%48,8
AK PARTİ birinci
68.522 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bergama ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,8 ile birinci; 68.522 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 80.474 · Oy kullanan 71.092 (katılım %88,3) · Geçerli 68.522 · Geçersiz 2.570
Bergama Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 33.441 | %48,8 |
| CHP | 32.896 | %48,0 |
| BBP | 700 | %1,0 |
| DP | 489 | %0,7 |
| SAADET | 464 | %0,7 |
| BTP | 151 | %0,2 |
| VATAN | 96 | %0,1 |
Seçilenler
- Hakan Koştu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bergama mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyler Mah. | 1 | 211 | %90,5 | AKP | %76,0 |
| Akçenger Mah. | 1 | 190 | %99,5 | AKP | %49,1 |
| Alacalar Mah. | 1 | 118 | %100,0 | AKP | %65,1 |
| Alhatlı Mah. | 1 | 211 | %100,0 | CHP | %52,2 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 448 | %92,2 | CHP | %63,5 |
| Armağanlar Mah. | 1 | 114 | %92,1 | AKP | %52,9 |
| Atatürk Mah. | 12 | 3.770 | %86,6 | AKP | %57,0 |
| Atmaca Mah. | 5 | 1.560 | %87,6 | AKP | %67,6 |
| Atçılar Mah. | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %68,6 |
| Avunduk Mah. | 1 | 39 | %110,3 | AKP | %56,8 |
| Avunduruk Mah. | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %60,3 |
| Ayaskent Mah. | 3 | 911 | %91,0 | AKP | %58,5 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 213 | %97,2 | AKP | %58,4 |
| Aziziye Mah. | 1 | 263 | %95,4 | CHP | %57,8 |
| Aşağıbey Mah. | 2 | 469 | %95,3 | AKP | %67,5 |
| Aşağıcuma Mah. | 2 | 475 | %98,1 | AKP | %50,7 |
| Aşağıılgındere Mah. | 1 | 109 | %99,1 | AKP | %75,5 |
| Aşağıkırıklar Mah. | 2 | 454 | %97,6 | CHP | %68,9 |
| Bahçelievler Mah. | 12 | 3.838 | %85,8 | CHP | %61,5 |
| Balaban Mah. | 1 | 39 | %105,1 | AKP | %69,2 |
| Barbaros Mah. | 2 | 496 | %84,1 | AKP | %52,9 |
| Bayramcılar Mah. | 1 | 161 | %93,8 | AKP | %76,4 |
| Bekirler Mah. | 1 | 22 | %81,8 | AKP | %61,1 |
| Bozköy Mah. | 1 | 275 | %90,6 | CHP | %55,1 |
| Bozyerler Mah. | 1 | 184 | %97,8 | AKP | %75,0 |
| Bölcek Mah. | 3 | 973 | %89,7 | CHP | %58,0 |
| Cevaplı Mah. | 1 | 59 | %106,8 | AKP | %77,6 |
| Dağıstan Mah. | 1 | 166 | %95,8 | AKP | %76,1 |
| Demircidere Mah. | 1 | 126 | %96,8 | CHP | %88,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 118 | %94,9 | AKP | %50,5 |
| Doğancı Mah. | 1 | 99 | %98,0 | AKP | %58,2 |
| Durmuşlar Mah. | 1 | 328 | %96,3 | AKP | %51,6 |
| Ertuğrul Mah. | 6 | 2.046 | %82,7 | CHP | %57,6 |
| Eğrigöl Mah. | 1 | 153 | %96,7 | AKP | %53,3 |
| Eğiller Mah. | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %66,4 |
| Fatih Mah. | 32 | 10.854 | %85,2 | CHP | %49,6 |
| Ferizler Mah. | 1 | 137 | %86,1 | CHP | %57,3 |
| Fevzipaşa Mah. | 6 | 1.773 | %89,1 | CHP | %50,7 |
