%55,7
BBP birinci
18.136 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Oltu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında BBP %55,7 ile birinci; 18.136 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 22.361 · Oy kullanan 18.810 (katılım %84,1) · Geçerli 18.136 · Geçersiz 674
Oltu Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| BBP | 10.108 | %55,7 |
| AKP | 6.935 | %38,2 |
| İYİ | 416 | %2,3 |
| SAADET | 366 | %2,0 |
| BTP | 177 | %1,0 |
| CHP | 134 | %0,7 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Oltu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alatarla Mah. | 1 | 177 | %83,1 | AKP | %52,4 |
| Arıtaş Mah. | 1 | 41 | %97,6 | BBP | %73,7 |
| Aslanpaşa Mah. | 5 | 1.120 | %80,9 | BBP | %63,1 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 581 | %92,3 | AKP | %61,2 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 128 | %89,8 | AKP | %49,6 |
| Aşağıkumlu Mah. | 1 | 116 | %88,8 | BBP | %56,6 |
| Aşağıçamlı Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %56,6 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 130 | %90,8 | BBP | %86,8 |
| Bahçelikışla Mah. | 3 | 119 | %84,0 | AKP | %44,4 |
| Ballıca Mah. | 1 | 104 | %98,1 | AKP | %52,5 |
| Başaklı Mah. | 1 | 255 | %91,8 | AKP | %70,1 |
| Başbağlar Mah. | 1 | 69 | %89,9 | BBP | %59,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.185 | %82,0 | BBP | %54,9 |
| Damarlıtaş Mah. | 1 | 59 | %83,1 | BBP | %75,0 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 145 | %100,0 | BBP | %45,9 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 30 | %96,7 | AKP | %65,5 |
| Derebaşı Mah. | 2 | 203 | %78,8 | BBP | %55,1 |
| Dokuzdeğirmen Mah. | 1 | 49 | %91,8 | AKP | %50,0 |
| Duralar Mah. | 1 | 24 | %100,0 | BBP | %91,3 |
| Elmadüzü Mah. | 2 | 67 | %80,6 | BBP | %50,9 |
| Erdoğmuş Mah. | 1 | 37 | %91,9 | AKP | %91,2 |
| Esenyamaç Mah. | 1 | 102 | %80,4 | BBP | %53,2 |
| Gökçedere Mah. | 2 | 534 | %84,5 | AKP | %51,2 |
| Günlüce Mah. | 1 | 216 | %96,3 | BBP | %80,8 |
| Güryaprak Mah. | 1 | 81 | %98,8 | BBP | %72,5 |
| Güzelsu Mah. | 2 | 344 | %84,0 | BBP | %52,2 |
| Halitpaşa Mah. | 5 | 998 | %82,8 | BBP | %55,9 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 194 | %87,1 | AKP | %49,4 |
| Karabekir Mah. | 8 | 2.233 | %79,8 | BBP | %61,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %39,7 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 85 | %84,7 | BBP | %79,7 |
| Kemerkaya Mah. | 1 | 47 | %93,6 | BBP | %95,4 |
| Konukseven Mah. | 1 | 34 | %73,5 | BBP | %52,0 |
| Küçükorucuk Mah. | 1 | 79 | %81,0 | AKP | %56,7 |
| Nüğürcük Mah. | 1 | 92 | %92,4 | AKP | %67,1 |
| Obayayla Mah. | 1 | 101 | %82,2 | BBP | %80,0 |
| Orucuk Mah. | 2 | 245 | %89,4 | AKP | %57,4 |
| Sarısaz Mah. | 1 | 181 | %93,4 | BBP | %58,5 |
| Sağlıcak Mah. | 1 | 74 | %68,9 | AKP | %52,1 |
| Subatuk Mah. | 1 | 38 | %89,5 | BBP | %48,5 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 39 | %69,2 | BBP | %92,6 |
| Sülünkaya Mah. | 1 | 129 | %83,7 | BBP | %76,4 |
| Tekeli Mah. | 1 | 94 | %80,9 | BBP | %47,9 |
| Toklu Mah. | 1 | 113 | %93,8 | BBP | %59,2 |
| Topkaynak Mah. | 1 | 46 | %100,0 | BBP | %95,7 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 70 | %80,0 | BBP | %73,2 |
| Tutlu Mah. | 2 | 383 | %88,5 | BBP | %41,3 |
| Tutmaç Mah. | 1 | 168 | %88,7 | AKP | %95,9 |
| Tuzla Mah. | 1 | 178 | %91,0 | AKP | %47,3 |
| Vişneli Mah. | 1 | 125 | %91,2 | BBP | %55,0 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 60 | %73,3 | AKP | %63,6 |
| Yasin Haşimoğlu Mah. | 15 | 4.900 | %82,8 | BBP | %61,7 |
| Yaylaçayır Mah. | 1 | 87 | %94,3 | AKP | %57,3 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 66 | %90,9 | BBP | %56,1 |
| Yukarıkumlu Mah. | 1 | 50 | %98,0 | BBP | %72,3 |
| Yukarıçamlı Mah. | 1 | 50 | %78,0 | BBP | %67,6 |
| Yusuf Ziyabey Mah. | 6 | 1.592 | %80,6 | BBP | %60,9 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 197 | %91,4 | AKP | %67,6 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 80 | %73,8 | AKP | %43,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 119 | %77,3 | BBP | %89,1 |
| Çatalsöğüt Mah. | 1 | 72 | %70,8 | AKP | %62,5 |
| Çayüstü Mah. | 1 | 69 | %87,0 | BBP | %60,3 |
| Çengelli Mah. | 1 | 122 | %84,4 | BBP | %51,0 |
| Özdere Mah. | 1 | 292 | %91,1 | AKP | %75,8 |
| Ünlükaya Mah. | 1 | 273 | %81,0 | BBP | %54,8 |
| İnanmış Mah. | 1 | 118 | %94,9 | BBP | %50,9 |
| İnci Mah. | 1 | 263 | %89,7 | AKP | %63,8 |
| İpekçayırı Mah. | 1 | 33 | %48,5 | BBP | %62,5 |
| İriağaç Mah. | 1 | 108 | %99,1 | BBP | %73,3 |
| İğdeli Mah. | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %100,0 |
| Şehitler Mah. | 3 | 893 | %83,0 | BBP | %69,6 |
| Şendurak Mah. | 1 | 56 | %96,4 | BBP | %57,4 |