%55,9
HDP birinci
59.504 geçerli oy · katılım %80,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ergani ilçesinde Belediye başkanı oylamasında HDP %55,9 ile birinci; 59.504 geçerli oy, katılım %80,0.
Kayıtlı seçmen 80.910 · Oy kullanan 64.715 (katılım %80,0) · Geçerli 59.504 · Geçersiz 5.211
Ergani Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 33.234 | %55,9 |
| AKP | 23.582 | %39,6 |
| CHP | 1.521 | %2,6 |
| SAADET | 528 | %0,9 |
| BTP | 267 | %0,5 |
| DSP | 164 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ergani mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 52 | 17.744 | %74,7 | HDP | %59,7 |
| Ahmetli Mah. | 4 | 1.164 | %90,6 | HDP | %61,2 |
| Akçakale Mah. | 4 | 974 | %83,4 | HDP | %53,1 |
| Akçoban Mah. | 1 | 308 | %98,7 | AKP | %93,1 |
| Alitaşı Mah. | 2 | 548 | %91,4 | AKP | %52,8 |
| Armutova Mah. | 2 | 380 | %90,3 | AKP | %53,5 |
| Azıklı Mah. | 1 | 316 | %90,8 | HDP | %55,1 |
| Aziziye Mah. | 6 | 1.823 | %75,6 | HDP | %59,4 |
| Aşağıbitikçi Mah. | 2 | 411 | %94,9 | HDP | %65,7 |
| Aşağıkuyulu Mah. | 2 | 491 | %87,6 | HDP | %59,8 |
| Bademli Mah. | 1 | 195 | %60,5 | HDP | %53,9 |
| Bagür Mah. | 14 | 4.397 | %78,7 | HDP | %69,2 |
| Bahçekaşı Mah. | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Bereketli Mah. | 2 | 461 | %87,6 | AKP | %57,7 |
| Boncuklu Mah. | 1 | 64 | %98,4 | HDP | %76,7 |
| Bozyer Mah. | 2 | 375 | %69,9 | HDP | %53,3 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 77 | %72,7 | AKP | %71,2 |
| Caferan Mah. | 1 | 153 | %96,1 | AKP | %64,2 |
| Canveren Mah. | 2 | 390 | %88,7 | HDP | %63,8 |
| Coşkun Mah. | 1 | 219 | %93,6 | HDP | %61,5 |
| Cömert Mah. | 2 | 380 | %94,7 | HDP | %66,9 |
| Dallıdağ Mah. | 1 | 148 | %96,6 | HDP | %47,2 |
| Dağarası Mah. | 2 | 376 | %82,5 | AKP | %49,7 |
| Demirli Mah. | 1 | 270 | %98,5 | AKP | %99,6 |
| Dereboyu Mah. | 2 | 561 | %77,2 | HDP | %58,1 |
| Deringöze Mah. | 1 | 61 | %85,3 | HDP | %60,0 |
| Develi Mah. | 2 | 412 | %95,4 | AKP | %73,6 |
| Devletkuşu Mah. | 1 | 68 | %108,8 | AKP | %52,2 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 50 | %124,0 | AKP | %93,6 |
| Doğanköy Mah. | 3 | 1.010 | %83,8 | HDP | %51,1 |
| Dibektaş Mah. | 2 | 383 | %78,9 | HDP | %74,3 |
| Fatih Mah. | 13 | 4.020 | %76,1 | HDP | %57,5 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 6 | 1.820 | %76,9 | HDP | %69,7 |
| Gökiçi Mah. | 1 | 169 | %66,9 | AKP | %80,2 |
| Gözekaya Mah. | 2 | 606 | %90,4 | AKP | %69,0 |
| Gözlü Mah. | 2 | 529 | %91,9 | AKP | %64,3 |
| Gülerce Mah. | 1 | 252 | %89,7 | HDP | %53,5 |
| Güneştepe Mah. | 1 | 148 | %81,1 | HDP | %52,2 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 166 | %84,9 | HDP | %56,9 |
| Giraylar Mah. | 1 | 179 | %51,4 | AKP | %59,8 |
| Hançerli Mah. | 1 | 252 | %84,9 | HDP | %51,9 |
| Hendekköy Mah. | 2 | 658 | %93,8 | HDP | %67,9 |
| Hilar Mah. | 1 | 72 | %90,3 | HDP | %57,4 |
| Karaburçak Mah. | 2 | 362 | %96,1 | AKP | %92,0 |
| Karpuzlu Mah. | 2 | 411 | %79,8 | AKP | %66,0 |
| Karşıbağlar Mah. | 1 | 122 | %77,9 | AKP | %76,2 |
