Ümraniye · Belediye başkanı
%54,6
AK PARTİ birinci
395.585 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ümraniye ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %54,6 ile birinci; 395.585 geçerli oy, katılım %84,1.
Ümraniye
Kayıtlı seçmen 485.055 · Oy kullanan 407.951 (katılım %84,1) · Geçerli 395.585 · Geçersiz 12.366
Seçilenler
- İsmet Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adem Yavuz Mah. | 34 | 11.652 | %83,6 | AKP | %66,2 |
| Altınşehir Mah. | 58 | 19.859 | %83,7 | AKP | %63,0 |
| Armağanevler Mah. | 79 | 27.261 | %81,0 | AKP | %51,1 |
| Atakent Mah. | 46 | 15.764 | %85,0 | CHP | %48,3 |
| Atatürk Mah. | 53 | 17.923 | %83,9 | AKP | %59,6 |
| Aşağı Dudullu Mah. | 26 | 8.873 | %85,1 | AKP | %58,5 |
| Cemil Meriç Mah. | 44 | 15.236 | %83,4 | AKP | %58,1 |
| Dumlupınar Mah. | 26 | 8.814 | %86,8 | AKP | %58,7 |
| Elmalıkent Mah. | 46 | 15.210 | %84,9 | AKP | %49,7 |
| Esenevler Mah. | 52 | 17.865 | %84,2 | AKP | %53,8 |
| Esenkent Mah. | 37 | 12.892 | %85,4 | AKP | %60,7 |
| Esenşehir Mah. | 36 | 12.598 | %83,2 | AKP | %48,7 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 8 | 2.584 | %86,9 | AKP | %57,5 |
| Finanskent Mah. | 2 | 442 | %79,4 | CHP | %73,2 |
| Hekimbaşı Mah. | 18 | 5.823 | %86,2 | AKP | %68,4 |
| Huzur Mah. | 24 | 8.291 | %85,8 | AKP | %65,3 |
| Ihlamurkuyu Mah. | 33 | 11.242 | %82,9 | AKP | %58,4 |
| Kazım Karabekir Mah. | 35 | 11.655 | %87,3 | AKP | %69,3 |
| Madenler Mah. | 29 | 9.898 | %86,9 | AKP | %46,6 |
| Mehmet Akif Mah. | 49 | 17.141 | %83,8 | CHP | %49,7 |
| Namık Kemal Mah. | 61 | 20.727 | %84,3 | AKP | %60,8 |
| Necip Fazıl Mah. | 53 | 18.205 | %85,4 | AKP | %53,6 |
| Parseller Mah. | 31 | 10.595 | %86,7 | AKP | %50,4 |
| Saray Mah. | 5 | 1.456 | %85,7 | CHP | %72,6 |
| Site Mah. | 42 | 14.388 | %84,0 | CHP | %64,0 |
| Tantavi Mah. | 21 | 7.332 | %84,2 | AKP | %54,1 |
| Tatlısu Mah. | 41 | 14.333 | %83,7 | CHP | %64,8 |
| Tepeüstü Mah. | 28 | 9.670 | %82,5 | AKP | %61,7 |
| Topağacı Mah. | 29 | 10.071 | %87,1 | AKP | %64,8 |
| Yamanevler Mah. | 27 | 9.177 | %82,9 | AKP | %60,7 |
| Yenişehir Mah. | 14 | 4.834 | %85,4 | CHP | %74,3 |
| Yukarı Dudullu Mah. | 39 | 13.366 | %82,9 | AKP | %66,9 |
| Çakmak Mah. | 76 | 26.211 | %82,7 | AKP | %55,9 |
| Çamlık Mah. | 46 | 16.011 | %83,1 | AKP | %48,4 |
| İnkılap Mah. | 55 | 18.009 | %84,4 | AKP | %67,9 |
| İstiklal Mah. | 99 | 33.635 | %83,5 | AKP | %58,5 |
| Şerifali Mah. | 18 | 6.012 | %82,9 | CHP | %58,4 |