%35,7
MHP birinci
39.297 geçerli oy · katılım %80,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bartın Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %35,7 ile birinci; 39.297 geçerli oy, katılım %80,3.
Kayıtlı seçmen 50.817 · Oy kullanan 40.783 (katılım %80,3) · Geçerli 39.297 · Geçersiz 1.486
Bartın Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 14.044 | %35,7 |
| AKP | 13.896 | %35,4 |
| CHP | 9.987 | %25,4 |
| SAADET | 1.055 | %2,7 |
| DSP | 97 | %0,3 |
| DP | 66 | %0,2 |
| TKP | 62 | %0,2 |
| BTP | 55 | %0,1 |
Seçilenler
- Cemal Akın · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıBartın Merkez - Hasankadı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.712 · Oy kullanan 1.624 (katılım %94,9) · Geçerli 1.405 · Geçersiz 219
Bartın Merkez - Hasankadı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 769 | %54,7 |
| AKP | 605 | %43,1 |
| SAADET | 31 | %2,2 |
Bartın Merkez - Hasankadı: seçilenler
- Şeref Emiroğlu · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 5.184 · Oy kullanan 4.403 (katılım %84,9) · Geçerli 4.083 · Geçersiz 320
Bartın Merkez - Kozcağız Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.600 | %39,2 |
| MHP | 1.579 | %38,7 |
| CHP | 786 | %19,3 |
| SAADET | 118 | %2,9 |
Bartın Merkez - Kozcağız: seçilenler
- Mustafa Karaman · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bartın Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aladağ Mah. | 12 | 4.013 | %81,3 | MHP | %38,1 |
| Ağdacı Mah. | 3 | 950 | %90,1 | AKP | %45,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.393 | %79,9 | AKP | %37,2 |
| Demirciler Mah. | 8 | 2.782 | %79,4 | MHP | %35,3 |
| Esentepe Mah. | 6 | 1.894 | %80,4 | AKP | %44,2 |
| Gölbucağı Mah. | 16 | 5.576 | %79,1 | MHP | %33,8 |
| Hasankadı-Gerişli Mah. | 1 | 149 | %94,6 | MHP | %59,8 |
| Hasankadı-Merkez Mah. | 3 | 724 | %95,7 | AKP | %50,5 |
| Hasankadı-Tüloğlu Mah. | 1 | 120 | %99,2 | MHP | %63,5 |
| Hasankadı-Şabankadı Mah. | 3 | 719 | %93,3 | MHP | %59,4 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.794 | %80,8 | MHP | %37,7 |
| Karaköy Mah. | 9 | 2.948 | %79,8 | MHP | %38,2 |
| Karaçay Mah. | 1 | 208 | %93,3 | MHP | %44,9 |
| Kemer Köprü Mah. | 23 | 7.919 | %77,4 | MHP | %35,3 |
| Kırtepe Mah. | 8 | 2.652 | %81,5 | CHP | %41,0 |
| Kozcağız-Demirci Ahmetler Mah. | 2 | 443 | %90,1 | AKP | %51,1 |
| Kozcağız-Değirmenci Mah. | 1 | 221 | %95,0 | AKP | %39,6 |
| Kozcağız-Kavlaklık Mah. | 2 | 675 | %83,1 | MHP | %47,8 |
| Kozcağız-Merkez Mah. | 9 | 3.131 | %83,5 | AKP | %39,5 |
| Kozcağız-Yenişar Mah. | 3 | 714 | %86,8 | MHP | %48,2 |
| Köyortası Mah. | 4 | 1.159 | %79,8 | CHP | %36,5 |
| Merkez-Gecen Mah. | 3 | 728 | %88,2 | AKP | %44,1 |
| Okulak Mah. | 4 | 1.141 | %78,4 | MHP | %35,8 |
| Orduyeri Mah. | 16 | 5.567 | %79,7 | MHP | %39,3 |
| Orta Mah. | 4 | 1.292 | %82,7 | CHP | %33,6 |
| Tuna Mah. | 12 | 4.080 | %78,8 | AKP | %36,3 |
| Çaydüzü Mah. | 9 | 2.934 | %83,8 | AKP | %44,9 |
| Şiremirçavuş Mah. | 3 | 787 | %86,4 | AKP | %51,1 |