%49,8
BBP birinci
12.594 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tortum ilçesinde Belediye başkanı oylamasında BBP %49,8 ile birinci; 12.594 geçerli oy, katılım %87,0.
Kayıtlı seçmen 15.120 · Oy kullanan 13.153 (katılım %87,0) · Geçerli 12.594 · Geçersiz 559
Tortum Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| BBP | 6.269 | %49,8 |
| AKP | 5.218 | %41,4 |
| İYİ | 379 | %3,0 |
| DP | 251 | %2,0 |
| BTP | 173 | %1,4 |
| SAADET | 108 | %0,9 |
| CHP | 56 | %0,4 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tortum mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaba Mah. | 1 | 177 | %93,2 | BBP | %46,5 |
| Aksu Mah. | 2 | 204 | %92,7 | AKP | %69,4 |
| Aktaş Mah. | 1 | 146 | %91,1 | BBP | %55,7 |
| Alapınar Mah. | 1 | 136 | %83,8 | AKP | %49,1 |
| Alparslan Mah. | 2 | 615 | %82,1 | BBP | %59,4 |
| Arılı Mah. | 1 | 221 | %85,1 | AKP | %49,4 |
| Aşağı Serdarlı Mah. | 3 | 499 | %86,8 | BBP | %77,3 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 186 | %94,6 | BBP | %46,2 |
| Ballı Mah. | 1 | 38 | %84,2 | AKP | %83,9 |
| Bağbaşı Mah. | 5 | 1.279 | %84,8 | BBP | %57,5 |
| Cihanlı Mah. | 1 | 282 | %83,3 | AKP | %62,9 |
| Demirciler Mah. | 1 | 336 | %90,2 | AKP | %47,2 |
| Derekapı Mah. | 1 | 330 | %87,9 | BBP | %70,8 |
| Derinpınar Mah. | 1 | 197 | %90,9 | BBP | %54,0 |
| Doruklu Mah. | 2 | 118 | %83,9 | AKP | %55,3 |
| Dikmen Mah. | 2 | 417 | %83,9 | BBP | %85,3 |
| Esendurak Mah. | 2 | 387 | %93,0 | AKP | %43,5 |
| Gökdere Mah. | 1 | 110 | %86,4 | BBP | %81,9 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 49 | %75,5 | AKP | %63,9 |
| Kaleboynu Mah. | 1 | 146 | %84,3 | BBP | %61,2 |
| Kaledibi Mah. | 2 | 365 | %84,9 | AKP | %87,2 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 83 | %80,7 | AKP | %70,2 |
| Karlı Mah. | 1 | 103 | %89,3 | BBP | %53,9 |
| Kazandere Mah. | 2 | 357 | %91,0 | AKP | %58,9 |
| Kemerkaya Mah. | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %59,5 |
| Kırmalı Mah. | 1 | 67 | %92,5 | BBP | %73,8 |
| Konak Mah. | 1 | 167 | %85,6 | AKP | %43,3 |
| Kireçli Mah. | 1 | 142 | %92,3 | BBP | %70,2 |
| Meydanlar Mah. | 1 | 71 | %85,9 | AKP | %55,4 |
| Pehlivanlı Mah. | 4 | 1.048 | %87,2 | AKP | %43,5 |
| Peynirli Mah. | 1 | 148 | %94,6 | AKP | %57,9 |
| Serdarlı Mah. | 3 | 751 | %85,8 | BBP | %85,1 |
| Suyatağı Mah. | 2 | 410 | %92,7 | AKP | %59,4 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 99 | %86,9 | BBP | %60,0 |
| Tatlısu Mah. | 1 | 21 | %81,0 | AKP | %52,9 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 120 | %100,0 | BBP | %50,0 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 82 | %97,6 | BBP | %51,3 |
| Tortumkale Mah. | 1 | 309 | %83,5 | BBP | %74,0 |
| Tipili Mah. | 1 | 110 | %88,2 | AKP | %65,9 |
| Uzunkavak Mah. | 2 | 439 | %88,2 | BBP | %58,1 |
| Vişneli Mah. | 1 | 125 | %72,0 | AKP | %68,2 |
| Yamankaya Mah. | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %57,9 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 3 | 745 | %79,5 | BBP | %49,2 |
| Yazyurdu Mah. | 1 | 85 | %98,8 | AKP | %55,8 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 196 | %91,3 | AKP | %62,2 |
| Yellitepe Mah. | 1 | 209 | %98,1 | AKP | %50,3 |
| Yukarısivri Mah. | 2 | 398 | %84,7 | AKP | %74,8 |
| Yumaklı Mah. | 1 | 197 | %91,9 | AKP | %64,0 |
| Ziyaretli Mah. | 1 | 180 | %75,6 | AKP | %48,5 |
| Çakıllı Mah. | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %60,8 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 319 | %86,8 | BBP | %51,0 |
| Çardaklı Mah. | 1 | 58 | %91,4 | AKP | %88,0 |
| Çataldere Mah. | 1 | 28 | %71,4 | BBP | %65,0 |
| Çaylıca Mah. | 1 | 223 | %93,3 | AKP | %58,3 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 79 | %79,8 | BBP | %50,8 |
| Çivilikaya Mah. | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %50,6 |
| İncedere Mah. | 1 | 185 | %90,3 | BBP | %59,5 |
| Şenyurt Mah. | 5 | 1.012 | %84,9 | BBP | %62,2 |