%59,1
AK PARTİ birinci
45.138 geçerli oy · katılım %82,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reyhanlı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %59,1 ile birinci; 45.138 geçerli oy, katılım %82,0.
Kayıtlı seçmen 57.488 · Oy kullanan 47.110 (katılım %82,0) · Geçerli 45.138 · Geçersiz 1.972
Reyhanlı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 26.679 | %59,1 |
| CHP | 16.914 | %37,5 |
| SAADET | 263 | %0,6 |
| BTP | 199 | %0,4 |
Seçilenler
- Mehmet Hacıoğlu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Reyhanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adabucağı Mah. | 5 | 1.678 | %80,6 | AKP | %58,6 |
| Ahmetbeyli Mah. | 1 | 330 | %90,9 | AKP | %52,3 |
| Akyayla Mah. | 1 | 221 | %85,1 | AKP | %64,9 |
| Alakuzu Mah. | 2 | 478 | %90,6 | CHP | %22,8 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.288 | %80,3 | AKP | %64,9 |
| Bayır Mah. | 7 | 2.272 | %80,2 | AKP | %54,3 |
| Bağlar Mah. | 12 | 3.948 | %78,3 | AKP | %55,5 |
| Beşaslan Mah. | 4 | 1.063 | %89,0 | CHP | %64,1 |
| Bükülmez Mah. | 2 | 416 | %77,2 | AKP | %47,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 570 | %98,6 | CHP | %52,3 |
| Cüdeyde Mah. | 4 | 1.220 | %78,9 | AKP | %64,4 |
| Cilvegözü Mah. | 1 | 157 | %90,5 | CHP | %61,7 |
| Davutpaşa Hüyüğü Mah. | 2 | 440 | %96,1 | AKP | %32,6 |
| Değirmenkaşı Mah. | 8 | 2.232 | %81,5 | AKP | %59,9 |
| Esentepe Mah. | 9 | 3.106 | %77,7 | AKP | %61,4 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 338 | %72,8 | CHP | %71,2 |
| Fidanlık Mah. | 5 | 1.611 | %77,2 | AKP | %55,6 |
| Gazimürseltepesi Mah. | 1 | 62 | %103,2 | AKP | %76,2 |
| Göktepe Mah. | 1 | 55 | %109,1 | CHP | %62,5 |
| Gültepe Mah. | 6 | 1.839 | %80,0 | AKP | %57,9 |
| Harran Mah. | 5 | 1.370 | %86,7 | AKP | %76,7 |
| Karacanlık Mah. | 2 | 362 | %86,7 | AKP | %77,2 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 224 | %92,0 | CHP | %70,4 |
| Karasüleymanlı Mah. | 4 | 1.194 | %93,6 | AKP | %74,7 |
| Konuk Mah. | 4 | 1.187 | %75,1 | AKP | %61,6 |
| Kuletepe Mah. | 1 | 269 | %90,0 | AKP | %65,6 |
| Kumtepe Mah. | 1 | 129 | %98,5 | AKP | %68,5 |
| Kurtuluş Mah. | 11 | 3.711 | %80,6 | AKP | %68,3 |
| Kuşaklı Mah. | 2 | 535 | %91,0 | AKP | %65,4 |
| Mehmetbeyli Mah. | 2 | 610 | %95,4 | AKP | %62,4 |
| Mustafa Kemal Mah. | 5 | 1.728 | %81,8 | AKP | %58,4 |
| Nergizli Mah. | 2 | 638 | %78,5 | AKP | %55,0 |
| Oğulpınar Mah. | 3 | 704 | %81,7 | AKP | %99,3 |
| Paşahöyük Mah. | 1 | 219 | %89,5 | AKP | %65,8 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 290 | %96,2 | AKP | %50,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.833 | %80,1 | AKP | %64,1 |
| Suluköy Mah. | 1 | 205 | %97,6 | CHP | %55,3 |
| Tayfur Sökmen Mah. | 3 | 814 | %84,3 | AKP | %68,6 |
| Terzihüyük Mah. | 2 | 636 | %88,8 | AKP | %75,1 |
| Uzunkavak Mah. | 2 | 664 | %89,2 | AKP | %56,3 |
| Varışlı Mah. | 2 | 547 | %83,4 | AKP | %80,0 |
| Yeni Mah. | 25 | 8.391 | %78,2 | AKP | %53,8 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.190 | %81,5 | AKP | %61,5 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.161 | %81,0 | AKP | %54,8 |
| Çakıryiğit Mah. | 2 | 455 | %93,2 | CHP | %51,2 |
| Öz Kurtuluş Mah. | 3 | 655 | %89,9 | AKP | %70,9 |
| Üçtepe Mah. | 2 | 443 | %95,9 | CHP | %52,4 |