%58,9
AK PARTİ birinci
63.000 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırıkhan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %58,9 ile birinci; 63.000 geçerli oy, katılım %86,0.
Kayıtlı seçmen 75.413 · Oy kullanan 64.887 (katılım %86,0) · Geçerli 63.000 · Geçersiz 1.887
Kırıkhan Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 37.089 | %58,9 |
| İYİ | 24.368 | %38,7 |
| BBP | 994 | %1,6 |
| SAADET | 362 | %0,6 |
| VATAN | 98 | %0,2 |
| BTP | 89 | %0,1 |
Seçilenler
- Ayhan Yavuz · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırıkhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 408 Evler Mah. | 6 | 1.755 | %88,1 | AKP | %70,1 |
| Abalaklı Mah. | 2 | 406 | %100,7 | İYİ | %54,5 |
| Adalar Mah. | 1 | 194 | %97,9 | AKP | %58,0 |
| Aktutan Mah. | 1 | 85 | %98,8 | AKP | %53,8 |
| Alaybeyli Mah. | 1 | 288 | %98,3 | AKP | %66,1 |
| Alparslan Mah. | 3 | 822 | %86,7 | AKP | %71,0 |
| Alsancak Mah. | 9 | 3.046 | %83,7 | AKP | %67,2 |
| Alibeyçağıllı Mah. | 1 | 142 | %92,3 | AKP | %66,2 |
| Arkıtça Mah. | 1 | 190 | %85,8 | AKP | %61,0 |
| Aydınlı Mah. | 7 | 2.179 | %85,6 | AKP | %63,1 |
| Aygırgölü Mah. | 1 | 128 | %92,2 | AKP | %65,3 |
| Bahçelievler Mah. | 9 | 2.893 | %83,7 | AKP | %61,1 |
| Balarmudu Mah. | 2 | 390 | %92,8 | AKP | %66,4 |
| Baldıran Mah. | 2 | 680 | %92,4 | AKP | %58,1 |
| Barbaros Mah. | 15 | 4.990 | %78,0 | AKP | %53,8 |
| Başpınar Mah. | 2 | 405 | %82,7 | AKP | %63,4 |
| Bektaşlı Mah. | 2 | 597 | %97,5 | İYİ | %58,1 |
| Camuzkışlası Mah. | 5 | 1.491 | %90,2 | AKP | %57,5 |
| Ceylanlı Mah. | 5 | 1.414 | %93,1 | AKP | %71,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 31 | 10.398 | %81,3 | AKP | %57,2 |
| Danaahmetli Mah. | 1 | 73 | %101,4 | İYİ | %89,2 |
| Dedeçınar Mah. | 1 | 175 | %98,3 | İYİ | %69,1 |
| Delibekirli Mah. | 3 | 707 | %96,6 | AKP | %67,3 |
| Demirkonak Mah. | 2 | 627 | %97,3 | İYİ | %57,4 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.955 | %83,1 | AKP | %68,9 |
| Gazi Mah. | 10 | 3.169 | %85,5 | AKP | %54,9 |
| Gölbaşı Mah. | 3 | 888 | %93,6 | AKP | %64,7 |
| Gültepe Mah. | 1 | 283 | %98,2 | AKP | %60,0 |
| Gündüz Mah. | 7 | 2.212 | %85,7 | AKP | %57,5 |
| Güventaşı Mah. | 2 | 358 | %96,4 | AKP | %55,2 |
| Güzelce Mah. | 1 | 221 | %98,6 | AKP | %59,9 |
| Ilıkpınar Mah. | 1 | 174 | %92,0 | AKP | %48,1 |
| Kaletepe Mah. | 2 | 421 | %99,1 | AKP | %66,3 |
| Kamberlikaya Mah. | 1 | 179 | %100,0 | AKP | %58,3 |
| Kamışlar Mah. | 1 | 113 | %94,7 | İYİ | %63,8 |
| Kangallar Mah. | 1 | 255 | %73,7 | AKP | %50,0 |
| Karadurmuşlu Mah. | 3 | 948 | %90,0 | AKP | %70,6 |
| Karaelmaslı Mah. | 1 | 143 | %96,5 | AKP | %57,7 |
| Karamankaşı Mah. | 1 | 243 | %102,1 | İYİ | %71,0 |
| Karamağara Mah. | 1 | 199 | %99,5 | AKP | %62,5 |
| Karataş Mah. | 3 | 805 | %93,3 | AKP | %69,3 |
| Karaçağıl Mah. | 2 | 530 | %100,4 | AKP | %57,4 |
| Kazkeli Mah. | 2 | 511 | %89,6 | AKP | %52,5 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 383 | %91,6 | AKP | %57,7 |
| Kodallı Mah. | 1 | 343 | %95,9 | AKP | %79,9 |
| Kurtlusarımazı Mah. | 1 | 87 | %101,2 | AKP | %56,3 |
| Kurtlusoğuksu Mah. | 4 | 1.396 | %92,8 | AKP | %59,9 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 2.898 | %79,7 | AKP | %55,4 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 82 | %101,2 | İYİ | %68,8 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.229 | %87,1 | AKP | %64,2 |
| Muratpaşa Mah. | 1 | 227 | %100,4 | AKP | %91,1 |
| Mimar Sinan Mah. | 24 | 8.040 | %82,3 | AKP | %54,6 |
| Narlıhopur Mah. | 1 | 186 | %98,4 | AKP | %61,9 |
| Reşatlı Mah. | 1 | 124 | %94,4 | AKP | %68,4 |
| Saylak Mah. | 1 | 321 | %92,8 | AKP | %51,0 |
| Sucuköy Mah. | 1 | 231 | %60,6 | İYİ | %88,9 |
| Söğütlüöz Mah. | 1 | 124 | %96,8 | İYİ | %50,4 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 188 | %96,8 | AKP | %67,4 |
| Topboğazı Mah. | 1 | 231 | %94,4 | AKP | %69,3 |
| Torun Mah. | 1 | 182 | %93,4 | İYİ | %46,1 |
| Yalangoz Mah. | 2 | 563 | %96,5 | İYİ | %59,8 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.680 | %82,0 | AKP | %57,0 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 169 | %95,9 | AKP | %84,3 |
| Çamsarı Mah. | 2 | 485 | %92,6 | AKP | %71,5 |
| Çamseki Mah. | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %69,8 |
| Çankaya Mah. | 4 | 1.179 | %85,1 | AKP | %48,6 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 228 | %97,4 | AKP | %48,1 |
| Çiloğlanhüyüğü Mah. | 1 | 224 | %96,0 | İYİ | %69,3 |
| Özkızılkaya Mah. | 2 | 469 | %94,7 | AKP | %63,9 |
| Özsoğuksu Mah. | 1 | 318 | %94,0 | AKP | %81,4 |
| Özyörük Mah. | 4 | 1.265 | %95,2 | AKP | %57,3 |
| İncirli Mah. | 1 | 311 | %89,4 | AKP | %54,6 |
| İçada Mah. | 2 | 421 | %96,4 | AKP | %68,9 |