Bolu Merkez · Belediye başkanı
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiBolu Merkez ilçesi
%52,7
CHP birinci
94.288 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bolu Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %52,7 ile birinci; 94.288 geçerli oy, katılım %85,7.
Bolu Merkez
Kayıtlı seçmen 113.924 · Oy kullanan 97.578 (katılım %85,7) · Geçerli 94.288 · Geçersiz 3.290
Seçilenler
- Tanju Özcan · CHP (Millet İttifakı)
Bolu Merkez - Karacasu
Bolu Merkez - Karacasu: seçilenler
- Celal Beydili · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 3 | 1.039 | %86,7 | CHP | %55,2 |
| Aktaş Mah. | 12 | 4.142 | %84,9 | CHP | %55,4 |
| Alpağut Mah. | 8 | 2.629 | %86,6 | CHP | %65,2 |
| Alpağutbey Mah. | 6 | 1.965 | %86,4 | CHP | %59,6 |
| Aşağısoku Mah. | 7 | 2.235 | %87,2 | AKP | %51,9 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 5.070 | %84,0 | CHP | %64,0 |
| Beşkavaklar Mah. | 17 | 5.917 | %86,3 | CHP | %62,4 |
| Borazanlar Mah. | 24 | 7.746 | %83,1 | CHP | %59,8 |
| Büyükcami Mah. | 1 | 116 | %87,1 | AKP | %51,5 |
| Dağkent Mah. | 8 | 2.357 | %87,1 | AKP | %49,6 |
| Dodurga Mah. | 2 | 527 | %95,8 | AKP | %56,5 |
| Gölyüzü Mah. | 9 | 2.859 | %85,5 | CHP | %49,3 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 475 | %93,9 | CHP | %54,4 |
| Karacasu-Karacasu Fatih Mah. | 5 | 1.732 | %92,0 | AKP | %40,7 |
| Karaköy Mah. | 3 | 779 | %83,8 | CHP | %58,7 |
| Karamanlı Mah. | 13 | 4.400 | %82,3 | CHP | %59,6 |
| Karaçayır Mah. | 12 | 3.812 | %81,1 | CHP | %57,8 |
| Kasaplar Mah. | 2 | 483 | %92,8 | CHP | %53,6 |
| Kılıçarslan Mah. | 7 | 2.110 | %87,4 | CHP | %67,6 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 679 | %82,6 | AKP | %53,5 |
| Köroğlu Mah. | 10 | 3.186 | %87,5 | AKP | %55,0 |
| Kültür Mah. | 19 | 6.399 | %85,7 | AKP | %50,2 |
| Kürkçüler Mah. | 7 | 1.845 | %87,5 | CHP | %48,7 |
| Küçükberk Mah. | 2 | 366 | %92,6 | CHP | %61,4 |
| Ovadüzü Mah. | 2 | 565 | %96,1 | AKP | %53,0 |
| Paşaköy Mah. | 4 | 1.134 | %90,3 | CHP | %50,5 |
| Salıbeyler Mah. | 1 | 304 | %92,8 | CHP | %60,4 |
| Sandallar Mah. | 2 | 447 | %87,0 | AKP | %51,5 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 289 | %93,1 | AKP | %55,9 |
| Sağlık Mah. | 44 | 15.007 | %86,0 | AKP | %55,3 |
| Semerkant Mah. | 4 | 1.389 | %79,9 | CHP | %53,2 |
| Seyit Mah. | 3 | 917 | %92,6 | AKP | %57,7 |
| Sümer Mah. | 18 | 6.214 | %84,4 | CHP | %50,7 |
| Tabaklar Mah. | 16 | 5.320 | %80,1 | CHP | %62,0 |
| Tepecik Mah. | 10 | 3.500 | %89,5 | AKP | %51,8 |
| Umutkent Mah. | 4 | 1.149 | %88,4 | CHP | %58,6 |
| Yaşamkent Mah. | 7 | 2.326 | %86,5 | CHP | %59,1 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 524 | %98,5 | AKP | %49,3 |
| Yukarısoku Mah. | 4 | 1.146 | %91,1 | AKP | %52,6 |
| Çakmaklar Mah. | 3 | 488 | %95,3 | CHP | %71,9 |
| Çıkınlar Mah. | 13 | 4.445 | %85,8 | AKP | %52,5 |
| Çivril Mah. | 2 | 383 | %97,9 | AKP | %69,0 |
| İhsaniye Mah. | 8 | 2.599 | %82,8 | CHP | %51,3 |
| İzzet Baysal Mah. | 14 | 4.642 | %87,2 | CHP | %52,3 |