Buldan · Belediye başkanı
%37,0
MHP birinci
18.055 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buldan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %37,0 ile birinci; 18.055 geçerli oy, katılım %91,6.
Buldan
Kayıtlı seçmen 21.129 · Oy kullanan 19.354 (katılım %91,6) · Geçerli 18.055 · Geçersiz 1.299
Seçilenler
- Mustafa Şevik · MHP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 99 | %99,0 | MHP | %42,1 |
| Alacaoğlu Mah. | 1 | 180 | %97,2 | DP | %38,8 |
| Alandız Mah. | 1 | 300 | %97,7 | MHP | %68,2 |
| Beyler Mah. | 1 | 144 | %98,6 | MHP | %48,1 |
| Bostanyeri Mah. | 1 | 69 | %87,0 | MHP | %42,4 |
| Bozalan Mah. | 1 | 321 | %97,2 | DP | %34,3 |
| Boğazçiftlik Mah. | 1 | 167 | %100,0 | MHP | %45,5 |
| Bursa Mah. | 1 | 231 | %93,9 | MHP | %38,3 |
| Bölmekaya Mah. | 1 | 250 | %94,4 | MHP | %43,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.372 | %86,2 | MHP | %36,5 |
| Derbent Mah. | 1 | 347 | %96,5 | MHP | %30,1 |
| Dımbazlar Mah. | 1 | 163 | %101,2 | MHP | %31,2 |
| Doğan Mah. | 1 | 260 | %97,3 | MHP | %51,9 |
| Dört Eylül Mah. | 4 | 1.054 | %90,2 | MHP | %35,2 |
| Düzalan Mah. | 1 | 139 | %95,0 | CHP | %26,7 |
| Gölbaşı Mah. | 5 | 1.693 | %90,1 | MHP | %37,3 |
| Gülalan Mah. | 1 | 217 | %97,7 | MHP | %39,8 |
| Güroluk Mah. | 1 | 168 | %92,3 | MHP | %38,0 |
| Girne Mah. | 1 | 171 | %93,0 | MHP | %40,3 |
| Hasanbeyler Mah. | 2 | 366 | %87,7 | MHP | %36,1 |
| Helvacılar Mah. | 2 | 366 | %91,8 | MHP | %31,3 |
| Kadıköy Mah. | 3 | 831 | %96,0 | DP | %42,2 |
| Karaköy Mah. | 2 | 647 | %98,6 | MHP | %51,1 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 925 | %90,4 | MHP | %39,6 |
| Kaşıkcı Mah. | 1 | 206 | %98,5 | MHP | %52,8 |
| Kırandamı Mah. | 1 | 82 | %95,1 | MHP | %43,5 |
| Kovanoluk Mah. | 1 | 179 | %98,3 | MHP | %39,2 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 216 | %87,5 | CHP | %33,9 |
| Kurudere Mah. | 1 | 127 | %99,2 | MHP | %59,3 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 58 | %100,0 | MHP | %47,3 |
| Oğuz Mah. | 2 | 463 | %96,3 | MHP | %42,0 |
| Sarımahmutlu Mah. | 1 | 251 | %92,4 | DP | %71,8 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 158 | %98,1 | MHP | %50,7 |
| Turan Mah. | 2 | 416 | %93,8 | MHP | %36,5 |
| Türlübey Mah. | 2 | 571 | %95,3 | CHP | %33,0 |
| Yalçınkaya Mah. | 1 | 107 | %95,3 | CHP | %38,5 |
| Yayla Mah. | 1 | 191 | %96,3 | MHP | %52,7 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.609 | %87,1 | MHP | %35,6 |
| Yenicekent Mah. | 7 | 1.771 | %92,2 | MHP | %35,0 |
| Yeniçam Mah. | 1 | 152 | %98,7 | MHP | %48,0 |
| Yeşil Dere Mah. | 1 | 122 | %94,3 | CHP | %35,3 |
| Çamköy Mah. | 1 | 152 | %93,4 | DP | %28,6 |
| Çarşı Mah. | 1 | 203 | %83,7 | MHP | %45,6 |
| Çatak Mah. | 1 | 72 | %98,6 | MHP | %52,9 |
| Çaybaşı Mah. | 2 | 543 | %91,2 | MHP | %45,0 |