Mihalıççık · Belediye başkanı
%47,5
DSP birinci
6.206 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mihalıççık ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DSP %47,5 ile birinci; 6206 geçerli oy, katılım %89,2.
Mihalıççık
Kayıtlı seçmen 7.309 · Oy kullanan 6.516 (katılım %89,2) · Geçerli 6.206 · Geçersiz 310
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adahisar Mah. | 1 | 46 | %102,2 | MHP | %61,7 |
| Ahur Mah. | 1 | 110 | %97,3 | DSP | %44,3 |
| Ahurözü Mah. | 1 | 192 | %90,6 | DSP | %35,7 |
| Akçaören Mah. | 1 | 68 | %102,9 | MHP | %51,7 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 24 | %87,5 | İYİ | %36,8 |
| Bahtiyar Mah. | 1 | 46 | %95,7 | MHP | %50,0 |
| Belen Mah. | 1 | 90 | %86,7 | DSP | %53,4 |
| Bey Mah. | 1 | 29 | %96,6 | DSP | %75,0 |
| Camikebir Mah. | 3 | 914 | %80,3 | DSP | %63,4 |
| Dağcı Mah. | 1 | 91 | %96,7 | DSP | %57,3 |
| Dümrek Mah. | 1 | 95 | %84,2 | MHP | %45,6 |
| Diközü Mah. | 1 | 73 | %86,3 | DSP | %49,2 |
| Dinek Mah. | 1 | 220 | %89,1 | DSP | %50,8 |
| Gözeler Mah. | 1 | 37 | %102,7 | DSP | %50,0 |
| Güce Mah. | 1 | 100 | %97,0 | DSP | %46,4 |
| Güreş Mah. | 1 | 69 | %97,1 | DSP | %49,3 |
| Gürleyik Mah. | 1 | 186 | %86,6 | DSP | %44,2 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 66 | %84,9 | DSP | %53,6 |
| Ilıcalar Mah. | 1 | 78 | %97,4 | MHP | %32,4 |
| Karageyikli Mah. | 1 | 113 | %92,0 | MHP | %48,4 |
| Karaçam Mah. | 1 | 32 | %100,0 | MHP | %42,9 |
| Kavak Mah. | 1 | 151 | %91,4 | MHP | %79,0 |
| Kayı Mah. | 1 | 299 | %89,3 | DSP | %86,5 |
| Kızılbörüklü Mah. | 1 | 119 | %95,8 | DSP | %59,5 |
| Korucu Mah. | 1 | 84 | %92,9 | DSP | %54,9 |
| Koyunağılı Mah. | 1 | 117 | %89,7 | DSP | %74,5 |
| Kozlu Mah. | 1 | 71 | %97,2 | DSP | %71,6 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 79 | %93,7 | DSP | %55,4 |
| Mahmuthisar Mah. | 1 | 30 | %110,0 | MHP | %55,2 |
| Medrese Mah. | 3 | 916 | %83,0 | DSP | %59,2 |
| Narlı Mah. | 1 | 149 | %95,3 | MHP | %48,9 |
| Obruk Mah. | 1 | 140 | %99,3 | MHP | %57,8 |
| Otluk Mah. | 1 | 64 | %100,0 | MHP | %65,6 |
| Saray Mah. | 1 | 170 | %88,2 | MHP | %52,2 |
| Sazak Mah. | 1 | 117 | %88,0 | İYİ | %47,5 |
| Seki Mah. | 1 | 66 | %63,6 | DSP | %54,8 |
| Sekiören Mah. | 1 | 161 | %91,9 | MHP | %64,8 |
| Sorkun Mah. | 1 | 159 | %96,9 | MHP | %53,7 |
| Süleler Mah. | 1 | 48 | %93,8 | MHP | %43,6 |
| Tatarcık Mah. | 1 | 20 | %110,0 | MHP | %59,1 |
| Uşakbükü Mah. | 1 | 51 | %96,1 | MHP | %46,8 |
| Yalımkaya Mah. | 2 | 193 | %90,7 | MHP | %43,9 |
| Yayla Mah. | 1 | 109 | %99,1 | MHP | %37,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 153 | %96,7 | MHP | %58,5 |
| Yunusemre Mah. | 2 | 551 | %85,1 | DSP | %40,5 |
| Çalkaya Mah. | 1 | 168 | %86,3 | MHP | %67,2 |
| Çalçı Mah. | 1 | 72 | %91,7 | DSP | %72,6 |
| Çardak Mah. | 1 | 92 | %93,5 | DSP | %63,1 |
| Çukurören Mah. | 1 | 50 | %92,0 | DSP | %52,2 |
| Ömer Mah. | 1 | 69 | %98,6 | DSP | %49,2 |
| Üçbaşlı Mah. | 1 | 46 | %95,7 | DSP | %50,0 |
| İkizafer Mah. | 1 | 86 | %90,7 | MHP | %63,5 |
| İğdecik Mah. | 1 | 30 | %86,7 | MHP | %38,5 |