%60,0
AK PARTİ birinci
9.249 geçerli oy · katılım %92,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keles ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %60,0 ile birinci; 9249 geçerli oy, katılım %92,8.
Kayıtlı seçmen 10.512 · Oy kullanan 9.752 (katılım %92,8) · Geçerli 9.249 · Geçersiz 503
Keles Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.547 | %60,0 |
| İYİ | 3.191 | %34,5 |
| SAADET | 334 | %3,6 |
| DP | 92 | %1,0 |
| VATAN | 48 | %0,5 |
| BTP | 37 | %0,4 |
Seçilenler
- Mehmet Keskin · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Keles mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçapınar Mah. | 1 | 160 | %95,0 | AKP | %66,4 |
| Alpağut Mah. | 1 | 186 | %98,4 | İYİ | %65,3 |
| Avdan Mah. | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %73,0 |
| Baraklı Mah. | 2 | 476 | %90,1 | İYİ | %49,3 |
| Basak Mah. | 1 | 305 | %89,5 | AKP | %65,9 |
| Belenören Mah. | 1 | 296 | %92,6 | AKP | %65,0 |
| Bıyıklıalanı Mah. | 1 | 192 | %94,8 | AKP | %60,5 |
| Cuma Mah. | 3 | 839 | %88,3 | AKP | %48,5 |
| Davutlar Mah. | 1 | 343 | %94,5 | AKP | %62,7 |
| Dağ Demirciler Mah. | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %64,8 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 278 | %98,6 | AKP | %82,1 |
| Dedeler Mah. | 1 | 184 | %97,3 | AKP | %93,5 |
| Delice Mah. | 1 | 254 | %96,9 | AKP | %80,2 |
| Denizler Mah. | 1 | 134 | %97,8 | AKP | %66,4 |
| Durak Mah. | 1 | 248 | %92,7 | AKP | %57,1 |
| Düvenli Mah. | 1 | 185 | %94,1 | AKP | %84,2 |
| Epçeler Mah. | 2 | 434 | %96,8 | AKP | %69,2 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 2 | 698 | %82,7 | AKP | %50,8 |
| Gelemiç Mah. | 1 | 349 | %87,7 | AKP | %66,7 |
| Gököz Mah. | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %78,8 |
| Harmanalanı Mah. | 1 | 154 | %94,8 | AKP | %69,1 |
| Harmancık Demirci Mah. | 1 | 217 | %96,3 | İYİ | %49,8 |
| Haydar Mah. | 1 | 116 | %89,7 | AKP | %73,5 |
| Hereke Mah. | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %72,5 |
| Issızören Mah. | 1 | 230 | %95,2 | AKP | %63,1 |
| Karaardıç Mah. | 1 | 247 | %94,7 | AKP | %68,0 |
| Kemaliye Mah. | 1 | 210 | %92,9 | AKP | %73,3 |
| Kıran Işıklar Mah. | 2 | 414 | %95,9 | İYİ | %78,9 |
| Koca Kovacık Mah. | 1 | 278 | %87,8 | AKP | %70,8 |
| Kozbudaklar Mah. | 1 | 305 | %97,4 | AKP | %90,2 |
| Küçük Kovacık Mah. | 1 | 188 | %95,7 | AKP | %55,6 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 56 | %92,9 | İYİ | %78,0 |
| Menteşe Mah. | 1 | 244 | %97,5 | SAADET | %43,2 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 253 | %95,3 | AKP | %59,2 |
| Sofular Mah. | 1 | 190 | %93,2 | AKP | %59,8 |
| Sorgun Mah. | 2 | 351 | %90,3 | AKP | %60,3 |
| Uzunöz Mah. | 1 | 199 | %95,5 | İYİ | %64,6 |
| Yazıbaşı Mah. | 1 | 175 | %96,0 | AKP | %71,3 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 186 | %93,0 | AKP | %79,2 |
| Yenice Mah. | 1 | 204 | %93,1 | AKP | %49,2 |
| Yunuslar Mah. | 1 | 132 | %95,5 | AKP | %57,9 |
| Çukur Mah. | 1 | 221 | %91,9 | AKP | %50,3 |