%55,4
AK PARTİ birinci
7.085 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %55,4 ile birinci; 7085 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 8.487 · Oy kullanan 7.542 (katılım %88,9) · Geçerli 7.085 · Geçersiz 457
Sason Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.923 | %55,4 |
| CHP | 3.053 | %43,1 |
| MHP | 42 | %0,6 |
| İYİ | 23 | %0,3 |
| SAADET | 21 | %0,3 |
| DP | 16 | %0,2 |
| BTP | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- Muzaffer Arslan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.051 · Oy kullanan 1.910 (katılım %93,1) · Geçerli 1.836 · Geçersiz 74
Sason - Yücebağ Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 914 | %49,8 |
| SAADET | 836 | %45,5 |
| HDP | 68 | %3,7 |
| İYİ | 8 | %0,4 |
| MHP | 7 | %0,4 |
| CHP | 3 | %0,2 |
Sason - Yücebağ: seçilenler
- Abdullah Bil · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sason mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 567 | %84,5 | AKP | %64,7 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.295 | %81,3 | AKP | %59,1 |
| Beşevler Mah. | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %85,9 |
| Demetevler Mah. | 1 | 175 | %98,3 | AKP | %97,0 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 211 | %92,9 | CHP | %63,1 |
| Emek Mah. | 2 | 377 | %89,9 | CHP | %55,3 |
| Erdemli Mah. | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %67,0 |
| Gürpınar Mah. | 2 | 360 | %94,7 | CHP | %78,3 |
| Haydar Mah. | 1 | 161 | %98,8 | AKP | %75,3 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %73,1 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %54,9 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 84 | %90,5 | AKP | %58,3 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 177 | %102,3 | AKP | %52,9 |
| Orta Mah. | 3 | 987 | %76,3 | AKP | %57,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 165 | %92,7 | AKP | %73,8 |
| Sevek Mah. | 1 | 241 | %91,3 | CHP | %64,7 |
| Tekevler Mah. | 1 | 191 | %93,7 | AKP | %93,5 |
| Tekinler Mah. | 2 | 433 | %91,7 | CHP | %50,8 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 496 | %91,9 | CHP | %50,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 358 | %96,7 | CHP | %64,0 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %85,0 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 175 | %92,0 | AKP | %67,3 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 353 | %90,7 | AKP | %57,6 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 102 | %96,1 | CHP | %55,7 |
| Yıldız Mah. | 2 | 543 | %91,5 | AKP | %51,2 |
| Yukarı Mah. | 1 | 108 | %96,3 | AKP | %51,0 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 2 | 509 | %92,9 | SAADET | %62,2 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 243 | %92,6 | SAADET | %70,5 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 130 | %91,5 | AKP | %61,1 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %60,5 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 125 | %96,8 | SAADET | %51,3 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 2 | 434 | %94,5 | AKP | %60,2 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 288 | %89,9 | AKP | %71,0 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 230 | %92,6 | AKP | %54,3 |
| Zafer Mah. | 1 | 288 | %89,9 | CHP | %50,4 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %94,3 |