Beykoz · Belediye başkanı
%49,2
AK PARTİ birinci
152.173 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beykoz ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %49,2 ile birinci; 152.173 geçerli oy, katılım %86,1.
Beykoz
Kayıtlı seçmen 182.454 · Oy kullanan 157.173 (katılım %86,1) · Geçerli 152.173 · Geçersiz 5.000
Seçilenler
- Murat Aydın · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 15 | 5.135 | %80,0 | CHP | %74,7 |
| Akbaba Mah. | 6 | 2.040 | %89,9 | AKP | %55,6 |
| Alibahadır Mah. | 2 | 578 | %93,1 | AKP | %63,0 |
| Anadolu Hisarı Mah. | 6 | 1.972 | %83,9 | CHP | %63,9 |
| Anadolu Kavağı Mah. | 3 | 952 | %86,5 | AKP | %42,1 |
| Anadolufeneri Mah. | 2 | 544 | %91,4 | AKP | %59,4 |
| Baklacı Mah. | 7 | 2.129 | %88,6 | AKP | %77,4 |
| Bozhane Mah. | 2 | 392 | %94,1 | AKP | %52,8 |
| Cumhuriyetköy Mah. | 5 | 1.414 | %90,5 | AKP | %50,4 |
| Dereseki Mah. | 4 | 1.221 | %91,5 | AKP | %56,3 |
| Elmalı Mah. | 7 | 2.215 | %88,8 | AKP | %64,9 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.028 | %87,2 | AKP | %60,4 |
| Göksu Mah. | 6 | 1.954 | %85,7 | CHP | %47,2 |
| Göllü Mah. | 1 | 196 | %95,9 | CHP | %48,9 |
| Görele Mah. | 5 | 1.508 | %90,4 | AKP | %45,2 |
| Göztepe Mah. | 17 | 5.895 | %84,8 | CHP | %63,9 |
| Gümüşsuyu Mah. | 32 | 10.779 | %86,2 | AKP | %54,4 |
| Kanlıca Mah. | 10 | 3.288 | %83,1 | CHP | %64,8 |
| Kavacık Mah. | 47 | 16.076 | %85,6 | AKP | %45,6 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 515 | %96,3 | AKP | %71,1 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 435 | %92,4 | AKP | %64,9 |
| Mahmutşevketpaşa Mah. | 5 | 1.401 | %89,5 | AKP | %55,8 |
| Merkez Mah. | 14 | 4.571 | %84,6 | CHP | %42,6 |
| Ortaçeşme Mah. | 18 | 6.012 | %85,8 | AKP | %53,8 |
| Paşabahçe Mah. | 9 | 3.090 | %84,7 | CHP | %56,0 |
| Paşamandıra Mah. | 4 | 908 | %93,0 | AKP | %70,6 |
| Polonezköy Mah. | 1 | 313 | %85,9 | CHP | %59,1 |
| Poyrazköy Mah. | 3 | 729 | %87,1 | AKP | %75,6 |
| Rüzgarlıbahçe Mah. | 17 | 5.716 | %86,3 | AKP | %53,8 |
| Riva Mah. | 6 | 1.773 | %88,8 | AKP | %48,6 |
| Soğuksu Mah. | 23 | 8.037 | %84,9 | CHP | %41,5 |
| Tokatköy Mah. | 34 | 11.302 | %86,9 | AKP | %55,2 |
| Yalıköy Mah. | 12 | 4.094 | %84,3 | CHP | %42,1 |
| Yavuz Selim Mah. | 11 | 3.639 | %89,5 | AKP | %65,0 |
| Yeni Mahalle Mah. | 40 | 13.959 | %84,8 | AKP | %52,2 |
| Zerzavatçı Mah. | 3 | 720 | %97,6 | AKP | %60,5 |
| Çamlıbahçe Mah. | 14 | 4.819 | %86,4 | AKP | %48,3 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mah. | 11 | 3.779 | %87,4 | AKP | %74,5 |
| Çengeldere Mah. | 11 | 3.567 | %89,0 | AKP | %70,5 |
| Çubuklu Mah. | 45 | 15.290 | %86,0 | AKP | %51,3 |
| Çiğdem Mah. | 25 | 8.745 | %84,0 | AKP | %43,1 |
| Örnekköy Mah. | 9 | 2.861 | %91,1 | AKP | %62,6 |
| Öğümce Mah. | 2 | 385 | %90,4 | CHP | %51,0 |
| İncirköy Mah. | 40 | 13.557 | %85,4 | AKP | %46,6 |
| İshaklı Mah. | 3 | 921 | %94,0 | AKP | %72,4 |