%62,9
AK PARTİ birinci
13.586 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aşkale ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %62,9 ile birinci; 13.586 geçerli oy, katılım %87,0.
Kayıtlı seçmen 16.285 · Oy kullanan 14.170 (katılım %87,0) · Geçerli 13.586 · Geçersiz 584
Aşkale Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.541 | %62,9 |
| İYİ | 4.518 | %33,3 |
| CHP | 282 | %2,1 |
| SAADET | 204 | %1,5 |
| BTP | 22 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,1 |
Seçilenler
- Ahmet Yaptırmış · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Aşkale mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdalcık Mah. | 1 | 223 | %90,1 | AKP | %68,0 |
| Akören Mah. | 1 | 88 | %88,6 | AKP | %96,2 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %57,8 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 805 | %84,5 | AKP | %56,3 |
| Ballıtaş Mah. | 1 | 113 | %69,9 | İYİ | %54,6 |
| Bozburun Mah. | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %45,8 |
| Büyükgeçit Mah. | 1 | 264 | %89,4 | AKP | %69,0 |
| Cahit Aybar Mah. | 2 | 381 | %80,6 | AKP | %56,4 |
| Dallı Mah. | 1 | 39 | %69,2 | İYİ | %48,2 |
| Dağyurdu Mah. | 1 | 105 | %92,4 | AKP | %74,7 |
| Demirkıran Mah. | 1 | 52 | %82,7 | AKP | %65,9 |
| Dereköy Mah. | 2 | 462 | %92,9 | AKP | %57,0 |
| Düzyurt Mah. | 1 | 28 | %103,6 | AKP | %75,9 |
| Emek Mah. | 2 | 468 | %81,8 | AKP | %58,6 |
| Esentepe Mah. | 1 | 106 | %75,5 | İYİ | %66,2 |
| Eyüpoğlu Mah. | 1 | 20 | %75,0 | AKP | %53,3 |
| Gökçebük Mah. | 1 | 212 | %89,6 | AKP | %73,1 |
| Gölören Mah. | 1 | 149 | %88,6 | AKP | %81,5 |
| Güllüdere Mah. | 1 | 325 | %89,2 | AKP | %50,5 |
| Gümüşseren Mah. | 1 | 121 | %78,5 | İYİ | %67,8 |
| Güneyçam Mah. | 1 | 40 | %92,5 | İYİ | %62,2 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 51 | %58,8 | İYİ | %37,9 |
| Hacıbekir Mah. | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %57,7 |
| Hacıhamza Mah. | 1 | 44 | %97,7 | İYİ | %50,0 |
| Hacımahmut Mah. | 1 | 83 | %100,0 | İYİ | %69,9 |
| Hatuncuk Mah. | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %81,6 |
| Haydarhacı Mah. | 1 | 123 | %83,7 | AKP | %75,0 |
| Kandilli Mah. | 5 | 812 | %89,0 | AKP | %66,3 |
| Kapıkale Mah. | 1 | 92 | %91,3 | AKP | %69,5 |
| Karahasan Mah. | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %61,5 |
| Karasu Mah. | 1 | 19 | %84,2 | İYİ | %93,8 |
| Kavurmaçukuru Mah. | 1 | 224 | %90,6 | AKP | %71,4 |
| Kıbrıs Mah. | 3 | 743 | %84,8 | AKP | %66,9 |
| Koçbaba Mah. | 1 | 19 | %79,0 | İYİ | %60,0 |
| Koşapınar Mah. | 1 | 291 | %95,2 | AKP | %78,8 |
| Kurtmahmut Mah. | 1 | 27 | %96,3 | AKP | %56,0 |
| Kükürtlü Mah. | 1 | 36 | %100,0 | CHP | %64,0 |
| Küçükgeçit Mah. | 1 | 210 | %99,5 | AKP | %61,8 |
| Küçükova Mah. | 1 | 49 | %89,8 | AKP | %65,1 |
| Merdivenköy Mah. | 1 | 345 | %92,5 | AKP | %56,0 |
| Merkez Gölören Mah. | 1 | 146 | %89,7 | AKP | %98,5 |
| Merkez Çatören Mah. | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %74,4 |
| Meydan Mah. | 2 | 460 | %89,6 | İYİ | %51,9 |
| Mezrea Mah. | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %80,9 |
| Musatanışman Mah. | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %86,6 |
| Ocaklı Mah. | 1 | 29 | %82,8 | AKP | %41,7 |
| Ovacık Mah. | 1 | 155 | %71,0 | AKP | %88,1 |
| Pırnakaban Mah. | 1 | 76 | %76,3 | AKP | %66,1 |
| Saptıran Mah. | 1 | 135 | %86,7 | AKP | %74,1 |
| Sarıbaba Mah. | 1 | 144 | %89,6 | AKP | %58,3 |
| Sazlı Mah. | 1 | 44 | %75,0 | İYİ | %54,8 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %74,5 |
| Taşlıçayır Mah. | 1 | 33 | %57,6 | CHP | %52,6 |
| Tecer Mah. | 1 | 9 | %111,1 | AKP | %70,0 |
| Tepsicik Mah. | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %55,0 |
| Tokça Mah. | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %72,2 |
| Topalçavuş Mah. | 1 | 278 | %89,6 | AKP | %86,1 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %63,2 |
| Tozluca Mah. | 1 | 50 | %82,0 | CHP | %43,2 |
| Turaç Mah. | 1 | 247 | %88,7 | AKP | %80,6 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 24 | %62,5 | AKP | %100,0 |
| Yaylayolu Mah. | 1 | 32 | %81,3 | AKP | %61,5 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 165 | %90,3 | AKP | %75,7 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.244 | %82,6 | AKP | %60,9 |
| Yeniköy Halitpaşa Mah. | 2 | 418 | %87,3 | AKP | %74,0 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 220 | %86,8 | AKP | %56,5 |
| Yumruveren Mah. | 1 | 62 | %91,9 | AKP | %74,1 |
| Çarşı Mah. | 3 | 811 | %86,2 | AKP | %56,8 |
| Çatalbayır Mah. | 1 | 50 | %70,0 | İYİ | %46,9 |
| Çatören Mah. | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %68,8 |
| Çayköy Mah. | 2 | 418 | %94,3 | AKP | %63,1 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 360 | %90,0 | AKP | %80,2 |
| Özler Mah. | 1 | 21 | %90,5 | AKP | %68,4 |
| Üç Mart Mah. | 2 | 361 | %85,0 | AKP | %57,1 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.355 | %83,0 | AKP | %60,8 |
| Şafak Mah. | 3 | 930 | %87,3 | AKP | %63,0 |