%75,7
HDP birinci
38.905 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silvan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında HDP %75,7 ile birinci; 38.905 geçerli oy, katılım %82,2.
Kayıtlı seçmen 51.407 · Oy kullanan 42.268 (katılım %82,2) · Geçerli 38.905 · Geçersiz 3.363
Silvan Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 29.449 | %75,7 |
| AKP | 8.622 | %22,2 |
| CHP | 518 | %1,3 |
| SAADET | 241 | %0,6 |
| BTP | 75 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 2 | 396 | %79,6 | HDP | %94,1 |
| Akyol Mah. | 1 | 103 | %90,3 | HDP | %95,7 |
| Akçayır Mah. | 2 | 367 | %94,3 | HDP | %84,7 |
| Akçeltik Mah. | 1 | 198 | %92,4 | HDP | %82,9 |
| Altınkum Mah. | 1 | 143 | %72,7 | HDP | %90,1 |
| Alibey Mah. | 2 | 362 | %89,2 | HDP | %87,4 |
| Arı Mah. | 1 | 290 | %96,9 | HDP | %54,2 |
| Aşağıkaya Mah. | 1 | 63 | %88,9 | HDP | %83,6 |
| Aşağıveysi Mah. | 1 | 314 | %79,3 | HDP | %58,9 |
| Babakaya Mah. | 1 | 175 | %97,7 | HDP | %82,1 |
| Bahçe Mah. | 1 | 59 | %84,8 | HDP | %70,5 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.422 | %79,8 | HDP | %77,8 |
| Bayrambaşı Mah. | 4 | 1.072 | %99,2 | HDP | %60,5 |
| Bağdere Mah. | 2 | 365 | %78,9 | AKP | %69,6 |
| Bağlar Mah. | 9 | 3.013 | %78,9 | HDP | %71,8 |
| Başdeğirmen Mah. | 2 | 384 | %86,2 | HDP | %83,3 |
| Başıbüyük Mah. | 1 | 157 | %100,0 | HDP | %76,1 |
| Bellibahçe Mah. | 1 | 63 | %90,5 | HDP | %90,6 |
| Bereketli Mah. | 1 | 109 | %64,2 | HDP | %56,9 |
| Beypınar Mah. | 2 | 552 | %83,7 | HDP | %78,1 |
| Boyunlu Mah. | 2 | 614 | %104,7 | AKP | %67,3 |
| Camii Mah. | 8 | 2.787 | %72,3 | HDP | %69,5 |
| Darköprü Mah. | 1 | 248 | %75,4 | HDP | %90,5 |
| Dağcılar Mah. | 1 | 153 | %72,6 | HDP | %86,5 |
| Demirkuyu Mah. | 2 | 474 | %86,9 | HDP | %82,8 |
| Dolapdere Mah. | 1 | 105 | %89,5 | HDP | %96,6 |
| Doluçanak Mah. | 1 | 342 | %93,6 | HDP | %89,7 |
| Duru Mah. | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Düzalan Mah. | 1 | 312 | %96,2 | HDP | %88,8 |
| Erikyazı Mah. | 1 | 198 | %83,3 | HDP | %82,5 |
| Eskiköy Mah. | 1 | 154 | %87,0 | HDP | %86,0 |
| Eskiocak Mah. | 1 | 115 | %79,1 | HDP | %93,3 |
| Eşme Mah. | 1 | 331 | %82,8 | HDP | %96,3 |
| Feridun Mah. | 11 | 3.784 | %70,4 | HDP | %68,5 |
| Gökçetevek Mah. | 2 | 631 | %90,3 | HDP | %95,1 |
| Görentepe Mah. | 1 | 107 | %96,3 | AKP | %85,9 |
| Görmez Mah. | 1 | 207 | %95,2 | HDP | %90,0 |
| Gündüz Mah. | 1 | 233 | %67,0 | HDP | %75,9 |
| Gürpınar Mah. | 2 | 517 | %95,0 | HDP | %78,5 |
| Güzderesi Mah. | 1 | 176 | %77,8 | HDP | %65,1 |
| Güçlü Mah. | 1 | 272 | %82,0 | HDP | %74,3 |
| Heybelikonak Mah. | 1 | 154 | %74,0 | HDP | %94,5 |