| Kavaklı Mah. | 2 | 364 | %80,5 | AKP | %81,4 |
| Kavurmaküpü Mah. | 1 | 52 | %100,0 | HDP | %52,1 |
| Kayan Mah. | 1 | 174 | %81,0 | HDP | %50,7 |
| Kemaliye Mah. | 10 | 3.164 | %73,9 | HDP | %53,3 |
| Kemertaş Mah. | 8 | 2.701 | %82,0 | HDP | %49,1 |
| Kesentaş Mah. | 2 | 422 | %86,0 | HDP | %59,0 |
| Kıralan Mah. | 1 | 96 | %88,5 | HDP | %59,2 |
| Kocaali Mah. | 1 | 314 | %44,9 | HDP | %70,1 |
| Kortaş Mah. | 2 | 553 | %87,7 | AKP | %80,2 |
| Koyunalan Mah. | 1 | 224 | %92,4 | HDP | %72,4 |
| Kumçi Mah. | 1 | 210 | %79,5 | AKP | %89,2 |
| Kömürtaş Mah. | 2 | 489 | %88,3 | HDP | %57,6 |
| Morkoyun Mah. | 2 | 371 | %85,7 | AKP | %60,1 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.135 | %76,5 | HDP | %55,0 |
| Olgun Mah. | 3 | 702 | %78,4 | HDP | %77,5 |
| Ortaağaç Mah. | 1 | 325 | %92,3 | AKP | %54,9 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 79 | %87,3 | HDP | %48,5 |
| Otluca Mah. | 1 | 133 | %96,2 | HDP | %50,5 |
| Pınarkaya Mah. | 1 | 209 | %92,8 | HDP | %86,8 |
| Sabırlı Mah. | 1 | 107 | %93,5 | HDP | %51,6 |
| Sallar Mah. | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %59,3 |
| Sallıca Mah. | 1 | 157 | %83,4 | AKP | %50,4 |
| Salihli Mah. | 2 | 673 | %89,3 | HDP | %78,0 |
| Sanayi Mah. | 11 | 3.782 | %75,5 | HDP | %64,4 |
| Saray Mah. | 7 | 2.157 | %78,9 | AKP | %52,5 |
| Savaş Mah. | 1 | 141 | %70,9 | AKP | %67,7 |
| Selmanköy Mah. | 4 | 1.143 | %82,6 | HDP | %67,8 |
| Sökündüzü Mah. | 1 | 143 | %86,7 | HDP | %75,0 |
| Tevekli Mah. | 1 | 175 | %77,7 | HDP | %75,2 |
| Usluca Mah. | 1 | 103 | %71,8 | AKP | %48,7 |
| Yakacık Mah. | 1 | 164 | %85,4 | AKP | %79,8 |
| Yamaçlar Mah. | 1 | 217 | %83,4 | AKP | %61,3 |
| Yapraklı Mah. | 1 | 179 | %84,9 | AKP | %87,5 |
| Yayvantepe Mah. | 1 | 56 | %75,0 | AKP | %55,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 143 | %89,5 | HDP | %50,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 97 | %72,2 | HDP | %40,3 |
| Yolbulan Mah. | 2 | 494 | %87,0 | HDP | %56,3 |
| Yolköprü Mah. | 1 | 111 | %98,2 | HDP | %59,2 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 153 | %94,1 | HDP | %53,6 |
| Yukarıbitikçi Mah. | 2 | 381 | %95,8 | AKP | %81,3 |
| Yukarıkarpuzlu Mah. | 1 | 223 | %91,0 | AKP | %60,9 |
| Yukarıkuyulu Mah. | 2 | 451 | %69,6 | HDP | %58,7 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 429 | %88,3 | AKP | %70,5 |
| Çakartaş Mah. | 1 | 322 | %77,0 | AKP | %96,0 |
| Çakırfakır Mah. | 1 | 152 | %83,6 | HDP | %55,7 |
| Çayırdere Mah. | 2 | 680 | %85,9 | HDP | %72,3 |
| Çayköy Mah. | 1 | 150 | %97,3 | AKP | %79,7 |
| Çukurdere Mah. | 1 | 174 | %89,1 | AKP | %51,5 |
| Çimlihöyük Mah. | 1 | 298 | %83,2 | AKP | %60,4 |
| Özbilek Mah. | 2 | 357 | %89,4 | HDP | %52,9 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %62,4 |
| Üçkardeş Mah. | 1 | 142 | %82,4 | HDP | %86,8 |
| İncehıdır Mah. | 3 | 931 | %84,4 | AKP | %50,9 |
| İstasyon Mah. | 11 | 3.819 | %79,5 | HDP | %67,9 |
| Şölen Mah. | 3 | 1.040 | %95,5 | HDP | %54,9 |
| Şirinevler Mah. | 15 | 5.185 | %77,3 | HDP | %67,7 |