| Gaylan Mah. | 1 | 138 | %99,3 | AKP | %76,2 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 16 | 5.405 | %86,3 | AKP | %50,0 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 469 | %82,1 | CHP | %54,6 |
| Göbeller Mah. | 1 | 307 | %94,8 | CHP | %54,3 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 49 | %85,7 | CHP | %47,4 |
| Göçbeyli Mah. | 4 | 1.338 | %87,6 | AKP | %54,0 |
| Gültepe Mah. | 1 | 30 | %113,3 | CHP | %53,1 |
| Güneşli Mah. | 1 | 190 | %97,9 | AKP | %67,1 |
| Hacıhamzalar Mah. | 1 | 186 | %94,6 | CHP | %57,8 |
| Hacılar (Dereköy Bucağı) Mah. | 1 | 157 | %95,5 | AKP | %76,4 |
| Hacılar (İsmailli Bucağı) Mah. | 1 | 127 | %95,3 | AKP | %80,9 |
| Halilağalar Mah. | 1 | 50 | %102,0 | AKP | %50,0 |
| Hamzalısüleymaniye Mah. | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %60,9 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 154 | %95,5 | AKP | %57,6 |
| Ilgıncaber Mah. | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %51,0 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 459 | %81,7 | CHP | %72,8 |
| Kaleardı Mah. | 1 | 67 | %101,5 | AKP | %76,2 |
| Kaplan (Göçbeyli Bucağı) Mah. | 1 | 53 | %107,6 | AKP | %75,6 |
| Kaplan (Yukarıbey Bucağı) Mah. | 1 | 295 | %98,3 | AKP | %60,4 |
| Kapukaya Mah. | 1 | 51 | %103,9 | CHP | %71,2 |
| Karahıdırlı Mah. | 1 | 181 | %97,8 | AKP | %78,7 |
| Karalar Mah. | 1 | 268 | %95,9 | AKP | %55,3 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 514 | %84,8 | CHP | %78,4 |
| Katrancı Mah. | 1 | 134 | %96,3 | AKP | %61,3 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %66,4 |
| Kıranlı Mah. | 2 | 354 | %94,1 | AKP | %73,5 |
| Kırcalar Mah. | 1 | 137 | %100,7 | AKP | %66,1 |
| Kızıltepe Mah. | 1 | 102 | %99,0 | AKP | %71,3 |
| Kocahaliller Mah. | 1 | 17 | %111,8 | CHP | %50,0 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 28 | %110,7 | AKP | %86,2 |
| Koyuneli Mah. | 1 | 274 | %95,3 | AKP | %74,9 |
| Kozluca Mah. | 1 | 240 | %94,2 | AKP | %68,8 |
| Kurfallı Mah. | 1 | 247 | %91,9 | CHP | %51,4 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.642 | %87,8 | AKP | %61,3 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 227 | %96,5 | AKP | %62,7 |
| Maltepe Mah. | 26 | 8.271 | %83,9 | CHP | %52,5 |
| Maruflar Mah. | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %65,0 |
| Merkez-Küçükkaya Mah. | 2 | 463 | %96,1 | CHP | %69,2 |
| Muratlar Mah. | 1 | 90 | %100,0 | CHP | %56,5 |
| Narlıca Mah. | 2 | 590 | %96,4 | CHP | %73,9 |
| Okçular Mah. | 1 | 216 | %94,4 | AKP | %60,0 |
| Oruşlar Mah. | 1 | 348 | %98,0 | AKP | %50,3 |
| Ovacık Mah. | 1 | 253 | %88,9 | CHP | %53,0 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 121 | %96,7 | CHP | %59,5 |
| Pınarköy Mah. | 3 | 705 | %93,5 | CHP | %73,4 |
| Pirveliler Mah. | 1 | 134 | %101,5 | AKP | %78,3 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 114 | %100,9 | AKP | %61,0 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 255 | %90,2 | AKP | %54,3 |