| Kale Mah. | 7 | 2.213 | %79,0 | HDP | %71,2 |
| Karacalar Mah. | 1 | 244 | %83,6 | HDP | %93,9 |
| Karahacı Mah. | 2 | 447 | %94,2 | HDP | %94,9 |
| Karamus Mah. | 2 | 426 | %80,1 | HDP | %80,9 |
| Kasımlı Mah. | 1 | 59 | %54,2 | AKP | %56,3 |
| Kayadere Mah. | 1 | 127 | %96,1 | HDP | %83,2 |
| Kazandağı Mah. | 2 | 406 | %86,0 | HDP | %91,2 |
| Keklikdere Mah. | 1 | 348 | %94,8 | AKP | %88,0 |
| Kıraçtepe Mah. | 1 | 165 | %88,5 | HDP | %95,2 |
| Kızlal Mah. | 2 | 564 | %91,7 | HDP | %70,1 |
| Konak Mah. | 9 | 2.930 | %79,1 | HDP | %82,3 |
| Kumgölü Mah. | 2 | 412 | %93,2 | HDP | %83,6 |
| Kumluk Mah. | 1 | 241 | %88,0 | HDP | %96,0 |
| Kutlualan Mah. | 1 | 285 | %94,4 | HDP | %93,9 |
| Malabadi Mah. | 4 | 1.119 | %84,6 | HDP | %79,3 |
| Mescit Mah. | 9 | 3.108 | %79,5 | HDP | %79,9 |
| Nohuttepe Mah. | 1 | 71 | %87,3 | HDP | %93,3 |
| Onbaşılar Mah. | 1 | 329 | %92,1 | AKP | %78,2 |
| Ormandışı Mah. | 1 | 263 | %97,7 | HDP | %70,8 |
| Otluk Mah. | 1 | 208 | %82,7 | HDP | %66,1 |
| Sarıbuğday Mah. | 2 | 463 | %75,2 | HDP | %71,1 |
| Sağlık Mah. | 1 | 148 | %83,8 | HDP | %94,2 |
| Selahattin Mah. | 7 | 2.165 | %70,1 | HDP | %67,4 |
| Sulak Mah. | 1 | 225 | %90,2 | AKP | %56,0 |
| Sulubağ Mah. | 3 | 1.049 | %93,7 | HDP | %74,4 |
| Susuz Mah. | 1 | 195 | %86,2 | HDP | %94,3 |
| Taşpınar Mah. | 2 | 365 | %66,3 | HDP | %52,4 |
| Tekel Mah. | 4 | 1.384 | %85,0 | HDP | %86,2 |
| Tokluca Mah. | 2 | 513 | %90,6 | HDP | %97,8 |
| Umur Mah. | 1 | 176 | %71,6 | HDP | %89,1 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 137 | %93,4 | HDP | %87,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 157 | %82,2 | HDP | %90,0 |
| Yenişehir Mah. | 6 | 1.753 | %82,4 | HDP | %74,8 |
| Yeşerdi Mah. | 1 | 297 | %90,9 | HDP | %79,4 |
| Yeşilbahçe Mah. | 1 | 172 | %94,8 | HDP | %72,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 286 | %79,7 | HDP | %88,4 |
| Yolarası Mah. | 1 | 187 | %92,0 | HDP | %93,8 |
| Yolaç Mah. | 1 | 85 | %101,2 | HDP | %90,7 |
| Yukarıveysi Mah. | 2 | 381 | %97,1 | HDP | %88,2 |
| Yuva Mah. | 1 | 99 | %91,9 | HDP | %96,7 |
| Yüksek Mah. | 4 | 1.212 | %75,7 | HDP | %70,9 |
| Çakıltaşı Mah. | 1 | 61 | %44,3 | HDP | %86,4 |
| Çaldere Mah. | 1 | 200 | %88,0 | HDP | %87,7 |
| Çardak Mah. | 2 | 554 | %80,9 | HDP | %56,1 |
| Çevriksu Mah. | 2 | 403 | %92,1 | HDP | %90,1 |
| Çobantepe Mah. | 1 | 39 | %82,1 | AKP | %68,8 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 104 | %92,3 | HDP | %64,3 |
| Çiğil Mah. | 1 | 328 | %98,2 | HDP | %84,7 |
| Üçbasamak Mah. | 1 | 295 | %96,3 | HDP | %74,9 |
| İncesu Mah. | 1 | 218 | %87,2 | HDP | %92,4 |
| Şanlı Mah. | 1 | 246 | %95,5 | HDP | %96,0 |