |
| SAADET | 6.076 | %9,0 |
| DSP | 169 | %0,3 |
| DP | 156 | %0,2 |
| VATAN | 123 | %0,2 |
| BTP | 75 | %0,1 |
Seçilenler
- Rıdvan Karakayalı · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemalpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akalan Mah. | 3 | 815 | %95,0 | CHP | %52,2 |
| Ansızca Mah. | 2 | 574 | %87,1 | CHP | %48,6 |
| Armutlu 85.Yıl Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.403 | %85,6 | AKP | %47,3 |
| Armutlu Hürriyet Mah. | 12 | 3.688 | %88,3 | CHP | %48,3 |
| Atatürk Mah. | 15 | 4.672 | %87,1 | AKP | %46,7 |
| Aşağı Yenmiş Mah. | 2 | 425 | %94,1 | AKP | %53,8 |
| Aşağıkızılca Mah. | 4 | 1.153 | %90,6 | CHP | %58,9 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 149 | %95,3 | AKP | %51,9 |
| Bağyurdu 29 Ekim Mah. | 4 | 1.335 | %90,4 | CHP | %52,3 |
| Bağyurdu Kazımpaşa Mah. | 6 | 2.036 | %91,6 | CHP | %62,3 |
| Bağyurdu Kemal Atatürk Mah. | 1 | 222 | %94,6 | CHP | %59,5 |
| Bağyurdu Yeni Mah. | 4 | 1.104 | %91,5 | CHP | %63,5 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 101 | %99,0 | AKP | %50,5 |
| Cumalı Mah. | 1 | 185 | %95,1 | CHP | %52,7 |
| Damlacık Mah. | 3 | 857 | %98,6 | CHP | %52,4 |
| Dereköy Mah. | 2 | 398 | %94,2 | CHP | %69,2 |
| Gökyaka Mah. | 1 | 94 | %97,9 | CHP | %72,7 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 259 | %94,6 | CHP | %49,6 |
| Halilbeyli Mah. | 4 | 1.260 | %94,4 | AKP | %51,0 |
| Hamzababa Mah. | 1 | 114 | %102,6 | CHP | %62,1 |
| Kamberler Mah. | 1 | 169 | %93,5 | CHP | %50,0 |
| Kızılüzüm Mah. | 2 | 557 | %93,7 | AKP | %58,2 |
| Kuyucak Mah. | 2 | 495 | %95,0 | AKP | %44,1 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 41 | 13.674 | %86,7 | AKP | %50,0 |
| Nazarköy Mah. | 1 | 282 | %94,7 | CHP | %61,6 |
| Ovacık Mah. | 1 | 210 | %98,6 | CHP | %63,2 |
| Sarılar Mah. | 3 | 776 | %93,4 | CHP | %57,3 |
| Sarıçalı Mah. | 2 | 359 | %94,4 | CHP | %72,8 |
| Sekiz Eylül Mah. | 30 | 10.177 | %86,4 | CHP | %43,4 |
| Soğukpınar Mah. | 22 | 7.238 | %87,0 | AKP | %45,7 |
| Sütçüler Mah. | 9 | 2.861 | %91,5 | AKP | %55,0 |
| Sinancılar Mah. | 2 | 561 | %98,4 | CHP | %54,2 |
| Ulucak Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.781 | %89,4 | AKP | %47,9 |
| Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 7 | 2.430 | %87,4 | CHP | %50,2 |
| Vişneli Mah. | 2 | 509 | %91,6 | CHP | %51,9 |
| Yenmiş Mah. | 1 | 217 | %89,4 | CHP | %51,1 |
| Yenikurudere Mah. | 1 | 269 | %100,0 | CHP | %61,3 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 143 | %96,5 | AKP | %60,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 145 | %94,5 | AKP | %61,5 |
| Yukarıkızılca Merkez Mah. | 5 | 1.643 | %87,9 | CHP | %58,4 |
| Yiğitler Mah. | 4 | 1.211 | %91,9 | CHP | %50,0 |
| Zeamet Mah. | 1 | 42 | %111,9 | AKP | %75,0 |
| Çambel Mah. | 3 | 771 | %95,1 | CHP | %53,1 |
| Çınarköy Mah. | 3 | 914 | %88,4 | CHP | %64,4 |
| Çiniliköy Mah. | 1 | 177 | %82,5 | CHP | %67,4 |
| Ören 75.Yıl Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.657 | %86,7 | CHP | %54,7 |
| Ören Egemen Mah. | 2 | 473 | %92,0 | CHP | %52,1 |
| Örnekköy Mah. | 8 | 2.672 | %91,7 | AKP | %59,1 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.364 | %88,1 | CHP | %52,0 |