Karkamış · Belediye başkanı
%53,3
CHP birinci
6.157 geçerli oy · katılım %92,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karkamış ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,3 ile birinci; 6157 geçerli oy, katılım %92,8.
Karkamış
Kayıtlı seçmen 6.861 · Oy kullanan 6.367 (katılım %92,8) · Geçerli 6.157 · Geçersiz 210
Seçilenler
- Ali Doğan · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy Mah. | 1 | 236 | %99,2 | CHP | %52,2 |
| Alagöz Mah. | 1 | 121 | %95,0 | CHP | %75,7 |
| Alaçalı Mah. | 1 | 227 | %94,7 | CHP | %60,1 |
| Arıkdere Mah. | 1 | 184 | %94,0 | MHP | %53,5 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 93 | %105,4 | MHP | %57,5 |
| Balaban Mah. | 1 | 50 | %96,0 | MHP | %52,1 |
| Beşkılıç Mah. | 1 | 17 | %82,4 | CHP | %57,1 |
| Eceler Mah. | 1 | 194 | %97,9 | MHP | %60,5 |
| Elifoğlu Mah. | 2 | 415 | %95,2 | CHP | %71,2 |
| Erenyolu Mah. | 1 | 110 | %87,3 | CHP | %90,1 |
| Etiler Mah. | 2 | 633 | %95,6 | CHP | %50,0 |
| Gürçay Mah. | 1 | 104 | %98,1 | MHP | %62,8 |
| Karacurun Mah. | 1 | 138 | %97,1 | CHP | %74,1 |
| Karanfil Mah. | 1 | 94 | %92,6 | CHP | %58,1 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 680 | %80,3 | MHP | %64,3 |
| Kelekli Mah. | 2 | 497 | %96,0 | CHP | %63,0 |
| Kepirler Mah. | 1 | 35 | %97,1 | MHP | %72,7 |
| Kıvırcık Mah. | 1 | 167 | %91,0 | CHP | %52,1 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 62 | %100,0 | CHP | %67,7 |
| Kuruyazı Mah. | 1 | 60 | %96,7 | CHP | %96,6 |
| Lojmanlar Mah. | 1 | 95 | %94,7 | CHP | %57,1 |
| Savaş Mah. | 1 | 15 | %113,3 | MHP | %88,2 |
| Soylu Mah. | 1 | 189 | %95,2 | CHP | %59,0 |
| Subağı Mah. | 1 | 81 | %101,2 | MHP | %70,4 |
| Teketaşı Mah. | 1 | 89 | %75,3 | CHP | %85,7 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 107 | %99,1 | CHP | %64,4 |
| Türkyurdu Mah. | 1 | 28 | %100,0 | MHP | %75,0 |
| Yarımca Mah. | 1 | 40 | %102,5 | CHP | %75,0 |
| Yazır Mah. | 1 | 139 | %99,3 | CHP | %60,1 |
| Yaşar Mah. | 1 | 219 | %96,8 | MHP | %52,9 |
| Yeşerti Mah. | 1 | 298 | %91,6 | MHP | %49,8 |
| Yolağzı Mah. | 1 | 242 | %95,9 | CHP | %59,8 |
| Yurtbağı Mah. | 1 | 124 | %95,2 | MHP | %60,2 |
| Zührecik Mah. | 1 | 100 | %98,0 | CHP | %59,1 |
| Çarşı Mah. | 1 | 307 | %86,3 | MHP | %61,4 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 478 | %85,8 | MHP | %50,5 |
| Öncüler Mah. | 1 | 136 | %86,8 | CHP | %67,9 |
| Örmetaş Mah. | 1 | 44 | %97,7 | MHP | %69,1 |
| Şenlik Mah. | 1 | 13 | %107,7 | MHP | %78,6 |