%46,8
MHP birinci
99.906 geçerli oy · katılım %82,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silivri ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %46,8 ile birinci; 99.906 geçerli oy, katılım %82,1.
Kayıtlı seçmen 127.937 · Oy kullanan 105.063 (katılım %82,1) · Geçerli 99.906 · Geçersiz 5.157
Silivri Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 46.740 | %46,8 |
| CHP | 43.933 | %44,0 |
| DSP | 6.689 | %6,7 |
| SAADET | 1.063 | %1,1 |
| DP | 561 | %0,6 |
| BBP | 340 | %0,3 |
| VATAN | 329 | %0,3 |
| BTP | 198 | %0,2 |
Seçilenler
- Volkan Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silivri mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akören Mah. | 4 | 1.112 | %91,5 | CHP | %62,3 |
| Alibey Mah. | 40 | 13.643 | %85,9 | MHP | %45,5 |
| Alipaşa Mah. | 3 | 981 | %91,7 | CHP | %49,7 |
| Bekirli Mah. | 1 | 170 | %95,3 | CHP | %63,0 |
| Beyciler Mah. | 4 | 1.132 | %92,4 | CHP | %56,6 |
| Büyük Kılıçlı Mah. | 3 | 927 | %90,4 | CHP | %49,7 |
| Büyük Sinekli Mah. | 2 | 358 | %93,9 | CHP | %56,7 |
| Büyük Çavuşlu Mah. | 8 | 2.522 | %87,0 | CHP | %46,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.442 | %84,4 | MHP | %49,0 |
| Danamandıra Mah. | 3 | 880 | %95,6 | CHP | %57,3 |
| Değirmenköy Fevzipaşa Mah. | 7 | 2.381 | %90,6 | MHP | %48,5 |
| Değirmenköy İsmetpaşa Mah. | 7 | 2.315 | %89,5 | MHP | %45,8 |
| Fatih Mah. | 16 | 5.254 | %85,4 | MHP | %46,1 |
| Fener Mah. | 4 | 1.219 | %95,8 | CHP | %46,0 |
| Gazitepe Mah. | 3 | 1.022 | %90,7 | CHP | %46,0 |
| Gümüşyaka Mah. | 17 | 5.855 | %85,4 | MHP | %47,1 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.200 | %94,0 | CHP | %57,5 |
| Kavaklı Hürriyet Mah. | 4 | 1.360 | %88,9 | MHP | %51,7 |
| Kavaklı İstiklal Mah. | 5 | 1.466 | %92,1 | MHP | %45,3 |
| Kurfallı Mah. | 2 | 464 | %93,5 | MHP | %54,3 |
| Küçük Kılıçlı Mah. | 1 | 304 | %94,7 | CHP | %50,9 |
| Küçük Sinekli Mah. | 1 | 157 | %94,3 | CHP | %52,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 30 | 10.174 | %83,0 | MHP | %47,1 |
| Ortaköy Mah. | 9 | 2.923 | %89,7 | MHP | %47,8 |
| Piri Mehmet Paşa Mah. | 20 | 6.724 | %84,5 | CHP | %46,5 |
| Sayalar Mah. | 2 | 692 | %93,4 | CHP | %67,1 |
| Selimpaşa Mah. | 42 | 14.027 | %83,6 | MHP | %54,7 |
| Semizkumlar Mah. | 51 | 9.518 | %34,6 | MHP | %48,2 |
| Seymen Mah. | 3 | 862 | %92,2 | CHP | %63,5 |
| Yeni Mah. | 74 | 24.510 | %84,6 | MHP | %49,1 |
| Yolçatı Mah. | 1 | 332 | %95,5 | MHP | %49,5 |
| Çanta Balaban Mah. | 7 | 2.409 | %85,2 | CHP | %50,2 |
| Çanta Sancaktepe Mah. | 11 | 3.744 | %82,1 | MHP | %50,9 |
| Çayırdere Mah. | 3 | 1.048 | %90,0 | CHP | %58,6 |
| Çeltik Mah. | 3 | 810 | %89,9 | MHP | %36,9 |