Burdur Merkez · Belediye başkanı
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiBurdur Merkez ilçesi
%53,3
CHP birinci
49.901 geçerli oy · katılım %87,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Burdur Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,3 ile birinci; 49.901 geçerli oy, katılım %87,4.
Burdur Merkez
Kayıtlı seçmen 58.760 · Oy kullanan 51.329 (katılım %87,4) · Geçerli 49.901 · Geçersiz 1.428
Seçilenler
- Ali Orkun Ercengiz · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akın Mah. | 2 | 460 | %93,0 | CHP | %49,3 |
| Armağan İlci Mah. | 14 | 4.536 | %86,0 | CHP | %60,2 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.696 | %85,2 | CHP | %60,2 |
| Aydınlıkevler Mah. | 8 | 2.646 | %90,7 | AKP | %51,3 |
| Bahçelievler Mah. | 16 | 4.981 | %84,6 | CHP | %64,4 |
| Bağlar Mah. | 11 | 3.532 | %90,2 | CHP | %50,6 |
| Bozkurt Mah. | 9 | 2.522 | %86,7 | AKP | %50,4 |
| Burç Mah. | 8 | 2.495 | %84,1 | CHP | %63,9 |
| Cemil Mah. | 4 | 1.153 | %90,2 | AKP | %52,5 |
| Dere Mah. | 2 | 439 | %95,0 | CHP | %54,2 |
| Değirmenler Mah. | 3 | 739 | %92,0 | CHP | %52,2 |
| Emek Mah. | 16 | 4.975 | %85,0 | CHP | %54,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 10 | 2.842 | %88,3 | CHP | %66,3 |
| Hızır İlyas Mah. | 7 | 2.394 | %88,3 | AKP | %55,3 |
| Karasenir Mah. | 6 | 1.929 | %85,6 | CHP | %49,4 |
| Kışla Mah. | 4 | 1.055 | %93,0 | AKP | %55,3 |
| Konak Mah. | 6 | 1.937 | %83,6 | CHP | %54,1 |
| Kuyu Mah. | 1 | 233 | %90,6 | CHP | %53,7 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.502 | %91,9 | AKP | %49,0 |
| Menderes Mah. | 6 | 2.047 | %91,2 | AKP | %54,6 |
| Necati Bey Mah. | 1 | 207 | %93,7 | CHP | %58,1 |
| Pazar Mah. | 1 | 343 | %87,2 | AKP | %49,8 |
| Recep Mah. | 2 | 394 | %91,9 | CHP | %53,6 |
| Sakarya Mah. | 2 | 414 | %90,8 | CHP | %53,9 |
| Sinan Mah. | 1 | 261 | %92,0 | CHP | %55,9 |
| Tepe Mah. | 2 | 458 | %90,6 | AKP | %49,9 |
| Yeni Mah. | 10 | 2.710 | %86,5 | CHP | %52,3 |
| Yenice Mah. | 3 | 788 | %87,3 | CHP | %49,6 |
| Zafer Mah. | 3 | 996 | %85,2 | CHP | %51,8 |
| Çeşmedamı Mah. | 2 | 507 | %82,3 | CHP | %55,2 |
| Özgür Mah. | 4 | 1.303 | %81,7 | CHP | %52,4 |
| Üçdibek Mah. | 2 | 351 | %100,0 | AKP | %49,3 |
| İnönü Mah. | 1 | 269 | %91,1 | AKP | %51,7 |
| Şeker Evleri Mah. | 2 | 619 | %91,3 | AKP | %49,5 |
| Şirinevler Mah. | 12 | 4.027 | %87,4 | AKP | %49,7 |