| Sarıcaoğlu Mah. | 1 | 116 | %87,9 | AKP | %62,2 |
| Sarıdere Mah. | 1 | 328 | %94,2 | CHP | %74,1 |
| Sağancı Mah. | 1 | 285 | %93,0 | CHP | %51,8 |
| Seklik Mah. | 1 | 278 | %93,9 | AKP | %55,9 |
| Selçuk Mah. | 5 | 1.485 | %85,9 | CHP | %52,7 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 140 | %99,3 | CHP | %73,0 |
| Sindel Mah. | 1 | 175 | %94,9 | AKP | %56,6 |
| Talatpaşa Mah. | 3 | 704 | %88,5 | AKP | %60,0 |
| Tavukçukuru Mah. | 1 | 247 | %96,0 | AKP | %68,6 |
| Tekkedere Mah. | 1 | 208 | %92,3 | AKP | %54,8 |
| Tepeköy Mah. | 3 | 880 | %90,8 | CHP | %88,0 |
| Terzihaliller Mah. | 1 | 245 | %89,4 | CHP | %48,3 |
| Tırmanlar Mah. | 2 | 459 | %93,9 | AKP | %68,1 |
| Topallar Mah. | 1 | 207 | %97,1 | AKP | %56,1 |
| Turabey Mah. | 8 | 2.526 | %84,1 | AKP | %55,0 |
| Tiyelti Mah. | 1 | 165 | %97,6 | AKP | %58,9 |
| Ulucamii Mah. | 3 | 761 | %86,1 | AKP | %50,8 |
| Yalnızdam Mah. | 1 | 81 | %100,0 | AKP | %47,8 |
| Yalnızev Mah. | 2 | 520 | %96,5 | CHP | %72,0 |
| Yenikent Mah. | 3 | 779 | %94,0 | CHP | %53,4 |
| Yeniler Mah. | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %68,0 |
| Yerlitahtacı Mah. | 1 | 161 | %96,9 | CHP | %76,0 |
| Yortanlı Mah. | 1 | 61 | %90,2 | AKP | %73,6 |
| Yukarıada Mah. | 1 | 283 | %99,7 | CHP | %55,5 |
| Yukarıbey Mah. | 3 | 853 | %91,9 | CHP | %54,4 |
| Yukarıcuma Mah. | 1 | 178 | %98,3 | AKP | %56,4 |
| Yukarıkırıklar Mah. | 1 | 131 | %93,1 | CHP | %51,8 |
| Zafer Mah. | 10 | 3.234 | %84,0 | CHP | %58,4 |
| Zağnoz Mah. | 1 | 73 | %95,9 | CHP | %61,4 |
| Zeytindağ Mah. | 8 | 2.302 | %84,5 | AKP | %57,5 |
| Çakırlar Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| Çalıbahçe Mah. | 1 | 57 | %91,2 | AKP | %78,0 |
| Çaltıkoru Mah. | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %70,5 |
| Çamavlu Mah. | 2 | 442 | %92,8 | CHP | %70,3 |
| Çamköy Mah. | 1 | 166 | %94,6 | CHP | %57,9 |
| Çamoba Mah. | 1 | 79 | %101,3 | AKP | %70,4 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 175 | %93,1 | AKP | %56,2 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 108 | %86,1 | AKP | %67,0 |
| Çürükbağlar Mah. | 1 | 144 | %99,3 | AKP | %68,4 |
| Çitköy Mah. | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %54,9 |
| Öksüzler Mah. | 1 | 128 | %95,3 | AKP | %64,0 |
| Örenli Mah. | 2 | 370 | %97,8 | AKP | %71,7 |
| Örlemiş Mah. | 1 | 265 | %94,7 | CHP | %51,1 |
| Ürkütler Mah. | 1 | 174 | %96,0 | AKP | %82,6 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 101 | %99,0 | AKP | %83,0 |
| İkizler Mah. | 1 | 126 | %98,4 | AKP | %74,2 |
| İncecikler Mah. | 1 | 199 | %94,5 | AKP | %63,3 |
| İneşir Mah. | 1 | 137 | %98,5 | AKP | %60,2 |
| İnkılap Mah. | 4 | 1.184 | %84,7 | AKP | %49,3 |
| İslamsaray Mah. | 2 | 640 | %86,4 | AKP | %61,0 |
| İsmailli Mah. | 1 | 167 | %90,4 | AKP | %68,9 |