%54,1
AK PARTİ birinci
11.886 geçerli oy · katılım %79,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hınıs ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %54,1 ile birinci; 11.886 geçerli oy, katılım %79,2.
Kayıtlı seçmen 16.294 · Oy kullanan 12.912 (katılım %79,2) · Geçerli 11.886 · Geçersiz 1.026
Hınıs Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.435 | %54,1 |
| HDP | 4.879 | %41,1 |
| SAADET | 410 | %3,5 |
| BTP | 162 | %1,4 |
Seçilenler
- Erdoğan Eren · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hınıs mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acarköy Mah. | 1 | 84 | %85,7 | AKP | %76,8 |
| Akbayır Mah. | 1 | 64 | %84,4 | HDP | %75,0 |
| Akgelin Mah. | 1 | 111 | %82,0 | AKP | %50,0 |
| Akgöze Mah. | 1 | 17 | %88,2 | AKP | %46,7 |
| Akçamelik Mah. | 1 | 127 | %82,7 | HDP | %69,8 |
| Akören Mah. | 1 | 204 | %74,5 | HDP | %58,7 |
| Alaca Mah. | 1 | 88 | %88,6 | AKP | %78,1 |
| Alagöz Mah. | 1 | 199 | %69,4 | AKP | %60,5 |
| Alınteri Mah. | 1 | 56 | %69,6 | AKP | %52,6 |
| Altınpınar Mah. | 1 | 155 | %86,5 | AKP | %49,6 |
| Alikırı Abdalan Mah. | 1 | 32 | %71,9 | AKP | %47,8 |
| Arpaderesi Mah. | 1 | 18 | %72,2 | AKP | %63,6 |
| Avcılar Mah. | 1 | 63 | %95,2 | AKP | %66,7 |
| Aşağıkayabaşı Mah. | 4 | 1.281 | %63,7 | AKP | %53,3 |
| Bahçe Mah. | 1 | 217 | %78,8 | AKP | %65,2 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 71 | %90,1 | HDP | %62,9 |
| Başköy Mah. | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %79,2 |
| Bellitaş Mah. | 2 | 536 | %80,4 | AKP | %64,7 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 52 | %105,8 | AKP | %58,2 |
| Burhanköy Mah. | 1 | 269 | %75,1 | HDP | %72,1 |
| Dağçayırı Mah. | 1 | 138 | %80,4 | HDP | %72,4 |
| Demirci Mah. | 1 | 237 | %89,0 | HDP | %67,4 |
| Dervişali Mah. | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %56,0 |
| Derince Mah. | 1 | 61 | %93,4 | AKP | %51,9 |
| Dibekli Mah. | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %60,8 |
| Dikili Mah. | 1 | 63 | %82,5 | HDP | %52,9 |
| Divanhüseyin Mah. | 1 | 25 | %80,0 | AKP | %62,5 |
| Elmadalı Mah. | 1 | 93 | %83,9 | HDP | %74,7 |
| Erbeyli Mah. | 1 | 77 | %87,0 | HDP | %60,7 |
| Erduran Mah. | 1 | 23 | %108,7 | AKP | %47,8 |
| Erence Mah. | 2 | 434 | %75,8 | AKP | %59,2 |
| Esenli Mah. | 1 | 29 | %62,1 | HDP | %76,5 |
| Göller Mah. | 2 | 393 | %76,8 | HDP | %54,4 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 11 | %118,2 | AKP | %80,0 |
| Gülistan Mah. | 3 | 869 | %72,6 | AKP | %58,8 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 144 | %86,1 | HDP | %56,0 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 39 | %66,7 | AKP | %65,4 |
| Halilçavuş Mah. | 2 | 544 | %75,0 | HDP | %51,6 |
| Hayran Mah. | 1 | 35 | %111,4 | AKP | %60,6 |
| Ilıcaköy Mah. | 1 | 23 | %69,6 | HDP | %43,8 |
| Kalecik Mah. | 1 | 44 | %100,0 | HDP | %50,0 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 64 | %60,9 | AKP | %77,8 |
| Karabudak Mah. | 1 | 28 | %110,7 | AKP | %86,2 |
| Karakula Mah. | 1 | 188 | %93,1 | AKP | %54,3 |
| Karamolla Mah. | 1 | 14 | %100,0 | HDP | %58,3 |
| Kazancı Mah. | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %50,9 |
| Ketenci Mah. | 1 | 146 | %95,9 | AKP | %56,6 |
| Kısık Mah. | 1 | 36 | %94,4 | AKP | %60,6 |
| Kızılahmet Mah. | 1 | 176 | %79,6 | HDP | %62,4 |
| Kızmusa Mah. | 1 | 41 | %85,4 | AKP | %80,0 |
| Kolhisar Mah. | 1 | 64 | %70,3 | AKP | %47,5 |
| Kongur Mah. | 1 | 220 | %80,5 | HDP | %78,7 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 269 | %84,0 | AKP | %70,0 |
| Meydanköy Mah. | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %49,1 |
| Mezra Mah. | 1 | 65 | %78,5 | AKP | %71,1 |
| Mollacelil Mah. | 1 | 83 | %95,2 | HDP | %75,3 |
| Mollakulaç Mah. | 1 | 76 | %86,8 | HDP | %59,0 |
| Mutluca Mah. | 1 | 93 | %75,3 | AKP | %62,1 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 129 | %93,0 | AKP | %60,0 |
| Ovakozlu Mah. | 2 | 479 | %85,8 | AKP | %75,9 |
| Ovaçevirme Mah. | 1 | 189 | %88,4 | AKP | %94,3 |
| Parmaksız Mah. | 2 | 521 | %78,7 | AKP | %81,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 39 | %71,8 | AKP | %95,8 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 196 | %87,2 | HDP | %74,2 |
| Saltepe Mah. | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %76,7 |
| Sanayi Mah. | 1 | 238 | %92,0 | AKP | %63,0 |
| Sarılı Mah. | 1 | 265 | %78,1 | AKP | %66,7 |
| Sıldız Mah. | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %66,7 |
| Sultanlı Mah. | 1 | 26 | %88,5 | AKP | %52,4 |
| Suvaran Mah. | 1 | 78 | %75,6 | HDP | %66,7 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 417 | %80,8 | AKP | %60,2 |
| Tanır Mah. | 1 | 86 | %82,6 | AKP | %61,4 |
| Tapuköy Mah. | 1 | 49 | %75,5 | AKP | %88,9 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 106 | %89,6 | HDP | %84,4 |
| Tellitepe Mah. | 1 | 63 | %61,9 | AKP | %62,9 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 104 | %79,8 | AKP | %51,5 |
| Toraman Mah. | 1 | 42 | %71,4 | AKP | %60,0 |
| Tipideresi Mah. | 2 | 151 | %86,1 | HDP | %55,7 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 60 | %68,3 | AKP | %67,5 |
| Uyanık Mah. | 1 | 45 | %97,8 | HDP | %54,8 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 28 | %107,1 | AKP | %80,0 |
| Yaylakonak Mah. | 1 | 151 | %84,1 | AKP | %69,4 |
| Yelpiz Mah. | 1 | 312 | %73,4 | AKP | %54,7 |
| Yenikent Mah. | 3 | 781 | %69,1 | AKP | %61,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 249 | %88,8 | AKP | %63,0 |
| Yeşilbahçe Mah. | 3 | 702 | %76,2 | AKP | %62,2 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 141 | %70,2 | HDP | %89,1 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 179 | %88,8 | AKP | %47,1 |
| Yukarıkayabaşı Mah. | 2 | 649 | %71,5 | AKP | %71,1 |
| Çakmak Mah. | 1 | 206 | %80,1 | HDP | %86,1 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 97 | %101,0 | AKP | %58,9 |
| Çatak Mah. | 1 | 46 | %87,0 | HDP | %60,5 |
| Çilligöl Mah. | 1 | 116 | %93,1 | HDP | %57,1 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 44 | %75,0 | AKP | %61,3 |
| İsmail Mah. | 1 | 189 | %90,5 | HDP | %75,0 |
| Şahabettinköy Mah. | 1 | 131 | %90,8 | HDP | %65,5 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 75 | %57,3 | HDP | %71,1 |
| Şalgamköy Mah. | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %66,7 |